bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

micgal39533    498

czy moge opryskac czosnek  10 dni po sadzeniu Stomp ?wczesniej nie mogłem po padało.Jeżeli nie to czym moge skropic?

 

 

jesienny: opryskiwać bezpośrednio po posadzeniu lub wczesną wiosną po ruszeniu

wegetacji, przed wschodami chwastów.

Zalecana dawka: 3-5 l/ha.

wiosenny: opryskiwać bezpośrednio po sadzeniu.

Zalecana dawka: 3-5 l/ha.

lub po wschodach czosnku, gdy wysokość rośliny mają 5-10 cm wysokości.

Zalecana dawka: 3-4 l/ha. ;) 

 

Czosnek prawie posadzony zostało 300/400 kg :D i można zacząć na poważnie sprzedaż tegorocznego :D 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ozimego jest około 3arów a jarego będzie około 5. Za jakieś 2 tyg mam zamiar prysnąć glifosatem + afalon a na wiosnę stomp. W tym roku jary prysnąłem stompem jak miał 10cm to musiałem jeszcze 2razy pielić, pierwszy raz bo wiechlina roczna zaczęła rosnąć a później "ziemia ruszona" i stomp przestał działać.

 

Micgal39533 czym sadzisz? Ile idzie ci na ar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ozimego jest około 3arów a jarego będzie około 5. Za jakieś 2 tyg mam zamiar prysnąć glifosatem + afalon a na wiosnę stomp. W tym roku jary prysnąłem stompem jak miał 10cm to musiałem jeszcze 2razy pielić, pierwszy raz bo wiechlina roczna zaczęła rosnąć a później "ziemia ruszona" i stomp przestał działać.

 

Micgal39533 czym sadzisz? Ile idzie ci na ar?

 

sadzę sadzarką.  na hektar wchodzi około 1 tony ;)

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.agroswiat.pl/warto-uprawiac-czosnek.html

co sadzicie o takiej książeczce?

 

Uprawiam lokalne ekotypy czosnku, nie żadne odmiany tylko taki co był od wielu lat uprawiany w moim regionie. Jary mam od babci. Podobnie ozimy w zeszłym roku wziąłem od sąsiadki na rozmnożenie.

Z tego co mi wiadomo jest tylko jedna odmiana jara - Jarus

 

To chyba są gęściej. Ozimego wyszło mi 2600 ząbków na ar to wychodzi jakieś 13kg, dokładnie nie warzyłem. Jakiej sadzarki używasz? Może jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tak popatrzyłem sobie w necie to całą produkcje czosnku dałoby sie zmechanizować a przynajmniej bardzo zminimalizować prace ręczną

czy ktoś ma np linie do czyszczenia czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Wstawcie zdjęcia swoich sadzarek. Używacie 3-rzedowycz czy też 4-rzędowich. Podczas wegetacji chwalimy się zdjęciami naszych plonów, teraz pokażcie wasze maszyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Witam,

Posiadam dorodny zdrowy czosnek odmian Harnaś i "Rusek". Główki kalibru 55-65 mm. Czosnek odmiany Harnaś nabyłem w zeszłym roku w firmie Polan jako materiał kwalifikowany. Posiadam w użytkowaniu kawałek ziemi 2 klasy i był to mój eksperyment dlatego przyłożyłem sie do tego i jestem zadowolony z wyników. Sprzedaje nadwyżke której nie mam już gdzie posadzić no i czasu bo dopiero sie zabieram za sadzenie a dni już krótkie :(, Czosnek moge wysłać za pośrednictwem Poczty lub kurierem.Czosnek jest oczyszczony dobrze wysuszony, ma przycięte korzenie na 5 mm i kilkucentymetrową łodyge. Cena do negocjacji. Więcej info na thblady(malpa)interia.pl Na forum mam kilka postów gdzie umieściłem zdjecia z uprawy.

Sprzedaje też na allegro mój nick to blady1928 dla bezpieczeństwa ewentualnej transakcji moge wystawić spejalną aukcje.

post-26769-0-52547800-1414451475_thumb.jpg

post-26769-0-33914000-1414451541_thumb.jpg

post-26769-0-01202400-1414451571_thumb.jpg

post-26769-0-47834600-1414451599_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ja zawsze taką zaprawą na bazie tiuramu (75%) tylko w większych opakowaniach (inna firma.) binduje czosnek  zawsze na mokro bo proszek bardzo pyli 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ja teraz tylko delikatnie zwilżam i zasypuję proszkiem wymieszam i sadzę. kiedyś moczyłem czosnek w rozpuszczonym proszku ale ząbki się psuły :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwilżam  z opryskiwacza ciśnieniowego i suszę albo na plandekach albo w skrzynkach zasypanych do 1/4  czosnkiem  pozniej wysadzam

  nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja w piatek skończyłem sadzić czosnek.

Skromne 6 tys ząbków  dwa popołudnia i z głowy.

Dodam że sadzeniaka miałem od s4lim3 muszę powiedzieć że był za***isty. Duze ząbki żadnych cieniasów. Polecam zakupy i kolegi z forum....

 

A generalnie mi się pomyliło i dałem trochę dużo nawozu w czystym składniku wyszło P 160  i K 240 kg/ha i co teraz?

Poszła lubofoska o chlor się nie martwię gdyż przez zimę go u mnie wypłuka przynajmniej poprzednia analiza tak pokazała.

Co będzie?

 

 

Edytowano przez KrzysiekFM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

P i K czy   P2O5 i K2O ? Jeśli czysty to K wsam raz a P za dużo choć nadmiar nie zaszkodzi ani też nie zostanie wypłukany poprostu bedzie go na parę lat a njeśli forma tlenkowa to dawka w normie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosz37    0

Witam,

Chciałem bardzo polecić czosnek od kolegi  s4lim3, zakupiłem 5 tyś główek, wszystkie bardzo ładne, praktycznie zero odpadu, czosnek już posadzony, teraz czekamy do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukk    0

Również polecam kolegę s4lim3. Mam jeszcze takie pytanie odnośnie sadzenia? Jak sadzicie ręcznie to jak? Ja robię patykiem otwór wkładam ząbek i zasypuje ma ktoś pomysł na przyśpieszenie tego zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosz37    0

Ja zrobiłem narzędzie podpatrzone gdzieś na forum, stalowa poprzeczka z przyspawanymi w równych odstępach bolcami, pierwsza była z 8 bolcami, ale lepiej zrobić z sześcioma, trochę mniej siły potrzeba, do tego rączka i za jednym zamachem masz 6 otworów do sadzenia, równa głębokość i odległości, na małe areały myślę że spokojnie wystarczy, najlepiej robić otwory przy sznurku. 30 arów sadziliśmy 6 godzin, ale było nas 15 osób :)

 

Na następny sezon już myślę nad jakąś sadzarką, zima długa a w warsztacie ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj