Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3570 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 20:35

[czosnek] ile z hektara?

kazdego hiszpana mozna sadzic u nas na jesien i on normlanie wyrosnie tak jak, nasz polski?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 19:24
  •  

#1942 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:11

[czosnek] ile z hektara?

borys - tak, zdecydowanie rośnie większy od naszego polskiego, a to czy każdy hiszpan się utrzyma to mi ciężko powiedziec, bo sadze tylko jednego :) podrzuce na dniach fotke

grzecho - coś w tym racji jest co mówisz, że pogoń za główką, że ekonomiczny jeśli chodzi o sadzenia, ale to nie do końca tez jest tak jak mówisz. Ja za swojego, jako materiał siewny dawałem 20zł/kg i uwież mi serce bolało jak kupowałem na 15a w ciemno nie wiedząc co wyhoduje. A do kupna skłonił mnie jedynie fakt, że nie ma naszej rodzimej odmiany zimowego czosnku, którego da się kopać od 15stego czerwca i dawał głowki +7 cm... Są oczywiście majówki, jakieś bezpędowce, ale jak dla mnie są to śmieszne odmiany i pewnie gdybym nie miał hiszpana to bym je sadził bo mam zapotrzebowanie na taki wczesny, a że jest alternatywa cos lepszego wyhodować i mieć na tym lepszy zysk to ''patriotyzm'' odchodzi na bok :)

gracz - wszystko zależy jaką cene ustalisz sobie za kg a jaką za głowke :) jak byś teraz sprzedawał to na nim lepiej zarobisz, bo rynek nie jest jeszcze nasycony ale taki na mokro musisz sprzedac, a jak sobie go ususzysz to może Ci leżeć i czekać na jego porę, ale licz się z tym, że i konkurencja większa i cena zazwyczaj spada

zetorlublin - chętnie bym zobaczył tą ŚREDNIĄ 8 cm na Twoim harnasiu :)

#1943 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 12:09

[czosnek] ile z hektara? Zetorlublin - skoro srednia to 8cm to 'jedynka' musi miec kolo 11cm, a trójka kolo 6... Tez czekam na foty

Edytowany przez czostek, 30 czerwiec 2015 - 12:10.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 18:57

[czosnek] ile z hektara?

wieczorkiem wstawie kilka fotek hiszpana

#1945 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:12

[czosnek] ile z hektara?

...A do kupna skłonił mnie jedynie fakt, że nie ma naszej rodzimej odmiany zimowego czosnku, którego da się kopać od 15stego czerwca i dawał głowki +7 cm...

Moim zdaniem nasze rodzime odmiany nie osiągają oczekiwanych rozmiarów, ponieważ zbyt długo sadzimy tym samym materiałem a nie ma pewnego źródła skąd można kupić czosnek kwalifikowany z odmiany (instytuty nasiennictwa również mają materiał siewny porażony i wypleniony ponieważ biorą go od producentów takich jak my i kółko się zamyka). Sam szukałem pewnego czosnku zimowego i poległem,,,

#1946 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:36

[czosnek] ile z hektara?

Spoko panowie w sobote przychodzi kombajn do kopania, póki co jeszcze dziś  dostał na czerwone wybarwienie skórki

#1947 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:51

[czosnek] ile z hektara?

A co mu dałeś ?

#1948 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:56

[czosnek] ile z hektara?

siarczan miedzi w ilości 1kg na 1000l wody na powierzchnię 0,5ha

#1949 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 21:32

[czosnek] ile z hektara?

grzecho - no masz racje, a co z tymi które są odnawiane z nasion ? :) Wkońcu po to się to robi, żeby czosnek odnowić ? :)

załączam mojego hiszpana. Jednego dla testów ''co z grubsza'' wytarłem z ziemi żeby pokazać jego kolor

Uprzedze tych co będa szukać zaczepki:

-nie, do zdjęcia nie została wybrana najladniejsza sztuka - w tej odmianie kaliber ma zupełnie inne proporcję i to co na zdjeciu można nazwać b. ładną jedynką

- są mniejsze i większe, jak nie było z nim coś nie tak i nic nie przychamowało jego wzrostu to najmniejsze głowki mają ok 4,5-5 cm. Wiadomo, że zdażają się takie co mają i 3 ale to najczęściej jakieś patogeny, ale są i takie co mają + 9, Średnio spokojnie wypadają na 6.5

Załączone miniaturki

• IMAG1049.jpg
  • IMAG1046.jpg
  • IMAG1047.jpg

Edytowany przez s4lim3, 30 czerwiec 2015 - 22:00.

#1950 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 22:35

[czosnek] ile z hektara?

Pielęgnacja, opryski, sadzenie, nawożenie itd. dokładnie takie same jak przy naszym polskim czosnku? Gdzie kupujesz tego hiszpana, który ci wyrasta, bo pisałeś, że nie każdy wyrasta? Mówisz, że za materiał nasadzeniowy płaciłeś 20zł/kg - to sporo. Polski do sadzenia kupuje zawsze w granicach 9-10zł/kg. Po ile sprzedajesz tego hiszpana, jeśli mogę zapytać, bo tak się zastanawiam czy to się opłaca przy takiej cenie materiału nasadzeniowego? Osobiście mojego harnasia "jedynkę" pcham za 1-1,2zł/szt, dwójkę te 7-8zł za pęczek czyli jakieś 0,7-0,8zł/szt. Trójka idzie na kilogramy, przeważnie po dychu za kilogram.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 10:07

[czosnek] ile z hektara? Borys - gdzie handlujesz swój towar?

Zetorlublin - na ile przed kopaniem kropisz tym siarczanem?

Edytowany przez czostek, 01 lipiec 2015 - 10:10.

#1952 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:39

[czosnek] ile z hektara?

Jedynkę i dwójkę rozprowadzam po sklepach, czasami zajadę na jakiś rynek coś sprzedać, ale to rzadko. Głównie zaopatruje detalistów w warzywniakach. Trójka idzie do drobnych masarni, zakładów, gdzie po prostu potrzebują czosnek do przyprawiana, czasami restauracje.

#1953 Share farmer998

farmer998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 09:50

[czosnek] ile z hektara?

kopiecie już ??/ wrzucać foty okazów

#1954 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 12:56

[czosnek] ile z hektara?

kopiemy kopiemy tylko hydraulika wysiada bo chłodnice nie nastarczają odprowadzić ciepła ale wynik 0,5ha w 3 godziny i tak niezły, fotki będa po niedzieli, dzis chcę wykopać do reszty wszystko i pozwoźić

#1955 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 21:31

[czosnek] ile z hektara?

Ja już wszystko wykopane i "przerobione". Stoi i pęczkach i jutro wyjazd na giełdę. Kopane szpadlem :D Powierzchnia około 15 arów, przyszły rok 30 arów. Stanowisko już się przygotowuję. Od maja rośnie gorczyca. W przyszłym tygodniu wożę obornik i głęboka orka, później wapno magnezowe + kultywator, na koniec posieje gorczyce i pod koniec września orka i glebogryzarka przed samym sadzeniem. Przed glebogryzarką rzecz jasna polifoska przed sadzeniem :)

#1956 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:14

[czosnek] ile z hektara?

Kolego pomału, nie łącz wapnowania z obornikiem, a dwa bez obornika czosnek lepiej rośnie, sprawdzone u siebie, i 3 jak już coś to nawozy w miarę bezchlorkowe

#1957 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 lipiec 2015 - 22:49

[czosnek] ile z hektara? Jesli obornik dasz to czosnek dopiero na drugi rok.

#1958 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 05:50

[czosnek] ile z hektara?

Może u was lepiej rośnie czosnek bez obornika. U mnie zawsze jest obornik co dwa lata nawieziony i nie narzekam. Każdy ma jakieś sposoby własne sprawdzone, także pozdrawiam :)

#1959 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 08:15

[czosnek] ile z hektara?

Kolego ale cię nikt do niczego nie będzie namawiał masz własny rozum to go urzywaj, w każdym razie u mnie od 40 lat się sadzi go i nigdy nie dawane było przed sadzeniem bo zawsze mówili że nie urośnie i się to sprawdza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 10:52

[czosnek] ile z hektara?

Widocznie u was się sprawdza :) No uŻywam, dlatego wiem, że wapno też muszę dać po orce obornika(nie bezpośrednio orząc razem z obornikiem), ale po przy oraniu obornika później wapno i zamieszać je kultywatorem z glebą. Nawozami wszystkiego się nie nad robi. Poczciwe, dobre gówno zawsze zrobi swoją robotę(ale nie można dać za grubo).
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych nawozów bezchlorkowych. Jakie polecasz, no i czy też dajesz bezpośrednio przed sadzeniem? Zawsze dawałem jakiś zwykły trójskładnikowy, typu polifoska itp. Ja uprawiam dopiero czosnek jakieś 5 lat. Zaczynałem  od grządki w ogródku, jak jeszcze się uczyłem w szkole.

Edytowany przez borys11, 05 lipiec 2015 - 10:56.