bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Michal2401    0

edekjakubass - chciałbym wysłuchać opinii doświadczonego plantatora. ;)

 


Co sądzicie o ściółkowaniu? W jakim terminie najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Michal2401- w uprawie czosnku nie ma nic nadzwyczajnego dobry materiał do sadzenia i potem odpowiednie nawożenie i tyle wszystkiego.

 

co do ściółkowania nie stosujemy bo raz że jest dość ciepło to na takim areale za długo by nad tym schodziło 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

ale mnie nurtuje ściółkowanie? w truskawce bardzo dobry efekt, a w internecie piszą, że w czosnku do 30 % lepszy plon

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Łohoh, tylko ja chyba jestem 14 latkiem zakochanym w rolnictwie i uprawiam ilości 50 m2. ;P ale cóż, od czegoś się zaczyna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Kolejny jak by biznes, mam nadzieję ze w tym roku pójdzie, ten rok był moim drugim, teraz mam zamiar kupić rasowy materiał do hodowli i ruszyć konkretnie. ;)

Na małej wiosce trzeba coś kombinować, tym bardziej robić to, co się lubi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

mam taką działkę 150 m2, dla każdego mieszkańca prawie, i jeden gość nie uprawiał to wziąłem, mam 100 m2 mieszanki lucerny i koniczyn dla królików, a reszta to w tym roku okopowe dla króli, w tym roku na jesień czosnek, a teraz jak wyjdzie z czosnkiem to co roku po 50 m2 i więcej jak będzie grunt ale dla króli musi być. co roku 1/3 w innym miejscu zeby zmianować i nowe zasiewy mieszanki traw jednocześnie

 

Edytowano przez Michal2401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

no popatrzcie też jestem Michał i też młody ale nie mam królików tylko bydło i warzywa i jeszcze usługi 


jakie ceny czosnku w waszej okolicy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

ja myślałem też nad innymi warzywami, ale czosnek przy tej ilości najłatwiej sprzedać i jest najbardziej dochodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Ciocia ma sklep we wsi około 7000 tys. mieszkańców, to z hurtowni bierze po 1,50. Jest to mój potencjalny rynek zbytu


faktycznie 14 lat. ;)

 


a jaka obsada na m2? ja planuję 50-60. w ogrodzie rodziców tak był i ładny urósł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

tak, w ogrodzie był czerwony i biały i te odmiany mi pasują

 

 

 


W tą sobotę jade na giełde i raczej za tym bendę sie rozglądał, ale z ornakiem się też spotkałęm, dość duży jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj