Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Euro tanieje?

130 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:03

Dlaczego Euro tanieje? Lemelvaus-mam tylko jedno małe pytanko-dlaczego na Zachodzie mądrzy,wykształceni,kasujący sporawe dopłaty (oczywiście im się bardziej należące),mający pojęcie o handlu,geografii,zamtuzach Dodany obrazek etc. rolnicy od czasu do czasu protestują ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Euro tanieje? Dzisiaj, 23:54
  •  

#82 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:10

Dlaczego Euro tanieje? dla rozrywki zapewne :)

#83 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:19

Dlaczego Euro tanieje? kolega lemelvaus naprawdę się napocił i nic odkrywczego nie napisał.wnioski - cieszyć się z tego co dają bo gdyby nie unia nic by nie było. lepiej wykształcony polski rolnik nie oburza się o mniejsze dotacje (wpuszczać tylko w krawatach. klient w krawacie jest mniej awanturujący), produkować poniżej kosztów produkcji ( świńska górka i świński dołek)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:20

Dlaczego Euro tanieje? Xemit-co prawda rzadko zdarzało mi się z Tobą zgadzać-ale pod tym co powyżej napisałeś muszę się (niestety) obiema ręcyma Dodany obrazek podpisać.Od siebie dołożyłbym jedynie to iż wchodząc do innej piaskownicy (UE) chciałbym bawić sie tymi samymi klockami co starsza piętnastka (no bo przecież tak było obiecane) a nie stać w kącie i bawić się odpadkami przy okazji podziwiając to w jak mistrzowski sposób starszacy pozbawiają mnie majątku (vide cukrownie np) i wpływu na dalszy przebieg zabawy (Traktat Lizboński).

#85 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 19:32

Dlaczego Euro tanieje? Forum to nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.Liczy się "Dym" i dyskusje.Im mniej zgody tym ciekawiej.Czyż nie prawda?P.S. Unia najlepiej służy bandzie gryzipiórków ,których działalność kosztuje lwią część pieniędzy z Wspólnej polityki rolnej.Niestety baty za to dostaje rolnik ,mimo że do koryta ma najtrudniej.

#86 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:37

Dlaczego Euro tanieje? no i jeszcze to że nie każdy kto wysmaruje całą stronę -jak to nazwał? "wypocin"- musi mieć rację

#87 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:38

Dlaczego Euro tanieje? Eee tak to ja już na tym forum w 2006 r pisałem Dodany obrazek .Muszę zedytować bo w międzyczsie @wojtas coś napisał-to do Ciebie Xemit było-znaczy plagiat popełniłeś Dodany obrazek .

Edytowany przez jaro, 13 listopad 2009 - 19:39.

#88 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:39

Dlaczego Euro tanieje? bo Ty @jaro wyprzedzasz wszystkich

#89 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:39

Dlaczego Euro tanieje? chcialem jeszcze dodac, ze przed wejsciem do UE nie bylo wielkiego nic, tylko ludzie zyli i sie rozwijali. dotacje byly jak i teraz tylko do produkcji, o ile dobrze sie orientuje to polski rzad chcial (kiedys) zwiekszyc kwpte doplat bezposrednich ze swoich srodkow, jednak UE sie na to nie zgodzila.
nie orientuje sie za bardzo w polityce traktatach itp. mozecie powiedziec jakie moga byc konsekwencje dla nas po przyjeciu traktatu lizbonskiego?
nie wiem czy dobrze kojarze, ale chyba obecny czy poprzedni rzad nie jest odpowiedzialny za to co sie z nami dzieje w okresie przejsciowym, a ekipa sld.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 19:54

Dlaczego Euro tanieje?

Eee tak to ja już na tym forum w 2006 r pisałem Dodany obrazek .Muszę zedytować bo w międzyczsie @wojtas coś napisał-to do Ciebie Xemit było-znaczy plagiat popełniłeś Dodany obrazek .

Jasne, posiadam umiejętność błyskawicznego czytania i możliwość natychmiastowego ich kopiowania.Z twoimi jest najłatwiej ,gdyż z powodu ich wartości merytorycznych znam je na pamięć i potrafię każdy zacytować,nawet wspak. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:02

Dlaczego Euro tanieje? Lemevaus codo wiedzy o geografii http://www.zgapa.pl/...ferat_3862.html wynika z tego że aż 74% gruntów to gleby średie oraz słabe.
NAPIS ćWICZEBNY

#92 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 20:06

Dlaczego Euro tanieje? Dobra 1:0 dla Ciebie Dodany obrazek -chociaż ja pamiętam mnóstwo postów różnych użytkowników (wiele osób na tym forum mogłoby nawet się nie podpisywać a i tak byliby rozpoznawalni po charakterystycznym stylu pisania)

#93 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 13 listopad 2009 - 20:57

Dlaczego Euro tanieje? Ale się napisaliście. A myślałem że olejecie moją wypowiedź. A więc powiem tak jeżeli chodzi o rodzaje gleb w Polsce mogą wam się wydawać że są słabe ale porównując je do innych krajów unii są jednymi z lepszych. Zobaczcie na niektóre kraje: Grecja-pagórki na które nie wjedziesz zwykłą 30-ką, Niemcy gdzie 3/4 gleb to piaski. Dania, gdzie każdy skrawek możliwej do zaorania ziemi jest już wykorzystany. Holandia- gdzie wolą kwiatki siać i warzywa. I Francja chyba jeden z nielicznych krajów gdzie są dobre warunki do uprawy. A i jeżeli sądzicie że przed wejściem do unii było coś to o ile dobrze pamiętam to w moim powiecie nikt praktycznie nie miał nowego nawet kilkuletniego ciągnika. Wszyscy jeździli na już dobrze użytych 30/60 lub 912/914, które udało im się kupić po upadku PGR'ów. Chłopi nawet nie słyszeli o rusztach do obory albo o tym aby trzymać krowy cały rok pod dachem. I chciałbym jeszcze dodać, że ludzie inteligentni nie wyróżniają się tym, że potrafią używać trudnych słów, lecz potrafią trudne rzeczy powiedzieć prostym językiem. A jak się wchodzi do piaskownicy to bawi się "zabawkami" tymi co są, chyba że wolisz swoje przynieść

#94 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:08

Dlaczego Euro tanieje? te zabawki to chyba w cudzysłów trzeba brać, i nie tymi co są tylko tymi co zostały

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 21:12

Dlaczego Euro tanieje? Dlatego w Grecji niebywałym wzięciem cieszyła się zmodernizowana wersja zwykłej 30, C-330M.Problem wjazdu na każde wzniesienie był niczym dla tej niezwykłej wersji.Niestety ja również żyję w zacofanym rejonie ,bo choć sam krów nie mam to zauważyłem że rolnicy postępują bardzo dziwnie z tym zwierzem.Zamiast trzymać cały rok krowy pod dachem ,są tak tępi że wypuszczają je na pastwiska. Po co krowie to pastwisko,nie mam pojęcia.

#96 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:14

Dlaczego Euro tanieje? Tak to jest jak się późno przychodzi. Dostaje się najgorsze "zabawki"

Niezwykłym wzięciem?? masz może jakieś porównanie c330m do ciągników pracujących w tamtych rejonach. rzucone słowa na wiatr niczym nie poparte są nic nie warte

#97 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:16

Dlaczego Euro tanieje? dla @xemita chodziło pewnie o to że w grecji jest dość sporo naszych poczciwych c330

#98 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:19

Dlaczego Euro tanieje? Patrz post wyżej niczym to nie jest potwierdzone. a wzięcie to pojęcie względne po dla ursusa to mogło być 400 sztuk, a maszyn tam pracujących jest o wiele więcej.Nie wiem ale chyba kilka tysięcy??

A jeżeli chodzi o wypas krów to może ładnie to wygląda i się prezentuje, ale przy 20 lub więcej krowach przyprowadzenie wydojenie ich 2 razy dziennie to trochę zajmuje. Dlatego robi im sie wydzielone kojce, aby mogły pohasać w ciągu dnia

#99 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 21:26

Dlaczego Euro tanieje? To może ja poprę kol.Xemita-taki mój dalszy kuzyn pracuje po parę miesięcy w Grecji i faktycznie ponoć jest tam całe mnóstwo starych,poczciwych Ursusów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 21:26

Dlaczego Euro tanieje?

dla @xemita chodziło pewnie o to że w grecji jest dość sporo naszych poczciwych c330

Tak ale "poczciwa "tylko w terenach nizinnych.Zdobywcą gór i wzniesień jest C-330M w kolorze zielonym.Kolor zielony ma podobnie jak koszulka w kolarstwie wskazywać na najlepszego "górala" P.S.Już wiem co krowa robi na pastwisku-Ona hasa czyt.skacze wesoło i beztrosko.Szelma jedna ,troski zostawia rolnikowi.