Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 maj 2014 - 16:06

[czosnek] ile z hektara? Hej, mam do Was pytanie. Rozważam zajęcie się uprawą czosnku, tylko zastanawia mnie, jak bardzo pracochłonne jest to zajęcie. Jak dużych nakładów pracy potrzeba przy maksymalnej mechanizacji (sadzarka + kombajn z wiązaniem od razu)? Pytam, bo jednak rolnictwo to niepewny kawałek chleba i nie chciałbym rozstawać się z pracą na etacie.
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 07:19
  •  

#1222 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:23

[czosnek] ile z hektara?

zostało mi po połowie nawozów - saletrzak i polifoska, jest sens wymieszac obydwa i je rozrzucic , czy wystarczy sam saletrzak??

Z polifoski to dopiero skorzysta roślina następcza.Saletrzak też tak średnio chyba że przed deszczem lub zmieszasz z ziemią.

#1223 Share sadzonka

sadzonka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 maj 2014 - 11:21

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich cieplutko....Mam takie pytanko .Wydaje mi sie ze moj czosneczek jest słabiutki ,jakis taki jasny ,w zeszłym roku piekny a w tym do d*py .Nie mam pojecia co moge mu jeszcze dac ,mam nawóz POLIMAG S,czy moge jeszcze go sypnac?jesli nie to jaki?prosze dobre duszyczki o odpowiedz z góry dziekuje...pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:55

[czosnek] ile z hektara? Jeśli to niedobór azotu to z doglebowych saletra amonowa zadziała najszybciej.Polimag S ma sens jedynie bardzo wczesną wiosną.

Edytowany przez Piotr778, 05 maj 2014 - 19:56.

#1225 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:59

[czosnek] ile z hektara? na smietkę pryskacie zapobiegawczo czy dopiero jak sa objawy ?

#1226 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 maj 2014 - 20:51

[czosnek] ile z hektara? prysnij zapobiegawczo, bo jak wejdzie to zostanie podlewanie pod korzeń

#1227 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:11

[czosnek] ile z hektara? Dziś rano byłem zobaczyć na polu a tam "plaga" muchówek. Zalałem opryskiwacz Dursbanem i zobaczymy co będzie się działo. Dawkę dałem większą żeby się pozbyć tego owada. Pewnie będę musiał ponowić zabieg. Zobaczymy... w zeszłym miesiącu pryskałem zapobiegawczo.

#1228 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 05 maj 2014 - 21:20

[czosnek] ile z hektara? dursban jaka dawka na ile litrów

lepiej pryskac ziemie czy po lisiach ?

#1229 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 maj 2014 - 19:13

[czosnek] ile z hektara? Mam Dursban 480 i tam zalecane jest 1l/ha (350 l wody). Ja zwiększyłem do niecałe 2 litry. Pryskałem po liściach a na ziemię też się dostało. Dursban działa kontaktowo, żołądkowo i gazowo. Dzięki temu ostatniemu czynnikowi pod wpływem odpowiedniej temperatury powietrza tworzy się opar który zadusi i otruje muchówki.
Na pytanie czy lepiej po liściach czy po ziemi odpowiem - i tak i tak jest dobrze. Co nie spadnie na ziemię - opar zrobi swoje. ;)

#1230 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 07 maj 2014 - 18:53

[czosnek] ile z hektara? Ja też miałem dziś pryskać Dursbanem 480 ale cały czas pada u nas deszcz. A poza tym od soboty jestem chory i wychodze z domu tylko wtedy kiedy muszę.Może jutro sie pogoda poprawi, A pryskacie jakies odzywki dolistnie?? Ja zawsze stosuje agroleaf na poszczególne fazy wzrostu. Polecicie coś lepszego ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:17

[czosnek] ile z hektara? Ja też stosuje agroleaf total ( z polecenia) i ta odżywka jest dobra. Oprócz tego raz użyłem saletry wapniowej w płynie i też efekty były widoczne. Do tego dokupiłem BORMAX - płynny bor. Gdzieś czytałem ,że kiedy tworzą się główki wtedy czosnek potrzebuje m.in tego właśnie pierwiastka.

Powiedzcie mi czy to jest normalne aby na górnych, zdrowych i dużych liściach czosnku tworzyły się żółte końcówki? Zauważyłem to od jakiegoś czasu? Czy to choroba grzybowa czy też normalny proces rozwoju?

#1232 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:06

[czosnek] ile z hektara? u mnie też się robią, raczej to jest normalny proces, ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni
te żółte końcówki to bardzo denerwująca sprawa:)

#1233 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:42

[czosnek] ile z hektara?

U mnie też żółknieją końcówki i również niewiem czy to normalne czy nie gdyż czosnek posadziłem testowo na 55a, ale jutro prysne dursbanem na śmietke i poźniej na grzyba

Edytowany przez senator11111, 11 marzec 2015 - 18:17.

#1234 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:36

[czosnek] ile z hektara? koledzy, może jakieś fotki wrzucicie swoich plantacji, pozdro dla wszystkich

#1235 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:13

[czosnek] ile z hektara? ja się swojej powstrzymam wrzucać bo troche łąka :D Niby już owsik pada i z tego chwastu co był zrobi się fajny żółty dywan który bedzie blokował inne chwasty, ale póki co nie ma się czym chwalić :D

#1236 Share sadzonka

sadzonka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 maj 2014 - 10:05

[czosnek] ile z hektara? hejka...mam jeszcze jedno pytanko mianowicie pojawił sie u mnie owsik spryskalismy go fusilada niby go wzieło ale pojawiaja sie znowu pojedyncze niteczki w tym uschnietym ,nie wiem moze za mała dawka była..w kazdytm badz razie mam pytanko czy ewentualnie mozna poprawic jeszcze raz fusilada?wie ktos moze czy nie zaszkodzi?

#1237 Share leather50

leather50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 maj 2014 - 18:01

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich. Chciałbym poprosić Was o pomoc. Spotkał się ktoś z Was z czerwonymi końcówkami tego największego liścia w czosnku? Jutro postarałbym się pokazać jakieś zdjęcia. Szczerze to mój to przy niektórych wygląda bardzo mizernie. :P
Pozdrawiam.

#1238 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 09 maj 2014 - 19:49

[czosnek] ile z hektara? U mnie tak wyglądają te zasychające końcówki: co to wg was jest?

DSC_0153.JPG

#1239 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:32

[czosnek] ile z hektara? u mnie też tak jest ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 10 maj 2014 - 06:24