bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

mag67    1

Micgall - jeżeli można czym będziesz pryskał na główkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Wzruszacie miedzyrzędzia w okresie wiązania główek ? Mam nieruszoną od pazdziernika i jets mocno zaskorupiała... Zastanawiam się czy nie wzruszyc miedzyrzedzi, zeby trochę ją napowietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

obowiązkowo wzruszyć międzyrzędzia, na betonie nic nie rośnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tylko co zrobic zeby chwasty nie rosły, puki nie ruszane to cherbicydy działaja


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

ale jak wzruszysz glebę w międzyrzędziach to ograniczasz również parowanie wody z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak ale chwasciory rusza


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Chyba jednak lepiej bedzie jak to ruszysz bo bez powietrza nie urosnie przynajmniej cebula tak ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

juz ruszyłem, mam dość gesto zasadzony więc chwastów łatwo nie wpusci, a najwyzej sie opieli. Juz wiecej niz jednego motyczenia nie bedzie wiec nie ma sie co bac. A mam zwięzłą madę i na prawde neiciekawie to juz wygladalo, ziemia mocno popekana i do tego beton, wiec na pewno czosnkowi to wzruszenie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

nie ma co się bać haczki:) ja mam zrobiony pielnik i mam w nosie hakanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

wolek81 

 

możesz zrobić zdjęcie temu pielnikowi. ja mam ale kupiony i nie wiem czy to taki sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ostatnio jakieś dwa tyg temu Wuxal k40. jutro może Amio Power i jeden tylko nie pamiętam nazwy. A od jutra jeszcze obcinanie kwiatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pryskać topsinem, bo żółkną mi liscie w czosnku a zostało mi topsinu z poprzedniego pryskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czosnek super ale pędów kwiatostanowych nie widzę.

Mój n/n ozimy sadzony w ostatnim tygodniu października też jeszcze nie wypuszcza pędów.

Ile razy w sezonie pryskacie od grzyba i ile razy od robaka? Tak srednio oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

micgal! Długo uprawiasz czosnek i ile tego masz? ja czwarty rok gdzieś, ale dopiero od przyszłego roku przechodzę na uprawę mechaniczną(haczkę itd odstawiam do szopy). Mam ursusa c330, więc ścieżki będę robił do przejazdów na byczka. Ty czym jeździsz u siebie, bo widzę, że masz dosyć szeroko...I powiedz mi jeszcze jakie dolistne nawozy stosujesz i od kiedy. Ja pryskam od początku maja raz w tygodniu Florovitem, ale wiem, ze to lipny i tani nawóz. Od przyszłego roku chcę jechać wuxalem. I do kiedy lejesz te odżywki, do samego końca, tzn do zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Borys czosnek uprawiamy jakieś 10 lat może więcej. Jeździmy c362 a pryskamy belarusem dlatego drogi pod opryskiwacz szersze. Sadzimy około 1,5 ha. W tm roku pryskaliśmy dwa razy wuxalem. A przed wczoraj maximus i amino power. Jeszcze raz chyba opryskamy za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borys11    2

Ale te dolistne lejesz od wczesnej wiosny czy dopiero później gdzieś od maja? Ja daje florovit, ewentualnie florovit + mocznik od początku maja. Wcześniej nie leje żadnych doilistych na start idzie jedynie saletra pod korzeń wczesną wiosną, i potem jeszcze dwa razy - w kwietniu i w maju. czytałem, że niektórzy walą już odzywki od wczesnej wiosny, dlatego pytam od kiedy właściwie lejesz mniej-więcej i w jakim natężeniu, np raz w tygodniu średnio czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

przypomniało mi sie że jeszcze stosuję Huwa San TR 50. Stosujemy jakoś od końca kwietnia. Raz na tydzień lub na dwa zależy od tego jakim opryskiem. Jeżeli chodzi o natężenie to zazwyczaj tak jak piszą na opakowaniach albo tak jak ekspert doradzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

zależy od tego jakim opryskiem

A na etykiecie pisza zeby nie mieszac z innymi srodkami :D I mysle ze to dobry pomysl bo ten srodek dziala odkazajaco.

Uzywam dzien przed opryskiem na grzyba albo w innych uprawach tuz przed zbiorami walczac z mszyca i chorobami bo po 2 godzinach nie ma po nim sladu.

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj