bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

Czym zaprawiasz? Co sądzisz o zaprawie do ziemniaków Prestige Forte, dobra będzie do czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

zawsze używaliśmy zaprawy do zbóż w tym roku będziemy jednak moczyć czosnek w roztworze dwóch środków tylko nie pamiętam nazwy jednego z nich ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaka to zaprawa do zbóż? W zeszłym roku zaprawiałem chyba oxafun... taki proszek rozrabiałem w wodzie. Teraz pomyślełem że można spróbować zabezpieczyć jednocześnie od grzyba i od robaka właśnie zaprawą prestige forte i do tego nawóz donasienny np primus b. Słyszałem ż taką kombinacje stosuje się w fasoli.

Tylko czy nie uszkodzi czosnku?

Jeżeli możesz to napisz jaką kombinacje stosujesz w ty roku

 

wreszcie porządnie popadało. W poniedziałek biorę się za uprawę i siew pszenicy a później czosnek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

W tym roku stosujemy Topsin i Rovral Aquaflo. Jeżeli chodzi o zaprawę do zbóż to stosowaliśmy Funaben Plus. No u nas też w nocy popadało. Mieliśmy dziś zaczynać ale chyba zaczniemy we wtorek ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja mocze  dursbanie (przedtem w diazolu ale go juz nie ma) i w rovralu a potem funaben :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Co myślicie o użyciu przed sadzeniem wspaniałego nawozu jakim Jest Tarnogran 25? Ma on 1% mniej azotu i 5% mniej potasu niż polifoska 6 a kosztuje 1/3 mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A fosforu aż o połowę mniej 10% jakby nie liczyć wyjdzie drożej od poli.6 poza tym trzeba tego wysiać więcej a to nie jest korzystne dla gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Dobrze mówicie może lepiej poli 6 lub 8... A ile dajecie takiego nawozu na ha? Ja daje 150 kg na 20 arów.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Panowie ma ktos do sprzedania Harnasia ZDROWEGO z swietokrzyskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

No może i dużo ale zawsze tak daje. Myśle jeszcze o 50 kg siarczanu potasu do tego. Tylko nie wiem czy nie przenawoże... nie zdażyło mi sie ale chyba sróbuje. Na zime nie powinno zaszkodzić. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Witam ponownie. Czym zaprawiać czosnek? Jakie środki polecicie? Mam zamiar dać Dursban, ale to na robaka, a co do tego na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

 Dursban albo pyrinex na robaka, Topsin albo Amistar na choroby, Zaprawka zbożowa albo lepiej Sarfun lub Rovlar na 'grzyba'. Ja takie zastawy stosuje od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Sadzarka "taśmowa kubełkowa" czosnek sadzony nią ponoć potrzebuje więcej czasu na to by się ukorzenić(leży na boku) wie ktoś o ile trzeba by przyspieszyć termin w stosunku do sadzenia ręcznego żeby było  mniej więcej tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Piotr 

 

sadzimy taką sadzarką kilka lat i sadzimy w tym samym terminie co sadziliśmy ręcznie. praktycznie nie widać różnicy w czasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

A to poczekam jeszcze z tydzień zwykle na początku października padamy na kolana teraz mechanizacja wkroczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam zamiar dać nawożenie w przeliczeniu na 1ha 300kg K w postaci siarczanu potasu, 180kg P superfosfatem wzbogaconym, 130kg N saletrą amonową, 50kg Mg siarczanem magnezu granulowanym. Dolistnie mocznik, siarczan magnezu siedmiowodny i mikro razem z fungicydami i insektycydami.  No i obornik bydlęcy. Czy to nie będzie za dużo?

 

Dursbanu używacie do zaprawiania ząbków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Nawożenie dobre. Sam mam podobne, tylko zamiast saletry wiosną NPK, a na jesień przed sadzeniem tylko gnojówka z pomiotu razem z biohumusem. Myślę, że lepiej nie dawać jesienią azotu to lepiej przezimuje. 


Poczytaj 104-105 stronę. Tam było dużo o nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam zamiar tak nawozić czosnek ozimy. Azot oczywiście tylko na wiosnę dlatego superfosfat a nie fosforan amonu. 

W czosnku jarym przed sadzeniem mam zamiar dać fosforan amonu, a dawki NPK podobne jak w ozimym. Czy może dać mniej?

 

Tylko jeszcze nie zdecydowałem czym zaprawiać. Widzę że tiuram jest zarejestrowany do zaprawiania czosnku to może użyje Vitawaxu...tylko karboksyna?

W zeszłym roku pryskając tiuramem(?sadoplon?) truskawki opryskałem 1 rządek czosnku to w kątach liści zrobił się taki jaśniejszy, bledszy, wyciągnięty.

W tym roku równierz pryskając truskawki herbicydem zostało mi trochę devrinolu w opryskiwaczu i czosnek zareagował bardzo dobrze, nie było uszkodzeń ani chwastów. W przyszłym sezonie wyprubóje mieszankę stompu i devrinolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Michal2401 Wszystko gdzieś z 30l wody w beczce mieszasz, wrzucasz 15 kg  woreczek na 5-7 min, potrząsasz, wyjmujesz, wysypujesz na posadzke do wyschnięcia i śluz :) Pięknie równo zaprawiony a i nigdy mu nic złego się nie działo.

Edytowano przez czostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Mam tego tylko na 50 m2. Około 30-35 kg będzie. A jak zrobię to w wiaderku 10l. ? Woreczek z dziurami? 


Myślę żeby zaprawić jakąś zaprawą do zboża na grzyby i dodać dursban na robaki.

 


Tyle że myślałem w wiaderku wlać trochę tego i tego i trząść żeby się cały pokrył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj