Zetorek7711

Co sądzicie o massey ferguson 675

Polecane posty

mateo105    24

czyli masz ta sama co ja. a wiesz moze dlaczego jak robie cos w polu np. agregatem i jade na 1 szosowej i wlaczam przyspieszacz to mf ma jakby ciezko tak jakby sie slizgalo sprzeglo dopiero po chwili przy wyzszych obr. silnika zaczyna w miare dobrze pracowac na wzmacniaczu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

No właśnie, trzeba szukać, urok hydrauliki, przyczyn może być dużo  :). Ciśnienie ok? kontrolka nie świeci? Jeżeli ok to może tarczki się skończyły. Wygląda jakby nie dostawał odpowiedniego ciśnienia przy niskich obrotach, dopiero przy wyższych wrzuca większy zakres. Ta chwila to ile czasu i przy jakich obrotach przerzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

nie wiem ile ta chwila trwa ale moze ze 3-4 sekundy  poprostu musze rozpedzic dobrze ciagnik na 1 i dopiero wlaczam przyspieszacz. a druga sprawa to taka ze na zimnym oleju swiecila mi sie kontrolka przy wysokich obrotach wiec wyczyscilem filtr hydrauliki i zmienilem olej na STOU 10w30 i bylo dobrze az do teraz kiedy zauwazylem ze czasem na zimnym, oleju przez okolo kilka minut zaswieca sie kontrolka na wyzszych obr. silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
Napisano (edytowany)

A WOM działa tak jak powinien? Zatrzymuje się po wyłączeniu? Objawy na kontrolce są takie jakby był zapchany filtr lub za gęsty olej...

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

no wlasnie wom tez sie kreci dopiero jak cos sie zaczepi to dopiero wylaczy sie. a tak samoczynnie to dopiero po porzadnym rozgrzaniu sie wylaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

U mnie jest na odwrót, po rozgrzaniu się nie chce zatrzymać, na zimnym stoi, a winne jest zbyt niskie ciśnienie o około 20-30 barów. Z tym że niektóre podobno tak miały jak twój, tzn. na zimnym nie chciał się zatrzymać. Musiałbyś sprawdzić ciśnienie na hydraulice zewnętrznej na zimnym i rozgrzanym oleju. W jakim stanie jest olej? czysty, nie zrobił się "budyń"? Poprzedni olej był w dobrym stanie? Jakie zabrudzenia były na filtrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

olej jest czesciutki. poporzedni tez nie byl nmajgorszy ale byl gesty i `troche jakby budyn. a na filtrzebyly ruzne smieci jakies i troche opilkow. a u ciebie wzmacniacz dobrze chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Da się w trzech miejscach:

- na wyjściach hydrauliki zewnętrznej,

- na WOM (między wyjściami hydrauliki zewnętrznej, mniej więcej na środku uchwytu powinieneś mieć małą śrubkę, do której wchodzi rurka z tylnego mostu),

- na półbiegach przez odkręcenie czujnika ciśnienia (z przodu ciągnika, przed kabiną, nad rozrusznikiem, biały czujnik z dwoma przewodami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1881    0

Posiadam 2 sezon MF675 4x4 bez obciaznikow, agregat 3,2m, plug obrot3 1,2m, maszynka smiga oszczednie nie poci sie przy maszynach czyli ma dosc mocy jak na 31wiosen, jesli bym zmienial to tylko na MF z serji 3... dla odmlodzenia i dla zewnetrznie osadzonych pomp chydralicznych (nie ma koniecznosci rozpolawiania ciagnika przy awarji choc nie mialem awarji) oraz dla rewersu -wygoda i dbalosc o skrzynie
Reasumujac wole starszego MFa bez elektroniki, a nizeli super nowke za ktorego mialbym 3 takie i dolozyc trzeba na serwis przy awarji.Lepiej wydac ta kase na osprzet dla konia
Zaznaczam ze nie korzystam z dofinansowan na sprzet.

Edytowano przez maly1881

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeszek    1

mam pytanie czy tur od ursusa 4514 5314 pasuje do masseya serii 600, chodzi mi o mocowanie adaptacji czy trzeba coś przerabiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Na 99% pasuje bez przeróbek. Jedynie co może kolidować to wlew paliwa i skrzynka narzędziowa, jeżeli ją masz w fabrycznym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeszek    1

a wał od przedniego napędu w ursusach jest z boku a mf ma pod silnikiem, czy w ładowaczu ursusa nie ma jakiejś spinki w poprzek żeby złączyć prawą lewą stronę ? w mf tego nie zrobisz no bo wał, jeszcze jedno ursus ma bak na silniku a massey z boku przy kole, w niektórych adaptacjach sa jeszcze odciągi pod spodem aż do listew od podnosnika, jak to jest w mf poprowdzone czy nie ma tego wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Jak w MF nie robisz "spinki" łączącej prawą i lewą stronę? Przykład pierwszy z brzegu, oryginalny tur MF 80, pasujący do serii 600:

 

153165327_8_644x461_tur-ursus-4514-4512-

 

 

Odciągi, czy tzw. sanki też się zdarzają, zależnie od rozwiązania producenta. Np. takie rozwiązanie stosuje Faucheux w turze S F 50:

 

343338233_5_644x461_ladowacz-tur-massey-

 

Zdjęcia z pierwszych lepszych ogłoszeń na olx, wystarczy poszukać...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam pytanie w ktorym miejscu podlaczyc manometr zeby zmierzyc cisnienie pompy hydraulicznej od podnosnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Jako że to jest najpopularniejszy temat o MF675 pozwolę sobie się podpiąć. Pooszukuję górnego gumowego przewodu chłodzącego, oryginalny jest dosyć drogi (75 zł za kawałeczek gumy?) więc poszukuję tańszej alternatywy. Od Ursusa 4512 nie pasuje, MF ma inną obudowę termostatu (wejście przewodu z góry, nie z boku). Ktoś już taki element wymieniał, znalazł zamiennik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Puki co przewód jeszcze trzyma, więc mam czas poszukać tańszej alternatywy. Oczywiście jeżeli nic się nie znajdzie to kupię dedykowany do MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

idź do sklepu z częściami do traktorów lub ciężarówek i coś tam dopasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj