Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o massey ferguson 675

110 odpowiedzi na ten temat

#61 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 maj 2013 - 12:49

Co sądzicie o massey ferguson 675 jasne tylko jak jest 4x4. Bez przodu będzie kiepsko. Raz że duża masa ( zawsze można dociążyć przód ) a dwa że te pługi mają min. 35cm ( 14" ) na korpus przy 30cm jakie mają np. stare UG daje 15 cm więcej orki. Jeśli już to szukaj na lekkiej ramie z regulacją szerokości orki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o massey ferguson 675 Dzisiaj, 21:01
  •  

#62 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 maj 2013 - 15:04

Co sądzicie o massey ferguson 675 No niestety bez przodka. Ma tylko szerokie laczki z tyłu z obciążnikami. Sąsiad ciągnoł obrotke zetorem 7211 i jakoś szedł a ma te pare km mniej :)

Edytowany przez bogus56, 01 maj 2013 - 15:10.

#63 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 maj 2013 - 10:26

Co sądzicie o massey ferguson 675 Ale zetor ma większy uciąg bo moc to ma podobną. Powiniem Ci tak - jak kupisz to się przekonasz:) Ja wiem tylko tyle ze znajomy orał 3 obrotowymi 60-tką i zaorał ( ziemie ciężkie). Jedyne co to ten urusu tak dymił że widać bylo kidey startował jak był na końcu pola:) A czy o to chodzi? Jakbyś miał 4x4 to w ciemno taki bym brał ale i tak ten mnieszy. Sam zmieniłem większego choć straszego brata 75KM na 4x4 390. Cięzko mi napisać bo dopiero wiosne nim robiłem, czyli tylko agregat. Mam pługi kvernelanda 3x40 ( 16") i miałem problem (zwykłe zagonowe). Tylko że u mnie ziemie ciężkie ( rędziny ), jak miałem przesmyki lżejszej ziemi to szedł jak przeciąg. Najlepiej jakbyś miał od kogoś pożyczyć taki pług to sam byś się przekonał.

#64 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 maj 2013 - 10:55

Co sądzicie o massey ferguson 675 I chyba tak zrobie że na próbe od kogoś pozycze i bedzie wiadomo. Z zagonówką to powinien iść jak burza bo c-360 chodzą u mnie bez problemu z 3 skibami a piasków w okolicy nie ma.

#65 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 30 maj 2013 - 20:42

Co sądzicie o massey ferguson 675 ferdek 675 idzie w polu dużo lepiej jak zetor 7211, do tego duzo mocniejszy podnośnik ma, mniej go waży mimo że Zetor ma wiekszą mase na przodzie.
A i siła uciagu nie zalezy od masy ciągnika ale od jej rozłożenia i przełożeń w skrzyni.
Dla porównania ja massey 675 i agregat uprawowy 3.30 m z dwoma wałkami a brat zetorkiem 7211 ze starym kremerem 2.8 m i miał co gonić za mna (musiał ganiać na 3ce zetorem żeby mnie dogonic) i miał cięzko :)
A co do pluga mam zrobiony 4ke zagonową na odkładnicy grudziąckiej (te co w 3 skibowych) i szczerze nie ma co robić z tym plugiem jak na zime orałem :D (tez mam bez napędu ciągnik)

Edytowany przez Mikruss, 30 maj 2013 - 20:45.

#66 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 maj 2013 - 12:23

Co sądzicie o massey ferguson 675 Siła uciągu zależy od wielu czynnikow tj: moc maksymalna i moment obrotowy silnika, przełożenia, masa i jej rozłożenie, opony i ilość osi napędzanych W ciężkich warunkach i przy ciężkich glebach MF675 nie ma polotu z 7211. A pługi 4x30 to możesz takim MF możesz piasek orać. Ten MF ma ok 70KM - nie przesadzajcie z jego możliwościami. Co prawda to fajny zwrotny i dynamiczny traktorek ale bez przesady. Co prawda ziemia ziemi nie równa ale sam ma pługi 3x40 Kvernelanda i orka MF178 (75KM) na cięzkiej ziemi była masakrą. Dlatego wymieniłem na 4x4 390 i zobaczymy jak ten będzie sobie radził.

#67 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:35

Co sądzicie o massey ferguson 675 kolego Zetorkiem 7211 smigałem prawie 20 lat, ferkiem 675 od 3 lat i wiem co potrafi Zetor a co ten Ferguson.
PS. ten massey 390 tez ma niecałe 80 KM więc dużej różnicy nie będziesz mial.
A co do orki u mnie mam różne ziemie i fakt faktem że lepszy byłby pług 3 skibowy na dużej odkładnicy ale w tedy też bez problemu dałby rade.
A jak ktoś ma I i II klase ziemi to wiadomo że przy każdej pracy trzeba brać poprawke na sprzęt dobierając go do ciągnika.

#68 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:44

Co sądzicie o massey ferguson 675 Dzieki kolego Mikruss za cenne informacje. U mnie Zetorami 7211 latają wszyscy na 3 skiby a z masseyem to cały czas sie zastanawiam jaki pług do niego dobrać :) Narazie robie blacharke przy kabinie bo chyba wszystkie z tymi blachami mają problem :/ Jeszcze tylko zostanie sprzegło do zrobienia bo nie wysprzęgla do końca.

#69 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:24

Co sądzicie o massey ferguson 675 bogus u mnie też błotniki robiliśmy a i też teraz sprzęgło mam do zrobienia ale też i coś z podnośnikiem bo puszcza jak wygasze silnik a jak podnosi to lekko szarpie (ale ogólnie podnosi wzsystko co zaczepie, raz nawet zapiąłem mu ucinak do kiszonki i wiozłem kostke 140x80x 150 tyle ze skręcałem hamulcem :D )

#70 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:05

Co sądzicie o massey ferguson 675 Jak wszyscy w okolicy Zetorem 7211 orzą 3. to i takie same będą z MF. Ja bym się nie porywał na większe - ale możesz oczywiście sam sprawdzić i się przekonać. Co do MF 390 to mi potrzebny był przedni napęd a nie więcej koni - nie mam sprzętu na więcej mocy a w poprzednim MF też mocy nie brakowało tylko uciągu. Pamiętaj co ziemia to różnica - znam człowieka co c360 zimową orkę robi na 4 Uni i dziwił się mi jak mówiłem że 3 skręcona do minimum a nawet czasami 2 bo nie daje rady taka 60-tka. Ale u niego ziemia jak proch - taka dziwna czerwona niby glna ale rozsypuje się jak proch i tam czy się pługi ciągnie czy jedzie na pusto po oranej glebie to tak samo ciężko:) Polecam poszukać takie pługi jak Cię interesują - pożyczyć i samemu sprawdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 08:09

Co sądzicie o massey ferguson 675 Moim zdaniem to maks co bym mu zaczepił to 3 obrotke na lekkiej ramie, ale chyba w tym roku kupie zagonównke na przetrwanie bo nie pojade nim na 2 skiby od mf 255 :) Do tego jeszcze jakiś agregat uprawowy 3m trzeba kupić :)

#72 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:27

Co sądzicie o massey ferguson 675 Obrotowy czy zagonowy to mało ważne. Ważna jest szerokość orki - polskie zagonowe z Uni np. mają 30cm na korpus, a jakiś z importu obrotowy min. 35cm, czasami są z regulowaną szerokością orki i to byłoby najlepsze dla Ciebie bo zawsze mógłbyś sobie ustawić. Tak jak kolega wyżej pisał - podnośnik jest dość mocny w MF, bez porónania z Zetorem który nawet na lekkiej ramie 3 obrotowe ma problem. Narazie możesz pożyczyć sobie na orki od jakiegoś znajomego i odrazu kupić taki jaki ma być.

#73 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:35

Co sądzicie o massey ferguson 675 ja miałem 2 skiby polski i na zlomie znalazłem idento pług i powiększyłem przy swoim rame i dokręcilem 2 korpusy i na razie te 4 skiby mam ale to tez tylko na razie :)

#74 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:06

Co sądzicie o massey ferguson 675 Tak sie przysłuchiwałem dzisiaj i myslalem że sprzegło daje dziwne odgłosy a to chyba pompa hydrauliki. Też u was tak słychac pompe czy jest kompletna cisza i tylko warkot silnika ?

Edytowany przez bogus56, 04 czerwiec 2013 - 12:08.

#75 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:11

Co sądzicie o massey ferguson 675 jutro odpale i Ci powiem :)

#76 Share Gryzon

Gryzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 16:23

Co sądzicie o massey ferguson 675 Witam jestem posiadaczem tego ciągnika czy mógłby ktos mi podesłać zdjęcie zaczepu polowego jak on wygląda bo nie wiem czy w moim MF jest oryginalny ponieważ wom jest równo z tym zaczepem. Zauważyłem że na niektórych zdjęciach z ogłoszeń są inne zaczepy czy to zależy od kraju gdzie został wyprodukowany czy od roku? Pozdrawiam.

#77 Share BaejKoziol

BaejKoziol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 maj 2014 - 12:45

Co sądzicie o massey ferguson 675 Ja zamieniłem ursusa C360 na mf 675 i nie narzekam, robię robotę szybciej i oszczędniej. Polecam mf 675.

#78 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:10

Czy ta skrzynia 12+4 jest naprawdę taka zła?? co w niej może się zepsuć?

mam mf 575 z 1977 roku i ma w lewej dźwigni 3+1 a w prawej 4 poziomy ale półbiegów to ja nie widzę żadnych, gdzie je się załącza?

#79 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 12:31

Skrzynia 12+4 jest jedną z najlepszych w MF. Tylko skrzynia bez wzmacniacza momentu na 3 dźwignie. Jeżeli jest to 3 biegi do przodu i jeden do tyłu plus reduktor i wzmacniacz momentu to faktycznie nie jest to najbardziej trwałe rozwiązanie. Jeżeli z dodatkowym przełożeniem jak ta z dodatkową dźwignią to jedna z najlepszych w MF

Nie wiem jaką masz tą skrzynię ale wydaje mi się że masz 3+1R w lewej i 3 pozycje reduktora w prawej ( H-szybkie, N-luz, L-wolne) oraz dodatkowo na desce rozdzielczej lub pod nią masz dźwignię od wzmacniacza momentu.

Edytowany przez akmaly, 19 marzec 2015 - 12:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:10

675 to odpowiednik ursusa 4512 tak jak 575 tylko kabine ma inny  wom hydrauliczny i 2 pompę hydrauliczną i niezależnie będzie chodzić podnośnik i wywrot ogulnie mało palą jak masz proste pola bez gór i gliny pług to 4*35 ciągnie bez problemu na 1 szosowej idzie ziemia 3a 3b a agregat to 3 metry ciąga bez problemu a co do pługa to trzeba ustawić i mieć dobry pług bo nie raz widze że sąsiad 60tką 2 pługów nie może sciągnąć i kamienie wozi na pługu a 2 sąsiad ora 4 skibami idzie mu leciutko