kolo99

Dlaczego Euro tanieje?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

NIE!!!!!!! ten kurs już nie ważne kto go ustala bo on jest ustalany przez NBP oraz inne banki centralne, w przypadku EURO kurs jest ustalany zarówno przez NBP jak i EBC (Europejski Bank Centralny) na podstawie popytu i podaży tych walut dla chcących trochę poczytać o kursach walutowych polecam stronę NBP np to http://www.nbportal.pl/pl/commonPages/Econ...&pageId=608, ale też jest więcej na ten temat

 

EDIT: nie wypisujcie mi u głupot że Euro tanieje bo mają nam dopłaty przeliczać bo jak pisałem już wcześniej wartość wszystkich dopłat stanowi tylko ok 2 dniowy obrót na rynku euro /złoty a euro tanieje już od prawie miesiąca i jeszcze ok miesiąca będzie taniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
Złotówka jak co roku musi się umocnić maksymalnie do Euro w okresie wrzesień-październik. Dlaczego? Odpowiedź jest dla mnie prosta, rząd chce pięknie zarobić na dopłatach bezpośrednich przyznawanymi w Euro. A przeliczanymi na złotówki przez polski rząd, akurat według kursu z dnia 30. września. Od pewnego czasu PLN zaczyna się umacniać, może nie w zawrotnym tempie, ale zawsze. Bo nie można pokazać, że ma to coś na celu.

Na papierze (decyzji) dopłaty mi się zwiększają, ale tymi w Euro, a kwota po przeliczeniu co rok podobna. A miały nam się zwiększać początkowo od 25% tego co w starej "15" i przez 10 lat wyrównać się do 100%. I właściwie co ja chcę(?) przecież zwiększają się... Tylko w kieszeni ciągle tyle samo...

 

kolego nie chce cie urazić ale co ma rząd do dopłat ?? dopłaty otrzymujesz za pośrednictwem ARIMR-u a on dostaje je od Ministerstwa Finansów UE i to cała droga ale nie fizycznie istniejacych banknotów tylko cyferek na kontach bankowych i w gruncie rzeczy nikt na tym nie zarabia (no może banki) a to że ceny euro spadają właśnie w tym okresie to jest normalne zjawisko (kończą sie urlopy i wielkie firmy tego świata wchodzą na pełne obroty) - a dostajesz tyle samo od kilku lat bo ponosisz tzw ryzyko kursowe

 

"Powierzchnia użytków rolnych w Polsce - 16,2 mln ha (2007), co stanowi 50,2% ogólnej powierzchni kraju." (źródło Wikipedia.pl)

A więc przy takiej liczbie ha jest duża różnica policzyć Euro przykładowo po 3,5 a po 4,5 (można coś załatać, bądź dać podwyżki np. nauczycielom).

Można też łatwo zauważyć, że mało kto wie ile dostaje dopłat w Euro/ha. Bo jeśli nie wiesz to nie ma to dla Ciebie znaczenia po jakim kursie Ci przeliczą.

 

zapomniałeś po pierwsze o tym ze powierzchnia na jaką przychodzą dopłaty to powierzchania z wniosków złożonych w oddziałach ARIMRu a nie z atlasu geograficznego i jest ona sporo niższa od tej rzeczywistej (poprostu jak było trzeba składać wnioski to co nieliczni twierdzili nawet ze dopłaty trzeba bedzie oddawać - a z drugiej strony częśc działek rolnych nie przekracza jednego ha) - a niby w jaki sposób pieniądze z dopłat miały by trafić na podwyżki dla nauczycieli ???

 

Moim zdaniem dopłaty powinny być przeliczane według średniego kursu rocznego, a nie branego z jednego dnia w roku. Na jeden dzień w roku można zrobić taką spekulację, aby umocnić PLN. Trudniej utrzymać mocną złotówkę przez cały rok. Co z resztą byłoby dla nas korzystne np. przy zakupie zachodnich maszyn. Nie jestem zwolennikiem wejścia w strefę Euro, ale myślę, że rząd mocno gra na naszą - rolników niekorzyść. Większość płodów rolnych za bezcen i jeszcze z tego nas okraść:D

 

Proszę o Wasze opinie.

 

tak tylko jak by kurs średnioroczny był niższy od tego z 30 września to zakładał byś na AF tematy zeby było odwrotnie - a nie lepiej wejść w strefę EURO i dostawać dopłaty w EURO - tansze maszyny itd ???

 

 

zgadzam się z @qazi - poprostu niektórym wydaje się ze w NBP jest takie pokrętło w ścianie z napisem "kurs Euro" i w zależności od widzimisie bankierów zmieniają go do woli - ludzie poczytajcie coś zanim coś innego napiszecie

 

pozdro


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1
a dostajesz tyle samo od kilku lat bo ponosisz tzw ryzyko kursowe

 

 

tak tylko jak by kurs średnioroczny był niższy od tego z 30 września to zakładał byś na AF tematy zeby było odwrotnie - a nie lepiej wejść w strefę EURO i dostawać dopłaty w EURO - tansze maszyny itd ???

 

pozdro

 

 

 

No to w takim razie mamy małego pecha co roku.

I nie jestem zwolennikiem wejścia w strefę Euro, niektóre państwa dużo na tym potraciły np. Niemcy tylko nie mówi się o tym za często.

Mądry koleś z Ciebie, z dużą wiedzą tylko wydaje mi się, że czasami trochę za łatwowierny (nie mam zamiaru obrazić Cię).

Nie zakładam co chwila nowych tematów co mi ślina na język przyniesie, tutaj mnie trochę właśnie uraziłeś. Założyłem temat, żeby napisać co myślę, a każdy może się mylić. Nie mówię, że jestem nie omylny. Ja zauważyłem jakiś problem, a Tobie wydaje się wcale to nie przeszkadza, co więcej bronisz wszystkich dookoła.

 

wartość wszystkich dopłat stanowi tylko ok 2 dniowy obrót na rynku euro /złoty a euro tanieje już od prawie miesiąca i jeszcze ok miesiąca będzie taniało

obrót to nie zysk, a złotówka nie może się umocnić w ciągu tygodnia, bo tak jak pisał @MECHANIZATOR w NBP nie ma pokrętła z napisem 'kurs EURO'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to jaki jest ten zysk z tych 2 dni że jest on wyższy jak poniesione straty przez 2 miesiące przed i 2 miesiące po tej newralgicznej dacie, co śmieszniejsze w 2008r cena euro od 31 lipca rosła więc co o tym powiesz?? jakaś teoria??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

Powiem tyle, masz ziemie? Bierzesz dopłaty? Umiesz doskonale liczyć i widzisz co w kieszeni masz. Po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że bystry jesteś to powiedz mi dlaczego nieznacznie one się zwiększyły przez te 5 lat? Przedstaw swoje rozwiązania, jak to zmienić, powiedz dlaczego tak się dzieje, a nie polemizujesz ciągle z moimi wypowiedziami. Dziwią mnie Twoje i @MECHANIZATOR'a wypowiedzi, bo tak jakbym mówił coś przeciwko Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
No to w takim razie mamy małego pecha co roku.

I nie jestem zwolennikiem wejścia w strefę Euro, niektóre państwa dużo na tym potraciły np. Niemcy tylko nie mówi się o tym za często.

Mądry koleś z Ciebie, z dużą wiedzą tylko wydaje mi się, że czasami trochę za łatwowierny (nie mam zamiaru obrazić Cię).

Nie zakładam co chwila nowych tematów co mi ślina na język przyniesie, tutaj mnie trochę właśnie uraziłeś. Założyłem temat, żeby napisać co myślę, a każdy może się mylić. Nie mówię, że jestem nie omylny. Ja zauważyłem jakiś problem, a Tobie wydaje się wcale to nie przeszkadza, co więcej bronisz wszystkich dookoła.

 

 

obrót to nie zysk, a złotówka nie może się umocnić w ciągu tygodnia, bo tak jak pisał @MECHANIZATOR w NBP nie ma pokrętła z napisem 'kurs EURO'

 

chyba mnie po prostu źle zrozumiałeś - chodziło mi o to że nie ma żadnej teorii spiskowej w tym względzie - takie są po prostu brutalne prawa ekonomii - i nie ma na to wpływu nawet papież - po prostu z tego powodu że euro jest tańsze nikt nie korzysta - bank dostaje dyspozycję przeliczenia po takim kursie i tyle nikt twoich pieniędzy nie obraca i nie manipuluje nimi - tak że bez obaw twoje pieniądze na pewno nie trafią do nauczycieli ani tym bardziej pielęgniarek (a tak ze służby zdrowia to się chce korzystać no ale dobra to nie miejsce i temat na to)

 

czy mi to nie przeszkadza to bym nie powiedział - po prostu pewnych sytuacji na świecie nie da się obejść i tyle nie bronie nikogo w koło bo nie ma kogo - przedstawiłem ci tylko po krutce jak działa system (albo jak działać powinien)

 

pozdro


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zawsze dziwi mnie lekkość z jaką ludzie przechodzą do porządku dziennnego nad tzw."teoriami spiskowymi"-jeżeli nawet są solidne podstawy ku temu aby w ów spisek uwierzyć-vide historia ostatnia polskiego cukrownictwa to i tak większość ludzi wierzy tłumaczeniom jakiegoś oszołoma z programu "Tydzień".

Podobnie z dopłatami-winnego nie ma ,dopłaty miały rosnąć aby gdzieś tam kiedyś wyrównać się z zachodnimi (IMHO-w tzw "nowych krajach" UE powinny być wyższe)-a jak jest rokrocznie każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no więc skoro jest teoria spiskowa to dajcie jakiś obraz tego na czym to polega - kto kiedy gdzie przelewa tę kasę ze zarabia na tym że jest niższy kurs ???

 

przecież tej kasy nikt z brukseli ciężarówką nie przywozi i one nie leżą na kupie w gabinecie prezesa ARIMR - pieniądze są naliczane elektronicznie i info ile kto ma dostac dopłaty w złotych przychodzi z brukseli równiez drogą elektroniczną


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Powiem tyle, masz ziemie? Bierzesz dopłaty? Umiesz doskonale liczyć i widzisz co w kieszeni masz. Po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że bystry jesteś to powiedz mi dlaczego nieznacznie one się zwiększyły przez te 5 lat? Przedstaw swoje rozwiązania, jak to zmienić, powiedz dlaczego tak się dzieje, a nie polemizujesz ciągle z moimi wypowiedziami. Dziwią mnie Twoje i @MECHANIZATOR'a wypowiedzi, bo tak jakbym mówił coś przeciwko Wam.

nie am ziemi dopłat nie biorę, ziemie ma mój brat i to on bierze dopłaty a przed nim ziemię miał ojciec i on brał dopłaty

 

a co do pytania dlaczego nieznacznie się zwiększyły dopłaty przez ostatnie 5 lat

 

kurs wymiany w 2004r --> 1 euro = 4,3832 zł

kurs wymiany w 2005r --> 1 euro = 3,9166 zł

kurs wymiany w 2006r --> 1 euro = 3,9835 zł

kurs wymiany w 2007r --> 1 euro = 3,7775 zł

kurs wymiany w 2008r --> 1 euro = 3,4083 zł

 

jak widać kurs EURO ciągle spadał stąd jest mała różnica w dopłatach w przeciągu tych 5 lat pomimo wzrostu wysokości dopłat przyznawanych man w euro.

 

nie wiem jak ty ale ja uważam że najwięcej tracimy na tym że nie jesteśmy w strefie euro i że dopłat nie dostajemy w ęuro, choć znając życie jakby dopłaty były wypłacane w EURO to i tak spora część rolników byłaby nie zadowolona w związku z utrzymywaniem przez cały rok konta walutowego dla jednego przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

poprostu gospodarka pomimo błażeństw w sejmie i senacie jakoś się rozwija - co prowadzi do umocnienia się złotówki i tyle - a że kurs EURO do naliczania dopłat brany jest z 30 września to data jak każda inna - ostatni dzień 3 kwartału roku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i w dodatku dość dogodny bo jest to dzień bodajże na miesiąc czy dwa przed rozpoczęciem przelewów na konta rolników czyli czas wystarczający na drogę administracyjna decyzji o dopłacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Kolego MECHANIZATOR czy ty pracujesz w rzadzie i probujesz nam tu mydlic oczy?? Przeciez kazdy wie ze panstwo nas okrada z doplat, malo tego jawnie sie przyznaje do tego. Celowo obniza kursy euro wypuszczajac olbrzymie ilosci euro... Juz tu w ktoryms temacie tlumaczylem jak to wygladai nie chce sie powielac dlatego poczytaj to:

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-dop...a8189bc546.html

 

Dalej twierdzisz ze to nie spisek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i tak kurs przeliczania dopłat jest ustalany przez EBC, a że rząd chce wymieniać euro po wyższym kursie to już inna sprawa, tak czy tak jest pewna pula euro przeznaczona na dopłaty i inne płatności (z czego te dopłaty jak przytoczono w tym artykule są z góry wiadome) a że rząd wiedząc o takim "stałym" źródle euro może sobie pozwolić na wyminę euro(nie jest tu ściśle określone czy te wcześniej wymieniane euro pochodzi z rezerwy walutowej czy z innych źródeł) może wymienić wcześniej taką samą ilość euro, co do tych wcześniejszych wymian przeprowadzanych przez rząd to jeżeli wymienia tylko taką ilość euro jaka jest przesyłana z UE na dopłaty to i tak ma to minimalny wpływ(ale jednak jakiś minimalny pewnie tam ma) na kształtowanie się kursu EUR/PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I tu następna wiadomość jest ciekawa. Koncerny produkujące nawozy ciągle podają że są takie drogie z powodu mocnego euro. Ciekawe z której strony jak wg tego napisał @qazi w ciagu ost 5 lat kurs euro zmalał... a nawozy drożeją. Gdzie tu sprawiedliwość?W sumie kurs często ulega wahaniom ale nie ulega wątpliwości że euro okrągłym rokiem mocne nie jest. A nie wierze w to że koncerny nawozowe zawsze kupują po najwyższych cenach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co do nawozów, to zmajomy handlarz mówił, że w Niemczech polskie nawozy są tańsze niż w Polsce :)


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0
i tak kurs przeliczania dopłat jest ustalany przez EBC, a że rząd chce wymieniać euro po wyższym kursie to już inna sprawa, tak czy tak jest pewna pula euro przeznaczona na dopłaty i inne płatności (z czego te dopłaty jak przytoczono w tym artykule są z góry wiadome) a że rząd wiedząc o takim "stałym" źródle euro może sobie pozwolić na wyminę euro(nie jest tu ściśle określone czy te wcześniej wymieniane euro pochodzi z rezerwy walutowej czy z innych źródeł) może wymienić wcześniej taką samą ilość euro, co do tych wcześniejszych wymian przeprowadzanych przez rząd to jeżeli wymienia tylko taką ilość euro jaka jest przesyłana z UE na dopłaty to i tak ma to minimalny wpływ(ale jednak jakiś minimalny pewnie tam ma) na kształtowanie się kursu EUR/PLN

 

 

Kto powiedzial ze panstwo wymienia tylko euro z doplat?? Z zachodu naplywaja niewyobrazalne dla nas sumy za rozliczenia miedzynarodowe wlasnie w euro, NBP wypuszcza euro i robi cyrk z kursem. Nikt pozniej nikogo za to nie rozlicza. Jest to identyczna sytuacja jak masowe wypuszczanie akcji na giełdzie przez firme X. Efekt jest taki ze jest przewaga podaży nad popytem i cena spada.

 

Zeby było ciekawiej przeginaja swoje możliwosci do tego stopnia, ze UE powinna nam zabrac doplaty. Gdzies kiedy czytalem, ze warunkiem otrzymywania doplta jest ustablizowany kurs złotówki, bez wahniec wyższych niz 10% w stosunku do Euro. Wrzesien 2008 euro kosztowalo ok 3,3 zł, natomiast na poczatku 2009 ok 4,9 zł. Teraz kosztuje ok 4,15. Czy te wahania wynosza mniej niz 10%???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co maja robić z tym euro z rozliczeń międzynarodowych trzymać w skarpecie?? co do stabilnego kursu walutowego to jest warunek do wstąpienia w ERM2 http://www.nbportal.pl/pl/commonPages/Econ...&pageId=608

 

co do dalszych spekulacji spiskowych to pozostawiam ten temat otwarty bez mojej interwencji w niem już kto wie że rząd i Bruksela nas okrada ten to wie widocznie, więc miłej zabawy z EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@ Donate widzę że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie,ale nie cytuj takich wypocin jak na agrofoto.pl, bo jest to ekonomiczny stek bzdur.

Cytuję "złotówka się umacnia w stosunku do euro, rząd dostanie więcej złotówek" Totalna bzdura,akurat jest odwrotnie,a więc czytaj ze zrozumieniem i nie wierz we wszystko co jest napisane w sieci.

a wracając do kursu Euro to jest normalna gra rynkowa wielkich swiatowych spekulantow,i nie ma tu żadnego miejsca na teorię spiskową wobec polskich rolników,a w tym roku kurs euro będzie 30 IX wyższy jak w zeszłym roku,a więc teoria ta wreszcie się załamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

@ Donate widzę że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie,ale nie cytuj takich wypocin jak na agrofoto.pl, bo jest to ekonomiczny stek bzdur.

Cytuję "złotówka się umacnia w stosunku do euro, rząd dostanie więcej złotówek" Totalna bzdura,akurat jest odwrotnie,a więc czytaj ze zrozumieniem i nie wierz we wszystko co jest napisane w sieci.

a wracając do kursu Euro to jest normalna gra rynkowa wielkich swiatowych spekulantow,i nie ma tu żadnego miejsca na teorię spiskową wobec polskich rolników,a w tym roku kurs euro będzie 30 IX wyższy jak w zeszłym roku,a więc teoria ta wreszcie się załamie.

 

 

Vitasem ja widze ze ty jestes jeszcze wiekszym ekspertem w kazdyje dziedzinie niz ja. Ty chyba sie starasz zostac jakim forumowym guru, co??

 

Kolego nie kompromituj sie, gdyz akurat w tym co zacytowales nie ma zadnego bledu. Euro zostaje wymienieone przy mocnym kursie i panstwu zostaje wiecej zlotówek, bo wyplaca doplaty przy nizszym kursie. Swoje wypowiedzi mozesz zamieszcac na tematach zwiazanych z wywozeniem obornika czy innych nie wymagajacych wiekszej wiedzy i zrozumienia wątkach. Ja sie nie uwazam za ekpserta rynkowego, ale ty lepiej zakoncz juz swoja kariere w tym temacie. Tobie to chyba najlepszy ekonomista nie wytlumaczy jakim to magicznym sposobem panstwo kradnie nam pieniazki i dzieki takiej ciemnocie jak ty dalej jest jak jest. Jezeli wiesz co to sa notowania to podpowiem ci ze dzis sredni kurs euro wynosi 4,09, a nie jak w moim ostatnim poscie 4,15. Jak teoria moze byc zlamana skoro euro kosztowalo 4,90 a przy ustalaniu kursu bedzie warta <4 zł. Fakt.. W tym roku panstwo wcale nie musi i nie bedzie ingerowac w to wszystko. Wystarczy to ze w Polsce podobno nie ma kryzysu, a ta sytuacja sprzyja lokowania u nas zagranicznego kapitałau.. Duzo euro = tanie euro. Ty sie Vitasem ogarnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@ Donato po takiej wypowiedzi,mogę Ci pogratulować wysokiej kultury osobistej.Miej trochę szacunku dla starszych bo na takim pieniactwie daleko nie zajedziesz.Nie masz nawet odwagi podać w swoim profilu daty urodzenia, ani skąd pochodzisz.Myśle ,że twoją wypowiedzią powinien zająć się moderator.Na koniec życze dużo zdrowia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Przyganial kociol garnkowi... Ja tylko odbijam pileczke, poniewaz kroczysz za mna w kazdym temacie i starasz sie robic ze mnie idiote. Przykre, bo takie forum powinno raczej jednoczyc i dawac mozliwosc wymiany pogladow i dostepnych iformacji, a nie roznic i kwestionowac czyjas wiedze. Odnosnie wieku i miejsca zamieszkania moge wpisac ze mam 15 lat i pochodze z Czarnej Dziury i wcale nie musi byc to wiarygodne. Nie mow mi o kulturze osobistej, bo w swoich ripostach wcale ja tez nie zablysnales. Jezeli chodzi o rolnictwo wiele nie wiem, tak samo jak ty i ciagle sie ucze na bledach ale odnosnie dzialan panstwa zwiazanych z euro wypowiadalo sie juz kilku znanych ekonomistow - oczywiscie nieoficjalnie - takze to nie ja stworzylem te teorie. Ja tylko ja popieram. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

No to EURO ładnie podskoczyło na 4,18. Dla dopłat dobrze, dla kupowania maszyn z zachodu źle:)

Komu lepiej dogodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kurs do dopłat 4,23,a niektorzy na tym forum kreślili czarne wizje ,a to tylko gra rynkowa.W tym roku pomogło nam holenderskie konsorcjum EUREKO.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pożijom,uwidzim :)-jakoś ta "tylko"gra rynkowa nam do tej pory na zdrowie nie wychodziła-inna rzecz że mamy 90% dopłat "starej" Unii-a w rzeczywistości chyba nieco mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj