Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Czosnek

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1400 odpowiedzi na ten temat

#61 r00d

r00d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 10:06

jak poradzić sobie z owsikiem w czosnku?pomocy

czy może ktoś mi napisać jak zwalczyć owsik w czosnku?

co do owsika to z tego co wiem czosnek jest jego naturalnym wrogiem. Nawet nie wiedziałem, że są z nim problemy. Może ktoś z większym doświadczeniem udzieli rady?

Co sądzicie o specyfiku GOAL w powschodowej walce z chwastami? Wczoraj prysnąłem i do soboty czekam na efekt.
  • 0

#62 sadzonka

sadzonka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 16:23

proszę o poradę naprawdę nikt nie wie jak poradzić sobie z owsikiem?zlitujcie się...
  • 0

#63 mercedese200

mercedese200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:39

jeśli masz dużo czosnku do współczuję bo pozostało tylko dziabanie bo nie ma oprysku na owsik pytałem sie w agrotesie mówili że może i by coś znaleźli ale nie sprzedadzą bo jak spali czosnek to bede miał pretęsje xD
  • 0

#64 massej135

massej135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 13:22

Pryska się czymś czosnek na grzyba??Jeżeli tak to w jakim okresie ile razy w jakich odstepach i jakim srodkiem???
  • 0

#65 sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 23 kwiecień 2011 - 14:45

Ja na grzyba pryskam Topsinem 2-3 razy odstępy ok miesiąca :)
  • 0
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#66 massej135

massej135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:54

i od kiedy zacząć pryskać juz czy jeszcze poczekać??
  • 0

#67 sadzonka

sadzonka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 11:02

no a goal?kolega który sadzi czosnek pryska goalem i selektem..miesza to razem ...mówi że weżmie owsik..pryskał ktoś może...czosnku mam nie dużo. pomóżcie proszę tydzień temu dziabałam i wczoraj poszłam a tu znowu to samo...oj joj
  • 0

#68 dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 02 maj 2011 - 17:06

Witam

Mam w czosnku trochę perzu który wylazł na wiosnę, dziabanie trochę żmudne i niewiele pomaga.
Jak wygląda oprysk środkiem Fusilade Forte 150 EC ?
Według karty 1,25l/ha a po dwóch tygodniach druga dawka taka sama.
Czy w tej fazie co jest teraz czosnek 4-5 liść i około 40cm wysokości, nie zaszkodzi mu taki oprysk ??
  • 0

#69 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1839 postów
  • 50773554
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 maj 2011 - 18:35

koledzy siedze w tym biznesie około 15 lat a ojciec jeszcze dłużej. tak jak posadzicie około 15 X to sie czeka tak około mieśiąca kropimy randapem dawka 4l na ha. wraz z wiosną będzie czyste pole polecam zabronować pole jak ma wysokość 10cm ja to robię broną chwastownikiem po to aby pył ziemi p zimie się troche zbrylił, w tym roku te silne wiatry poprzewracały go i obtukły. Dalej kropie stompem 4l na ha dwa dni po tym dostał oprysk bravo plus mikroelementy i posiany został 50kg polifoski i 150 fosforanu amonu na ha. co do jednoliściennych polecam agil drogawy ale bardzo skuteczny, owsik i chwastnice pięknie wybiera, na dwuliścienne stosuje goal dawka dzielona 150ml na ha nie polecam wiecej mozna go przypalić a i oprysk dobrze jest wykonać po kilku dniach słonecznych, wytworzy się wosk i lepiej ochroni rośline, a wczesną wiosną proponuje oprysk na robala dobry jest diazol lub coś na błoniszke, wgryza sie od piętki a za nia idą patogeny co powoduje gnicie. co do hiszpana kolego jak napisałeś że wyszedł a w łodydze masz zgnite to powiem że załatwiły ci go mrozy w lutym, raz pamietam jak jeździłem na handel to przejeżdżałem koło plantacji czosnku było tak ze były te mrozy w marcu czosnek pieknie wyrósł, i co tydzień jak jadę to coraz gorszy w końcu znikł, jak przemażnie pietka to jak wyjdzie to wykorzystuje składniki z ząbka jak zje to zaczyna ginąć. a do wysiewu nasion mam ten duży siewnik taki od buraka i zmodyfikowaną radlice, minus taki że trzeba siać we dwie osoby. tegoroczny z siania ma juz 15cm tylko musze go przerwać bo mam za gęsty
  • 0

#70 marek1306

marek1306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 maj 2011 - 20:54

Witam
Mam pytanie sadzę pierwszy rok czosnek więc nie jestem jeszcze do końca obeznany, wie ktoś może jaka jest przyczyna żółknięcia końcówek liści?
  • 0

#71 Viskasukiui

Viskasukiui

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 maj 2011 - 18:29

Witam,

jestemy przedstawiciele na Litwe i Polsce francuskiej firmy ERME, która produkuje maszyny rolnicze dla uprawy czosnku.

Jezeli kogu interesuje taka technika poprosze o list na mail - inga@viskasukiui.lt.

Cala informacja o techniki jest - http://www.viskasukiui.lt

Pozdrawiam,
Inga
  • 0

#72 Henryk66

Henryk66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 maj 2011 - 22:34

Witam
Widzę że piszecie o zwalczaniu chwastów Goalem w czosnku tylko którym 240 czy 480. W 480 brak zmianki o czosnku.
Posadziłem wiosenny i jednak przeliczyłem się z możliwościami ręcznymi. Zakupiłem Goal 480 ale się zastanawiam czy nie spalę. :blink: Może ktoś doradzi.
  • 0

#73 konrad19941

konrad19941

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 19:48

ja w tym roku też zasadziłem kawałek i nie wiem czy go wiązać ???
  • 0

#74 sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 21:05

Konrad a dokładniej to o co Ci chodzi? bo nie rozumiem :)
  • 0

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#75 semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 360687
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 09 czerwiec 2011 - 21:24

aaaa ja wiem o co chodzi bo kiedys podobno czosnek sie wiazalo zeby rosl w glowke a nie w liscie tylko nie wiem dokladnie jak wygladalo to wiazanie moze ktos pamieta i moze opisac?? mam pytanie czy wie ktos dlaczego koncowki lisci w czosnku zolkna??? bylo juz wczesniej to pytanie ale nikt nie odpowiedzial
  • 0

#76 sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:42

Niesłyszałem nigdy o wiązaniu czosnku aby rósł w główke:) kwiat się obcina i rośnie ale liście??
a żółte końcówki to chyba normalne , mi żółkna same końcówki i się tym nie przejmuje, bo tak co roku jest, i czosnek rośnie ;)
  • 0

#77 MadMW

MadMW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 10:34

Witam
Szukam czosnku do sadzenia jesiennego. Potrzebuje kilkadziesiąt kg Harnasia i może po kilka kg ruska i innej odmiany na próbę. Jak ktoś ma do sprzedania ładny duży i pewny czosnek ze swojej uprawy to jestem chętny.
Ewentualnie proszę o poradę gdzie kupić kwalifikowany materiał.

Może jest ktoś na forum z dolnośląskiego, albo wie gdzie są uprawy czosnku w tej okolicy.

pozdrawiam
Marcin
  • 0

#78 Lemblej23

Lemblej23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 15:58

Witam panowie zainteresowałem się uprawą czosnku jaka jest opłacalnośc z 1h u nas w PL
  • 0

#79 semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 360687
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 13 sierpień 2011 - 20:01

kolego lemblej23 10000000 zl na hektarze zarobisz napewno a moze i wiecej :P pomysl najpierw czy masz bardzo dobra ziemie i zbyt na ten czosnek ktory chcesz wyprodukowac i sprzedac z zyskiem to jest podstawa bo na slabej ziemi wyrosnie Ci maly i nie handlowy i zamiast zyskow bedziesz mial problem ale mimo to polecam uprawe czosnku jednokrotny zbior i mozliwosc kilkumiesicznego lub dluzszego przechowywania sprawia ze ja uwazam ze jest to przyjemna uprawa o niebo lepsza niz np ogorki :/ pozdrawiam
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#80 Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 16 sierpień 2011 - 13:24

w jakiej cenie rozsądnej można sprzedać czosnek do sadzenia duże główki???
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk