bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

czostek    2

i wszystkie głowki potem segregujecie na wielkość na jakies klasy czy wszystko razem do worków i na kilogramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

segregujemy główki 6cm - 9cm idą na rynek i tam jak już wyżej gdzieś pisałem idą na rynek i tam lecą powyzej 1,50 za głowke a jak działkowicze sadzą na jesień to cena za najwieksze 2,50 zł . głowki w granicach 6, 5,5 cm idą do delikatesów ale oni tylko na kilo kupuja ostanio pytałem 100 kilo chcieli  za 4,50 ale poczekam jak cena skoczy 6zł a najmniejsze (jest ich bardzo mało )to róznie zazwyczaj w gminie jak ktoś świnke bije i robi kiełbaski i takie rożne to zgłasza sie do mnie i ten najmniejszy to za grosze sprzedaje im ale zawsze zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

1.50zl do 2 na rybitwach ale to scinka odpadowa. Jak sprzedajesz ladne glowki takie 5cm po 4.5zl za kilo to nie wiem czy to opłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

a gdzie sprzedasz drożej w polsce max to 8 zł jest a ja sprzedam po 6 zawsze pożniej drożeje i zawsze chcą póżniej


a gdzie sprzedasz drożej w polsce max to 8 zł jest a ja sprzedam po 6 zawsze pożniej drożeje i zawsze chcą póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

No rozumiem tylko chodzi mi o to czy nie lepiej sprzedać ładną główkę na sztuki niż na kg. Worek z 200szt średnicy 5cm sprzedasz za 0.5 za sztukę to jest 100 zl. Taka wiazka harnasia wazy ok 0.65kg czyli caly worek 13kg. I to razy jak mówisz 6zl daje 78zl. Nie oplaci Ci się na sztuki sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

że sie opłaci to mało powiedziane to jest prawdziwy interes sprzedawać na sztuki ale nie mam gdzie sprzedawć na sztuki tylko na rynku , a delikatesy nie są głupie i chcą tylko na kilo a więcej nie ma gdzie gonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2401    0

Witam, mam pytanie co do uprawy czosnku. Czy zastosowanie mieszanki obornika kurzego - gołębiego - króliczego pod czosnek przy dobrym pH to dobry pomysł. Chodzi mi o czosnek ozimy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

dobry pomysł ale najlepiej rok przed sadzeniem przecież obornik niezależnie jaki wprowadza do gleby zasoby potasu azotu itp.  zmiane PH powoduje wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

farmer998 oczywiście że obornik zmienia ph! nie tylko wapno! wapnowanie odkwasza glebe a obornik zakwasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

oj kolego kolego czostek co ty wygadujesz , ale to ze obornik kurzy gołebi albo kroliczy zakwasza glebe to już szczyt bredni poczytaj ok ?

http://niepodlewam.pl/nawoz-golebi-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/

http://niepodlewam.pl/nawoz-kurzy-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/

http://niepodlewam.pl/nawoz-krolikow-ph-sklad-zastosowanie-w-ogrodzie/

prosze poczytać lekture o poszukać słowa ,,odkwasza" myśle ze nie bedzie problemu z jego znalezieniem bo pojawia sie czesto :P

ale idąc do sedna sprawy nawoz ten ma ph w skali 7-9 a wiec w nieznacznym stopniu przekracza norme ale jak ktoś rozsądnie korzysta z nowoczesnej techniki to można stwierdzić ze zwykły deszcz ma Ph 5-6,50 a wiec lekko kwaśny i problem sam sie rozwiązuje obornik PH 9 deszcz PH 5  a wiec śmiało możesz dawać obornik tylko z umiarem bo to jedne z bardzo azotowych nawozów pozdrawiam :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Witam. W temacie całkowicie jestem zoelony. Ale mam pytanie na poczatek takie... Czy sa jakies firmy ktore kupuja czosnek ? Przetwornie? Aby miec pewny odbior a nie jakoes gieldy i rynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

Witam. W temacie całkowicie jestem zoelony. Ale mam pytanie na poczatek takie... Czy sa jakies firmy ktore kupuja czosnek ? Przetwornie? Aby miec pewny odbior a nie jakoes gieldy i rynki

 

oczywiście  wszystkie przetwórnie skupuja czosnek sęk w tym że niektóre mają już kupców z ktorymi mają kontrakty lub kupuja od zagranicznych kontrahentów którzy oferują lepsze ceny radze popytać po okolicznych przetwórniach zaoferować ceny minimum lub popytać sklepy spozywcze czasami chcą dużo , a czemu nie chcesz sprzedawać na rynku ja głowki ponad 6,5cm  na rynku po 2 zł gonie za sztuke już do 20 kilo dobijam sam interes a jak sadzić emeryci zaczną to po 2,50 sprzedaje też biorą pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

zawsze jak robilem badania to po oborniku gleba byla kwasniejsza niz na innych stanowiskach stąd mój wniosek ale widocznie to nie była wina obornika. no nic człowiek sie myli czasami...

 

a z innej beczki: gdzie pchasz te głowki po 2 zł? jakie wojewódzwtwo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

może to wina własnie deszczu była czasem może mieć ph nawet w granicach 4 ale rzadko  i on zdecydowanie zakwasza glebe  :)

 

głolwki za 2 zł w sensie że głowka  2 zł czy ten najmniejszy co kilo kosztuje 2 zł ? ten za szt to na rynku (rynek jarosław i rynek przemyśl  woj podkarpackie ) wywieszam kartke( idealny doo sadzenia ) i wszyscy działkmowicze ktorzy sadzą po około 100 zabków na własne potrzeby kupują ale dodam że głowki mają ponad 6 cm a net do 9cm dochodzą a sadze kilka odmian a ten ma 5 ząbków wiec wyobraz sobie głowka 8 cm i 5 ząbków sa gigantycznne i to przekonuje klientów którzy mowia ze lepiej dac wiecej zł  bo trzeba duze zabki sadzić zeby duzy urósł

 

 

ten zł za kilo to prywatym osobom na ich własne potrzeby a w tym sezonie masarni sprzedałem ale chyba z 50 kilo było tylko z prawie 3 ton wszystkiego

 

a chciałbym poruszyć wątek czosnku słoniowego strasznie osób pyta na rynku o niego kupiłem już 100 ząbków  na ryneczku rzuce po 6zł za 1 ZĄBEK a mniejsze po 4 i bedzie dopiero zysk a ty sadzisz słponiowy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tzw słoniowy to nie czosnek to botaniczna nazwa pora, jak raz wciśniesz  komuś to będzie cię omijał szerokim łukiem on wogóle nie ma aliacyny, tego środka bakterio bójczego, czyli zapachy czosnku, pomimo że wygląda  jak czosnek jest tej samej rodziny ale podgatunek inny, to inny rodzaj pora, masowo produkowany w argentynie na sałatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

Arkus i Mega mieszane przy sadzeniu po wykopaniu nie da rady odroznić może nie wszystkie mają 5 ząbków jeden na 10 zdarzy sie że ma 7 albo 4 zabki ale 90% jest 5 ząbków :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czostek    2

Ma ktoś do sprzedania harnasia do sadzenia? okolice miechowa, słomnik, proszowic. głowki powyżej 5cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Mam zdrowego Harnasia. Zastosowałem intensywną ochrone fungicydową orza odkażanie gleby parą i wapnem. Pracuje w szkółce truskawek i mam możliwość zastosowania maszyny u siebie. W sumie wykonałem 7 oprysków na grzyba: Amistar, Signum, Fandango, Switch, Mildex, Huwasan-polecam świetny efekt oraz 3 na błotniszke i śmietke Diazol  i Decis. A dlaczego tak? Bo trudno kupić naprawde zdrowy materiał nasadzeniowyi postanowiłem wyprodukować go sam. W tym roku zamierzam zasadzić 0,6 ha i sprzedaje nadwyżke. Mam około 600 kg główek ponad 5 cm do 6,5 cm. Cena to 12 zł za kg około 70 gr za sztuke i nie podlega negocjacji. Wiem jaki mam towar i go cenie bo jest wart tej ceny. Mogę wysłać zdjęcia towaru i z prowadzenia uprawy zainteresowanym na maila. Czosnek moge wysłać kurierem w paczkach do 30 kg koszt 20 zł, lub odbiór osobisty Rydzyna południowa wielkopolska. Zainteresowanych prosze o kontakt na priv lub horputwu@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj