bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Hari123    7

Panowie paluje na przyszły rok posadzić ok 12a czosnku, o uprawę się nie boje bo jakoś sobie poradzę ale mam obawy co do sprzedaży tego czosnku, otóż mieszkam na Podkarpaciu granicząc z Ukrainą i powiedzcie mi jak znaleźć kupca na ten czosnek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kupca coraz ciężej musisz próbować, Nikt za ciebie go nie sprzeda :D . Oczywiście warunek czosnek musi być duży i ładny bo klient jak zawsze wybredny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jak u was z czosnek ? u mnie duze ma korzonki alekielki ma takie male i chyba bedzie siedzial pod ziemia bo glebiej sadzony

post-81730-0-18349700-1419785726_thumb.jpg

post-81730-0-60171200-1419785764_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Koledzy, wiem ze to juz napewno było, ale nie mam czasu czytać 76 stron wiec zapytam.

Interesuje mnie czosnek jary,

1 jakie naworzenie?

2 jaka ochrona? 

3 sciółkujecie, czy nie? 

4 jakiodstep w rzedzie pomiedzy roslinami?

ogólnie wszystko na ten temat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer998    0

wiosenego nie trzeba sciółkowac bo sadzisz po mrozach w rzedzie 15 20 cm a rzedzy 30 35 cm bardziej opłaca sie zimowy bo wiekszy i ostrzejszy wiosenny sadzisz na głebokosc ok 5cm  ja sypie obornikierm na jesien potem azofoską na wiosne  w poczatku maju sypne fosforowitem i tyle jest piekny i dorodny ewentuaklnie prysne cos na robaka niektórzy daja jeszcze jakis mocznik saletre ale to juz przesada taki czosnek jest strasznie niezdrowy a te nawozy  ktore ja daje sa sa dobre a nie bardzo szkodliwe

ochrona no to to na robaka oprysk nic innego nie zrobisz w ochronie a ile masz zamiar sadzic ? jesli sie nie myle to najlepszy jary to odmiana jarus :blush: :blush:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego 

Pajej

Z jakich okolic podkarpacia jestes? :D

 

Polecam ci 2 linki do poczytania masz tam wszystko odnośnie uprawy czosnku  :)

Część pierwsza

http://podrb.pl/component/content/article/56-ogrodnictwo/1209-jak-uprawia-czosnek-cz-i.html

Część druga

http://www.podrb.pl/produkcja-rolnicza/ogrodnictwo/1210-jak-uprawia-czosnek-cz-ii.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

z okolic Leżajska, a dlaczego pytasz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości :) ja z okolic Łańcuta:) 

 

Żeby nie było offtopa dziś byłem u siebie sprawdzić czosnek ma się bardzo dobrze szczypior nie wybił także raczej zima mu nie straszna :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ile tego czosnku sadzisz i jaka odmiane, pedy nasiene usuwasz ręcznie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1ha bez kilku arów  zimowego harnasia miałem też wcześniej ornaka ale zszedłem z niego  bo klienci woleli harnasia :D 

 

Pędy kwiatowe ręcznie usuwam  sekatorkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

1ha bez kilku arów  zimowego harnasia miałem też wcześniej ornaka ale zszedłem z niego  bo klienci woleli harnasia :D

 

Pędy kwiatowe ręcznie usuwam  sekatorkami 

gdzie sprzedajesz te moim zdaniem duże ilości towaru, bo z tego co pisza to nawet do 10t z ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiorcę hurtowego  w sezonie resztę ogłoszenia i giełda hurtowa i w detalu wraz z ogórkiem . 

 

ja nie osiągam takiego plonu gdyż sadzę pod rozstaw pielnika do ziemniakow . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Rozumiem, a pomiedzy roślinkami w rzędzie recznie odchwaszczasz?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ręcznie innego taniego wyjścia niema ale grunt to zabezpieczyć glebę herbicydem doglebowym w zeszłym roku obyło się o 1 razowym pieleniu ręcznym także tragedii nie było :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jest fajna maszynka do odchwaszczania nie taka droga a nic się nie robi w polu ;D 

oświecisz nas co to za "magiczne" urządzenie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że koledze chodzi o to urządzenie. z tym że tanie to ono nie jest ale ciekawe jakby się sprawdziło .

 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ktoś przykrywa akrowloknina czosnek ? np w lutym tak jak truskawki . sprawdza się to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj