Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 12:35

[czosnek] ile z hektara? jest to środek owadobójczy, koncentrat do sporządzania emulsji wodnej o działaniu żołądkowym i kontaktowym,przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych- pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym. W roślinie działa systemicznie-stosuje się go przy użyciu opryskiwaczy polowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 20:59
  •  

#1142 Share farm91

farm91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:22

[czosnek] ile z hektara? Drodzy czytelnicy , jaką stosujecie dawkę topsinu i kiedy pryskacie od chorób grzybowych ile raz i w jakim odstępie czasu oraz co polecacie jako dolistny nawóz i kiedy zacząć wspomagać ? Z góry dziękuję za pomoc .

#1143 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 22:01

[czosnek] ile z hektara? topsinu daje 1l na 300l wody / 1 ha. Pryskaj bo wiekszych deszczach i jak na nastepny dzień słońce będzie doskwierać bo to idealne srodowisko na rozwój grzybów.

Dolistnie agroleaf albo saletra wapniowa. Stosować wg. uznania ale nie przesadzać tez :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share adicb500

adicb500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 09:20

[czosnek] ile z hektara? Witam pierwszy rok uprawiamczosnek jary i coś się dzieje niektóre roślinki mają złamane czubki i przyschnięte i dotego korzenie gniją albo są podjadane dołonczam foto
niewiem z tego co się domyślam to naj predzej grzyb jakiś Amoże poprostu czosnek kupiłem zarażony wrujem . Dzieki za odpowieć

Załączone miniaturki

• DSCN0644.JPG
  • DSCN0638.JPG
  • DSCN0641.JPG

Edytowany przez adicb500, 04 kwiecień 2014 - 09:21.

#1145 Share farm91

farm91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 09:50

[czosnek] ile z hektara? Dziękuje s4lim3 za pomoc:)

#1146 Share zaba11

zaba11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 kwiecień 2014 - 15:58

[czosnek] ile z hektara? Czy na pryskanie Topsinem ozimego nie jest za wczesnie?? Bo jak będą jeszcze przymrozki to czy nie zaszkodzi?

#1147 Share slaveq

slaveq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 16:27

[czosnek] ile z hektara? witam, mam pytanie odnosnie żółknięcia szczypioru - prawie na calym polu mam pozółkłe liscie czsnku, jedne mniej, inne bardziej i nie sa to tylko końcówki a całe listki.
Kila dni temu opryskałem pole STOMPEM w dawce 10ml na litr wody, czy to moze byc przyczyną? wczesniej troche zółły ale nie tyle co teraz. Nawoz- SALETRZAK okolo 50 kg na 12 arow - nie za grubo ? (choc po wysypaniu kolo poludnia, w nocy padal deszcz to nie wiem czy nie wyplukalo).
Macie jakąs rade na podratowanie plantacji?

#1148 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 19:03

[czosnek] ile z hektara? Odnośnie Bi-58 - teraz jest tylko rejestracja tylko w pszenicy i jęczmieniu na skrzypionki ale kilka lat wstecz to była rejestracja niemal jak w Nurelle - Bi58 brało wszystkie robactwa we wszelkich uprawach.

#1149 Share Wojciu2302

Wojciu2302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 09:01

[czosnek] ile z hektara? Witam
Proszę o podpowiedz w sprawie czosnku, końcówki szczypioru się zawijają i zmieniają kolor
Co można zastosować żeby go wyleczyć
Z góry dziękuję

Załączone miniaturki

• DSC02235.JPG
  • DSC02233.JPG

Edytowany przez Wojciu2302, 06 kwiecień 2014 - 09:03.

#1150 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:26

[czosnek] ile z hektara? Co to koło fortuny? wydaje mi się,że to porażenie jakąś bakteriozą--- grzyb?
trzeba reagować :) może topsin- wg.dawkowania-- ;)

Edytowany przez aletes, 07 kwiecień 2014 - 20:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share zaba11

zaba11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 05:26

[czosnek] ile z hektara? po jakim czasie od opryskania topsinem mozna prysnąc pyrineksem na robaka? i czy ten oprysk pomoze zniszczyć niszczyka??

#1152 Share adicb500

adicb500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 09:06

[czosnek] ile z hektara? wielke dzieki aletes i oto chodziło znalazłem coś na temat Grevit 200 SL (1,5 l/ha) rzaem z Amistar 250 SC (0,8 l/ha).coś powino pomóc ale i tak lepiej zapobiegać nisz leczyć

#1153 Share zaba11

zaba11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 08:32

[czosnek] ile z hektara? Mój czosnek ładnie sie ukorzenił po zimie i powschodził, podsypany saletrzak i wszystko było pieknie. W poniedziałek zaczeły żółknąc mi końcówki liści. Ząbki są ukorzenione tylko przez część piętki. Co można z tym zrobić? Czy da się uratować czosnek? Czy jest juz za późno? Opryskany topsinem w poniedziałek i pyrinexem. Proszę doświadczonych o pomoc

#1154 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 11:20

[czosnek] ile z hektara? Z tego co pisze zaba11 czosnek prawdopodobnie przemarzł.
Mam podobnie po zimie czosnek pięknie i równo ruszył ,ale teraz widzę skutki bezśnieżnej zimy.
Około 20% przestało rosnąć i żółknie i nic na to nie poradzisz

#1155 Share zaba11

zaba11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 15:26

[czosnek] ile z hektara? nie wiem czy to skutek przemarznięcia, mi się wydaje że to jakis robal go męczy. Załączam fotki troche rozmazane ale widać że korzonki są tylko na części. Więc nie wiem co to 2014-04-09 09.17.03.jpg 2014-04-09 09.17.15.jpg

A dzieje się tak na całej mojej plantacji bo wszystkie mają już podżółknięte końcówki i żółknięcie się powiększa :(

#1156 Share slaveq

slaveq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:09

[czosnek] ile z hektara? u mnie to wygląda to tak:

Dodany obrazek Dodany obrazek

Dodany obrazek Dodany obrazek

Dodany obrazek

cebulki zamiękłe

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

pole z daleka wyglada raczej żółto niż zielono..

#1157 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 14:30

[czosnek] ile z hektara? Witajcie :) Żaba chyba masz rację,że to robal--- Dodany obrazek

FOT. 6. USZKODZENIA GŁÓWEK I REDUKCJA SYSTEMU KORZENIOWEGO WYWOŁANE PRZEZ NICIENIE

Choroby wirusowe przenoszą się głównie z materiałem wegetatywnym (zimują w ząbkach) oraz za pośrednictwem roztocza — szpeciela tulipanowca (Aceria tulipae). Objawami występowania wirusów na czosnku są żółte, chlorotyczne, często mozaikowate smugi i pasiastość liści oraz zahamowanie wzrostu i gorsze plonowanie. Za sprawców tych objawów uważa się między innymi wirusa mozaiki ogórka (Cucumber mosaic virus), wirusa latentnego czosnku (Garlic latentvirus), wirusa żółtej karłowatości cebuli (Onion yellow dwarf virus) oraz wirusa latentnego szalotki (Shallot latent virus). Wirozy są trudne do wyeliminowania, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy do dalszego rozmnażania własny, najczęściej już zawirusowany, materiał.

Zapobieganie i zwalczanie

• Do zakładania plantacji warto wybierać stanowiska o przepuszczalnej glebie. Nie należy uprawiać tego gatunku na ziemiach zbyt zlewnych.
  • We właściwym zmianowaniu zaleca się zachowanie co najmniej 6-letniej przerwy w uprawie roślin cebulowych na tym samym stanowisku, zwłaszcza w przypadku stwierdzenia którejkolwiek z opisanych wcześniej chorób czy obecności nicieni.
  • Najlepiej do nasadzeń wykorzystywać materiał hodowlany pochodzący z pewnego źródła. W doborze znajdują się odmiany zarówno ozime, jak i wiosenne.
  • Ząbki czosnku nie powinny mieć żadnych uszkodzeń.
  • Zbiór trzeba przeprowadzać starannie, tak aby nie uszkadzać roślin.
  • Ważnym zabiegiem zapobiegającym ewentualnym infekcjom jest usuwanie resztek roślinnych z pola.
  • Czosnek powinno się przechowywać w warunkach niskiej wilgotności powietrza (60–70%) i temperatury (0–1°C).
  • Występowanie chorób wirusowych można ograniczać wymieniając często materiał rozmnożeniowy oraz zwalczając szkodniki.
  • Pozostałym chorobom zapobiega się przez zaprawianie ząbków na mokro lub na sucho. Można wykorzystać mieszaniny fungicydów — Rovral Flo 255 SC (w stężeniu 0,4%) lub Sumilex 500 SC (0,3%) z dodatkiem jednego z preparatów: Zaprawa Funaben T (0,2–0,4%), Sarfun T 450 FS (0,2–0,4%) lub Sarfun T 65 DS (0,2–0,4%). W przygotowanej zawiesinie ząbki czosnku powinno się moczyć przez 30 minut. Po zabiegu należy je dosuszyć. Do zaprawiania na sucho zalecane są: Zaprawa Funaben T (w ilości 4–6 g/kg ząbków) oraz Sarfun T 450 FS (2–5 ml/kg) lub Sarfun T 65 DS (4–6 g/kg) :( Bo jest jeszcze taki grzyb z rodziny fusarium jest to różowa zgnilizna korzeni, ale nie wydaje mi sie tu pasować- ponieważ patogen atakuje w IIpołowie lata i korzenie różowieją---- nic innego mi tu nie pasuje więc coś na te nicienie zastosuj --- jak pojedziesz kupować to ci doradzą---mądrale... :ph34r:

#1158 Share mona015

mona015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 11:46

[czosnek] ile z hektara? Witam serdecznie.... Dużo czytałam na forum, bo mam poważny problem z czosnkiem...pierwszy raz coś takiego u mnie wystąpiło... czosnek zasadzony około 10 października- odmiana Harnaś, pole po pszenicy , czosnek zaprawiany na mokro środkiem na grzyba Sumilex, następnie mieszany z zaprawką Sarfun i Baytan.Na wiosnę korzenie wyglądają jak obumarłe i zasuszone... dopiero teraz wyglądają jak by zaczynały się odbijać... Jaki może być tego powód...? da się go jeszcze uratować?? Dodaję zdjęcia jak obecnie wygląda... Proszę o rady... Pozdro

2014-04-13 11.54.57.jpg
2014-04-13 11.55.30.jpg

#1159 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 16:16

[czosnek] ile z hektara? kolego, jakiś robak go nie podjadał ? Daj dursban na robaka a póżniej Asahi oprysk i Bio algesn s-90 podlewanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:48

[czosnek] ile z hektara? u mnie duzo było końcówek zóltych 2 razy spryskałem topsinem i juz prawie nie ma . Moj ma juz 35-50 cm

mozna juz sypac 2 dawke azotu ?

Załączone miniaturki

• 2014-04-14 17.54.08.jpg
  • 2014-04-14 17.54.22.jpg

Edytowany przez gracz10, 14 kwiecień 2014 - 17:49.