bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gracz10    6

raczej kazdy sadzi z swojego albo jak ktos nie ma kupuje od kogos co uprawia.

 

ja sadzilem w pazdzierniku i tez jeszcze ie wyszedl jutro sprawdze dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Tak wiadomo ze jak sie ma to swoje ale ja chce 10 arow na probe wiosennego zasadzic i nie wiem skad pozyskac sadzonke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja bym chcial Jarusa na 10 arow, Cyryla i Jankiela po trochu zeby przetestowac wiec jak ktos ma to dajcie znac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pojeżdzijcie po hurtowniach rolniczych czy ogrodniczych tam wam załatwią a jak nie to w jakimś zaprzyjażnionym ogrodniczym czy lokalnej centrali nasiennej, przy takich ilościach można się dogadać co do rozsądnej ceny i każdy będzie zadowolony. Przynajmniej ja tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

magnum byłem swojego czasu popytać o materiał nasadzeniowy to za czosnek zimowy jak i wiosenny  główki około 4cm wołali sobie 20 zł /kg  wg mnie trochę za drogo .

Na olx jest sporo ofert jeszcze coś ubić z tego to można coś ładnego kupić w sensownej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, posadziłem czosnek pod koniec Października, na głebokość około 7 cm licząc od czubka ząbka, a teraz mam wrażenie jakby korzenie działały jak sprężyna i wypychały ząbki do góry. To możliwe czy ziemia aż tak opadła że ząbki niektóre są tóż pod powierzchnią? Dodam ze orałem pole dwa tygodnie przed sadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

korzenie początkowo wciągają ząbek póżniej go wypychają  tak to juz jest nie nasz się czym przejmować , przy sadzeniu sadzarką  ząbki są na różnej gł. przy ręcznym sadzeniu jest równiutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda że czosnku nie sadzi sie po ziemniakach? Takie informacje znalazłem w internecie. Jesili nie wolno sadzić po ziemniakach to dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja kupilem ksiazke o czosnku i tam jest napisane ze "nie wolno go po niczym sadzic :D" ze tylko po zbozu ale ja bym sie nie przejmowal  :D proponuje jedynie nie po cebuli i tyle chociaz u mnie koles 5 lat sieje cebule po cebuli i tez jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie prawda u siebie mam ciężką III klasy  czosnek piękny rośnie  

A odnośnie tego sadzenia po ziemniakach zapewne chodzi o szkodniki odglebowe opuchlaki pędraki drutowce itp. 

Odnośnie stwierdzenia "nie wolno go po niczym sadzic :D"  chodzi tu zapewne o Ugór   xD:D 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie posłuchałem sie tych bzdur z netu i posadziłem na lżejszej i dlatego sie przesuszył tak jak wczesniej juz wspominałem na cięższej ziemi jest ladny, aby mi urosło na nasienie na drugi rok posadze w ścisłej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy, zasadziłem 3ary czosnku Harnaś, w tej chwili około 50% czosnku wystawił szczypior na powierzchnie na wysokość 1-3cm, przykrywać czy nie? Proszę o pomoc gdyż jestem nowicjuszem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

jak będą wysokie mrozy zapowiadac to lepiej przykryc, bo moze wymarznac. Gdzies czytałem ze do -8 nic mu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Papej A co Ty tu robisz? ;)

Jest zima więc wiecej czasu w sezonie mnie tu nie spotkasz...

A co Ty tu robisz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Tu trochę więcej o czosnku piszą niz na naszym forum a trochę go sadzę a jak sadzę to chcę też zebrać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj