Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Euro tanieje?

130 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:25

Dlaczego Euro tanieje? Qazi-tego mi tłumaczyć nie musisz :)-ale postaw się w sytuacji typowego oglądacza TV-co sobie taki człek pomyśli-dostają taką kupę kasy te wiejskie chamy i czego une jeszcze kcom :)-no i potem gardłują przeciw KRUS-owi,dopłatom...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Euro tanieje? Dzisiaj, 15:44
  •  

#62 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 październik 2009 - 19:33

Dlaczego Euro tanieje? dokładnie hehe - no ale cóz każdy kto ma troche oleju w głowie to skuma o co come on - poprostu publiczna telewizja (i nie tylko) jest sterowana przez warszawke wedłóg której im należy sie kasa za byle co a reszcie chołoty (czytaj rolnikom i mieszkancom innych miast) się za dobrze zyje
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#63 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 październik 2009 - 16:39

Dlaczego Euro tanieje?

Nie wiem czy ktoś oglądał dzisiaj Wiadomości-mam "N-kę" więc mogę cofać audycję-i tak :
-powiedziano że w związku z wyższym kursem euro rolnicy dostaną dopłaty wyższe o 40 % niż przed rokiem a następnie zademonstrowano kurs euro sprzed roku-3,41 zł i wczorajszy czyli 4,22 zł-moim zdaniem 3,41+40% to 4,774 a nie 4,22-widzicie różnicę ?

Kwota w euro sie zwiekszyla o 10 % + spadek wartosci zlotowki i to daje
JPO ~339 do ~507 to daje wzrost nawet o prawie 50%
UPO ~269 do ~359 wzrost o 33%
a suma JPO + UPO to wzrost o 42%

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 październik 2009 - 17:31

Dlaczego Euro tanieje? Kolego-liczyć to ja też potrafię-bardziej chodziło mi o "papkę" informacyjną którą nam serwuje telewizja

#65 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 październik 2009 - 22:18

Dlaczego Euro tanieje? Oj koledzy z czego się cieszycie? Bo teraz mamy następny powód do: wzrostu cen nawozów. Stara śpiewka koncernów typu "wzrastający kurs euro i wyższe ceny półproduktów z zachodu = wzrost cen nawozów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#66 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 październik 2009 - 14:13

Dlaczego Euro tanieje? Z tego co wiem to nawozy są tańsze niż w zeszłym roku.... Dużo tańsze.

#67 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 11 październik 2009 - 16:41

Dlaczego Euro tanieje? no jasne że są tanie ale do wiosny mogą podrożec np o 100%

#68 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 październik 2009 - 20:27

Dlaczego Euro tanieje? Rok temu w tym samym czasie co teraz dla przykładu saletrzak był droższy o 300zł/t. A więc jest sporo tańszy.

#69 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 październik 2009 - 06:34

Dlaczego Euro tanieje?

Kwota w euro sie zwiekszyla o 10 % + spadek wartosci zlotowki i to daje
JPO ~339 do ~507 to daje wzrost nawet o prawie 50%
UPO ~269 do ~359 wzrost o 33%
a suma JPO + UPO to wzrost o 42%

Czyli mam rozumieć że w tym roku będzie do ha po 866 PLN + jak kto ma ONW ?

#70 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:08

Dlaczego Euro tanieje?

no własnie i co na to specjalisci od spiskowej teorii dziejów ???

tak zapytam może ktoś juz przeliczyłile to wyjdzie w złotówkach do hektara ???

No i tak sobie dzisiaj przeczytałem na PPR ten artykuł http://www.ppr.pl/artykul-w-sejmie-o-rolnictwie-155833.php#no2 no i tak mi się te słowa powyżej przypomniały-zobaczcie sobie koledzy ile otrzymuje duński rolnik (o ile zgodne to jest z prawdą-ale coś mi się tak wydaje że jednak tak)-dla przypomnienia-w tym roku otrzymujemy 90 % dopłat unijnych Dodany obrazek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:15

Dlaczego Euro tanieje? slyszalem ze w tym roku ponad 800zl na hektar, ale czy to prawda?
dobrze by bylo agregat by sie zakupilo :P

#72 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:20

Dlaczego Euro tanieje? kurcze jak to jest prawda że tyle duńczycy dostają to ażmnie zatkło, jakbym dosta`lte 2600euro na ha to chyba nie wiedziałbym co z kasą robić

#73 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:26

Dlaczego Euro tanieje? Jakbysmy dostawali tyle za hektar co Dunczycy to po roku doplat na powiedzmy 20 ha mozna by bylo sobie kupic ciagnik za 200 tys zl brutto :P Marzenia :P
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#74 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:28

Dlaczego Euro tanieje? Spoko-nie mieszkam daleko od Ciebie-przywiózłbyś,oddał Dodany obrazek -butelkę byśmy wypili...parę razy już wspominałem że Unia traktuje nas jak...nie powiem co Dodany obrazek -zachodni rolnicy otrzymują dotacje od dziesięcioleci-my od paru lat-ale to nam każą spełniać większe wymogi niż im-to się kurna nazywa uczciwa konkurencja...

#75 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:32

Dlaczego Euro tanieje? teraz to ja już wiem dlaczego rolnicy ze starej 15 tak się oburzają jak tylko ktoś jakąś plotkę puści o rezygnacji z dopłat w unii

#76 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 13 listopad 2009 - 18:11

Dlaczego Euro tanieje? Wy to trochę źle myślicie. Zastanawialiście się dlaczego polski rolnik dostaje tak mało pieniędzy od ha?? Po prostu w Polsce jest za dużo rolników, wystarczy wziąć zwykłą książkę do gimnazjum do geografii i otworzyć na stronie gospodarka Europy. Na wykresach przedstawiających podział gospodarki w różnych państwach możemy zauważyć że w starej 15 rolnictwo nie przekracza 10%. Zaś w Polsce jest o wiele więcej gospodarstw a w dodatku są małe. Dlaczego??
1. Mamy jedne z lepszych ziem w europie do uprawiania.
2. Jak wiadomo w czasie komuny istniały tylko małe gospodarstwa i PGR'y. Po jej upadku w Polsce ziemie PGR'owskie poszły do rąk tych którzy mięli jakiekolwiek pieniądze. Czyli polityków, dyrektorów i innych. A polski rolnik pozostał z tym co miał.
To policzcie sobie ilu z tych malutkich rolników chce inwestować?? Wszyscy więc każdy zgłasza się o dotacje na budowę obory nowy sprzęt itd. Dlatego powstały ograniczenia (czyli zwykłe wymogi jakie musi spełnić rolnik) żeby zmniejszyć ilość wydawanych na polską gospodarkę pieniędzy. A wy się oburzacie że macie mniej pieniędzy od niemieckich, duńskich, francuskich rolników. Rolnikiem nie można zostać mając tylko wiedzę o hodowli czy uprawie. Trzeba mieć wiedzę o przedsiębiorczości, geografii, handlu, i innych. Dlatego moim osobistym zdaniem jest to że przeciętny rolnik jest słabo wykształcony. Czuje się on poszkodowany przez unię bo mu daję za mało dotacji. A co dostawaliście przed wejściem do Unii?? Wielkie "NIC" . Mięliście może możliwość otrzymania na start jakichkolwiek pieniędzy?? Czy na nowe maszyny dostawaliście nawet 40% upustu ?? Nie.

P. S. Zapomniałem wspomnieć o tym jakie bezsensowne błędy popełniacie. Wystarczy spojrzeć na niedawną sytuację z ceną trzody chlewnej. Jak zaczęła gwałtownie spadać wszyscy sprzedawali swoje świnie. Aż tu nagle Buum i brak trzody na rynku. Jak to inteligentnie na agrobiznesie powiedzieli. Tak małe jest pogłowie trzody chlewnej, że odrabianie tych strat zajmie Polsce ładnych parę lat. i teraz wszyscy na potęgę kupują młode prosiaki zostawiają dwa razy więcej loszek na maciory. Zgadnijcie co się stanie za mniej więcej pół lub cały rok?? Znowu spadnie cena i znowu dobije do tzw. dna. I oczywiście ucierpią rolnicy i Polska gospodarka powodem tego jest obecny rząd bo ktoś musi ponieść karę. Chociaż sami rolnicy są odpowiedzialni za to.

Te moje wypociny pół godziny pisałem. Kto mądry ten przeczyta i wyniesie wnioski. Zaś inni będą się wykłócać nadal że unia jest zła, że rząd trzeba zmienić bo też jest zły itd. itp. Sami wynieście z tego wnioski

#77 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:17

Dlaczego Euro tanieje? no racja, tylko co ma ilości rolników do wysokości dopłaty na hektar, czy 1 rolnik ma 1000ha cz 50 rolników ma po 20ha dopłata powinna być taka sama na ha

#78 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 13 listopad 2009 - 18:35

Dlaczego Euro tanieje?

no racja, tylko co ma ilości rolników do wysokości dopłaty na hektar, czy 1 rolnik ma 1000ha cz 50 rolników ma po 20ha dopłata powinna być taka sama na ha

Miałem na myśli wszystkie dopłaty bo jednak jak 10 rolników inwestuje w maszyny a nie dajmy na to 1. Wtedy wychodzi różnica Bo tych małych to takie traktorki 10x 100 000 zł na jeden ciągnik. A ten jeden kupi sobie 1 traktor za 200 000 zł. A zmniejszenie dopłat jest skutkiem oszczędzania pieniędzy dla tych 10 rolników

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:48

Dlaczego Euro tanieje? no nie powiedział bym, bo nie każdy mały inwestuje te 100000 zł, u nas to ok 3 na 10 z małych (znaczy takich pomiędzy 30 a 40ha) kupiło ciągnik za te 100000-150000zł a jeden duży kupił od razu 2 ciągniki jeden za ok 350000 i drugi za ok 250000, więc takie pisanie nie ma zbytnio sęsu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 18:56

Dlaczego Euro tanieje?

Wy to trochę źle myślicie. Zastanawialiście się dlaczego polski rolnik dostaje tak mało pieniędzy od ha?? Po prostu w Polsce jest za dużo rolników, wystarczy wziąć zwykłą książkę do gimnazjum do geografii i otworzyć na stronie gospodarka Europy. Na wykresach przedstawiających podział gospodarki w różnych państwach możemy zauważyć że w starej 15 rolnictwo nie przekracza 10%. Zaś w Polsce jest o wiele więcej gospodarstw a w dodatku są małe. Dlaczego??
1. Mamy jedne z lepszych ziem w europie do uprawiania.
2. Jak wiadomo w czasie komuny istniały tylko małe gospodarstwa i PGR'y. Po jej upadku w Polsce ziemie PGR'owskie poszły do rąk tych którzy mięli jakiekolwiek pieniądze. Czyli polityków, dyrektorów i innych. A polski rolnik pozostał z tym co miał.
To policzcie sobie ilu z tych malutkich rolników chce inwestować?? Wszyscy więc każdy zgłasza się o dotacje na budowę obory nowy sprzęt itd. Dlatego powstały ograniczenia (czyli zwykłe wymogi jakie musi spełnić rolnik) żeby zmniejszyć ilość wydawanych na polską gospodarkę pieniędzy. A wy się oburzacie że macie mniej pieniędzy od niemieckich, duńskich, francuskich rolników. Rolnikiem nie można zostać mając tylko wiedzę o hodowli czy uprawie. Trzeba mieć wiedzę o przedsiębiorczości, geografii, handlu, i innych. Dlatego moim osobistym zdaniem jest to że przeciętny rolnik jest słabo wykształcony. Czuje się on poszkodowany przez unię bo mu daję za mało dotacji. A co dostawaliście przed wejściem do Unii?? Wielkie "NIC" . Mięliście może możliwość otrzymania na start jakichkolwiek pieniędzy?? Czy na nowe maszyny dostawaliście nawet 40% upustu ?? Nie.

P. S. Zapomniałem wspomnieć o tym jakie bezsensowne błędy popełniacie. Wystarczy spojrzeć na niedawną sytuację z ceną trzody chlewnej. Jak zaczęła gwałtownie spadać wszyscy sprzedawali swoje świnie. Aż tu nagle Buum i brak trzody na rynku. Jak to inteligentnie na agrobiznesie powiedzieli. Tak małe jest pogłowie trzody chlewnej, że odrabianie tych strat zajmie Polsce ładnych parę lat. i teraz wszyscy na potęgę kupują młode prosiaki zostawiają dwa razy więcej loszek na maciory. Zgadnijcie co się stanie za mniej więcej pół lub cały rok?? Znowu spadnie cena i znowu dobije do tzw. dna. I oczywiście ucierpią rolnicy i Polska gospodarka powodem tego jest obecny rząd bo ktoś musi ponieść karę. Chociaż sami rolnicy są odpowiedzialni za to.

Te moje wypociny pół godziny pisałem. Kto mądry ten przeczyta i wyniesie wnioski. Zaś inni będą się wykłócać nadal że unia jest zła, że rząd trzeba zmienić bo też jest zły itd. itp. Sami wynieście z tego wnioski

Niestety ,Polska ma jedne z najsłabszych gleb w Unii.Druga sprawa to moim zdaniem dotowanie sprzętu rolniczego jest wyjątkowo szkodliwe.Po pierwsze to daje pewność sprzedaży przez producentów określonej ilości maszyn i możliwość podnoszenia jego ceny.Po drugie to cena ma zapewniać opłacalność produkcji rolnej, a nie dotacje.Rozwój naszego warsztatu pracy ma być związany z wydajnością produkcji ,jej efektywnością itd.Ma to oczywiście związek z wykształceniem bądz przedsiębiorczością.Dotacje niestety takie cechy zabijają w zarodku,są również powodem słusznej nagonki jako na beneficjentów publicznej pomocy.Przykro że ofiarą padają również ci którzy kupują sprzęt za własne pieniądze ,lub go nie kupują z braku własnych środków.Wszelkie pieniądze wpływające jako tzw. dotacje są formą ubezwłasnowolnienia ,mają niewiele wspólnego z rynkiem i w dłuzszej perespektywie działają destrukcyjnie.O czym się dowiemy za 2-3 lata.