bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

sebo1986    229

Niesłyszałem nigdy o wiązaniu czosnku aby rósł w główke:) kwiat się obcina i rośnie ale liście??

a żółte końcówki to chyba normalne , mi żółkna same końcówki i się tym nie przejmuje, bo tak co roku jest, i czosnek rośnie ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MadMW    0

Witam

Szukam czosnku do sadzenia jesiennego. Potrzebuje kilkadziesiąt kg Harnasia i może po kilka kg ruska i innej odmiany na próbę. Jak ktoś ma do sprzedania ładny duży i pewny czosnek ze swojej uprawy to jestem chętny.

Ewentualnie proszę o poradę gdzie kupić kwalifikowany materiał.

 

Może jest ktoś na forum z dolnośląskiego, albo wie gdzie są uprawy czosnku w tej okolicy.

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

kolego lemblej23 10000000 zl na hektarze zarobisz napewno a moze i wiecej :P pomysl najpierw czy masz bardzo dobra ziemie i zbyt na ten czosnek ktory chcesz wyprodukowac i sprzedac z zyskiem to jest podstawa bo na slabej ziemi wyrosnie Ci maly i nie handlowy i zamiast zyskow bedziesz mial problem ale mimo to polecam uprawe czosnku jednokrotny zbior i mozliwosc kilkumiesicznego lub dluzszego przechowywania sprawia ze ja uwazam ze jest to przyjemna uprawa o niebo lepsza niz np ogorki :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anlewan    0

w jakiej cenie rozsądnej można sprzedać czosnek do sadzenia duże główki???

Witam

jezeli masz do sprzedania czosnek do sadzenia to chetnie sie zainteresuje,potrzebuje czosnek do obsadzenia ok 10a,podaj cene i odmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Ja rowniez zamierzam zasadzic czosnek na 10 arach tylko mam pytanie bo chce go zasadzic pierwszy raz i malo wiem ile trzeba go nasadzic na te 10 arow jaki bylby to koszt? i gdzie moge go kupic jesli ktos moze pomoc to poprosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 10 arów musisz ok.30kg czosnku zasadzić. Zależy jakibys sadził..tzn wielkość, u nas największe głowki 10zł/kg, a odpad 3-3,5zł/kg. Ale u nas jest taka zasada że aby był dobry plon i duże ladne główki trzeba sadzić ten największy. W tym roku sadzę ok.300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

mam pytanie do osob sadzacych czosnek sadzarka czy wszyskie zabki przy takim sadzeniu sa u Was skierowane "dziobem" do góry czy moze jest czesc lezacych na boku ??? moze ktos wie jak sie zachowuje taki czosnek lezacy na boku czy moze potem rosnie zdeformowany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes566    0

semenpl2 kazdy wyjdzie, tylko ten co bedzie dobrze wsadzony wyjdzie szybciej, a ten co wsadzony bokiem czy do góry nogami moze wyjsc troszkę pózniej bo musi wyjść kiełkiem na powierzchnię i będzie trochę zdeformowany...

a mam pytanko, mógł by ktoś pochwalić sie fotkami sprzętu mechanicznego jakiego używacie do sadzenia, pielenia i zbioru( chodzi mi o to jak to wygląda) bo ręcznie to można kota dostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

ja już posadziłem czosnek HARNAŚ :)

mam pytanie za ile sadzonka i czym sadziłeś bo ja planujeposadzic 20arowale bardzo droga sadzonka kwalifikowana po 24 zł i nie wiem czym sadzic bo recznie to masakra pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 500 szt po 1 zł na allegro, mogę dać namiary jest to w małopolskim miejscowość Słupiec, miałem z tego ok 4600 ząbków plus ok 300 takich małych które miałem odrzucić ale po namyśle też posadziłem. sadziłem pierwszy raz dlatego te duże ząbki posadziłem tak jak trzeba a te małe to tak obojętnie jak, sadzi się szybko, gorzej jest z rozdzielaniem główek, robiłem to sam i trwało to jakieś 9 godzin, z takiej ilości wyszło mi 7 rzędów po ok 100 metrów, sadziłem w odległości ok 10-15 cm, 10 cm to wg mnie jest trochę za gęsto. tam gdzie kupowałem sadzą czosnek od ponad 30 lat i mówili że nie ma znaczenia jak go posadzimy to i tak urośnie, oni mają sadzarkę własnej roboty

 

a tak wygląda tydzień po posadzeniu:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/321906-czosnek/

Edytowano przez DominikKuchniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigwa1    0

Mam mały problem z czosnkiem ozimym. Posadziłem go ok. 20 października. Przez ok. 2 miesiące nie padało a czosnek ostatnio zobaczyłem że już wypuszcza łodygę jeszcze 1,5 tygodnia i będzie widoczny. W nocy są przymrozki ale w dzień jest ok. 6-8 stopni. Jak myślicie czy jak wypuści łodygę a przyjdzie śnieg to przezimuje. Jeszce nigdy nie miałem takiej sytuacji z czosnkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.

Interesuje mnie uprawa czosnku wiosennego.Jak walczyć z chwastami,będe wdzięczny za radę

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam czy jest sens ,mozliwosc sadzenia jak najwczesniej zimowego czosnku Harnaś,czy wogule by urósł bo mogę kupić po pieniądzach, czy ktos próbował tak wsadzić jak najwczesniej ,prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Witam czy jest sens ,mozliwosc sadzenia jak najwczesniej zimowego czosnku Harnaś,czy wogule by urósł bo mogę kupić po pieniądzach, czy ktos próbował tak wsadzić jak najwczesniej ,prosze o porade

 

Przed chwilą rozmawiałem na ten temat ze znajomym i o czosnku nic nie wie , bo nie uprawiał . Zasadził jednego roku dymkę zimową na wiosnę i urosła normalnie .

Po ile masz tego Harnasia ?

 

Co taka cisza w eterze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz    3

Witam z tego co zauwazyłem to czosnek w tym roku będzie klapa nasadzen sporo nawet po pare hektarów sam posadziłem zamiast 15 arów 30 tylko ja detaluję prawie cały rok to sie cos zarobi co do Harnasia to mojm zdaniem jest zapózno na sadzenie zawsze sadze go na zimę jak by ci urósł to morze byc drobny na wiosne czasami dosadzałem czosnek wioseny ale zawsze jest mniejszy od żimowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co zauwazyłem to czosnek w tym roku będzie klapa nasadzen sporo nawet po pare hektarów sam posadziłem zamiast 15 arów 30 tylko ja detaluję prawie cały rok to sie cos zarobi co do Harnasia to mojm zdaniem jest zapózno na sadzenie zawsze sadze go na zimę jak by ci urósł to morze byc drobny na wiosne czasami dosadzałem czosnek wioseny ale zawsze jest mniejszy od żimowego .

 

Wiersz jeśli wolno zapytać, jakie masz koszty produkcji główki czosnku i po ile sprzedawałeś w ubiegłym roku? :-)

też stawiam na detal, dodatkowo działam we współpracy z dwoma hurtowniami w moim i sąsiednim powiecie.

Dużo nie mam, tylko 45 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj