bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

czpat99    1

Ok, to niech ktoś doświadczony stażem w sadzeniu uprawie czosnku mi napisze co rzucić na kompost przed przyoraniem, ogólnie ziemia na której będę uprawiał nie jest zła, a w tym roku był tam jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Na kompost przed przyoraniem?....


Raczej co przekompostować, a potem wywieść na pole... Ja w zeszłym roku dałem 5 letni obornik bydlęcy na ogród. Czosnek harnaś biały miał średnio 100 g!!!

 

Edytowano przez Michal2401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Ja miałem w tym roku pierwszy raz czosnek z rożnych miejsc, i takie kwiatostany im urosły, dodam ze oba to harnasie tak zapewniali sprzedajacy

post-14290-0-94271700-1441626874_thumb.jpg

post-14290-0-73760900-1441626890_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Sól potasowa zawiera chlorki, a te mają negatywne działanie. Sól potasowa  = KCl  -  Cl to chlor!!! Jej bez chlorkowy odpowiednik to siarczan potasu.


ja bym polecił raczej dać ten siarczan potasu tak 300 - 400 kg na ha ale po orce przed uprawą przedsiewną. ;) Co prawda siarczan potasu zawiera chlorki, ale jest ich znacznie mniej niż w soli potasowej, a zastosowane w tej fazie będą wypłukane do głębszych warstw. Czosnek co prawda lekko toleruje chlorki ale lepiej ich unikać. W przypadku, gdybyś dał nawóz pod orkę znaczne ilości były by wypłukane. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

Sól potasowa zawiera chlorki, a te mają negatywne działanie. Sól potasowa  = KCl  -  Cl to chlor!!! Jej bez chlorkowy odpowiednik to siarczan potasu.

ja bym polecił raczej dać ten siarczan potasu tak 300 - 400 kg na ha ale po orce przed uprawą przedsiewną. ;) Co prawda siarczan potasu zawiera chlorki, ale jest ich znacznie mniej niż w soli potasowej, a zastosowane w tej fazie będą wypłukane do głębszych warstw. Czosnek co prawda lekko toleruje chlorki ale lepiej ich unikać. W przypadku, gdybyś dał nawóz pod orkę znaczne ilości były by wypłukane. ;P

Sól potasowa - przykład tylko 

Pogrubioną czcionką - oto mi chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

O tej hydrocomplex wspominałem, występuje też pon nazwą yara mila complex. A to wszystko przed siewnie dajesz? W jakich dawkach? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

tak jutro chyba będziemy uprawiać pod siew nawozu bo obornik już przyorany. w jakich dawkach to jeszcze nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

u mnie jeszcze marchew rośnie. ;p wyrywam około 30 września i sadzę czosnek do 10 października, daje tylko obornik, na przyorane humus activ i siarczan potasu raczej, wapno było wiosną pod orke i na górę więc to jest ok. 

 

 


i do tego kreda mielona jako to wapno. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

A jaka obsada czosnku na hektar ? Między redlinami 25 czy 45 i czosnek w rzędzie co 5, 10 czy 15 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

mam zamiar jak przekopię rozsypać go, pograbić lub wymieszać pazurkami i sadzić wtedy . ;)


w sumie to tak jak piszesz. ;)

 


powinno wystarczyć przed zimą, trochę składnika w glebie jest, a wiosna NPK i odżywki 2-3 razy + ochrona w razie potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

ale jakich, ja miałem zamiar 3 razy azofska w płynie a ewentualnie jakąś saletre jeszcze w maju, a gdyby było sucho to saletra wapniowa odżywki i granulat

 


no i podlewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1

w galeri mam sadzarke do czosnku to sobie zobacz ;)

 

Sama sadzarka mi nie powie ile ząbków wychodzi Ci na hektar :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

na hektar jakies 1,5 tony
z odzywek to maximus, wuxal albo amino power
dzis zasiany nawoz 400 kg polifoski plus 400 kg super fos dar 200 kg siarczan potasu i 125 kg hydrocoplex

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michał 2401 sadzisz do 10 października? odradzam do końca października ci wyjdzie na wierzch a śnieg i mroz moze przyjsć dopiero w grudniu albo nawet póżniej ja bede sadził dopiero po 10 listopada chyba że pogody bedą pokazywać temeratury minusowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

edekjakubass 

 

w listopadzie ? to chyba u Ciebie srogie zimy bo u nas w październiku zawsze sadzimy i zawsze na zimę już jest na wierzchu i nic się nie dzieje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co kraj to oczyczaj u nas zimy nie było już 3 lata a jak to w styczniu troche mrozem mocniej przyciśnie wiec sadze jak najpożniej sie da xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj