bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zaba11    0

Ja jestem z lubelskiego. Ktoś może podpowiedziec gdzie można teraz sprzedać czosnek, albo może podac namiar na jakiś kupców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

ooo a orjentujesz się czy na giełdzie w elblągu sprzedaje się czosnek. a zkąd dokładnie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

górka czosnkowa rośnie i rośnie i rośnie....

niestety problem ze zbytem czosnku polskiego będzie coraz większy bo import mamy coraz większy a klienci wolą kupować czosnek duży lub bardzo duży za małe pieniądze. Jak tak dalej pójdzie uprawa czosnku przestanie się kompletnie opłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Grzecho.... zgodzę się z Tobą. W hurtowniach spotykam się z wielkim czosnkiem z zachodu a za mój chcą mi dać grosze, sklepikarze wolą kupić zachodni wielki czosnek a za naszego harnasia grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

Ponad rok temu oglądałem w wiadomościach materiał o nielegalnym przemycie czosnku z Chin, myślę, że takie materiały w tv uświadomiły by Polaków do wybierania polskiego czosnku. Wdg mnie jeszcze lepsza była by kampania promująca Polski czosnek(tak jak w przypadku pstrąga), wszystko w rękach 4 władzy mass media. Takie jest moje zdanie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

seba 13044 masz rację, powinna 4-ta władza wypowiedzieć się na temat czosnku i to ostro !!!

Ale to, że teraz czosnek tak słabo płaci to wina producentów polskiego czosnku, nie było trzeba kasować 2zł/szt (tak znajomy kasował za majówkę 1-ka)

kupcy zaczeli szukać alternatywy i wyszukali hiszpana jak arbuzy wielkie - sami na siebie ukręcili producenci bata:) jak by były kasowane normalne ceny

to do dzisiaj by się opłacał na spokojnie czosnek- takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jeszcze więcej zasadzie . z roku na rok każdemu mało . a później 1 po 40 groszy bo ktoś ma 2h to chce sprzedać . tak jak ktoś z trusk ma 2 h przyjedzie na giełdę i da 2 zł mniej i cena leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

na pewno bum cenowy czosnku jaki miał miejsce jakieś 4 lata temu spowodował, że ludzie którzy nie mieli zielonego pojęcia o uprawie czosnku zaczęli uprawiać go w dużych ilościach. Każdy szuka grosza wiadomo, tylko, że wszystko w ramach rozsądku, Zgodzę się z Wami, że tylko jakaś akcja medialna promująca polski czosnek (polską żywność) może coś zmienić. Jeszcze kwestia nieucziwości sprzedających - spotkałem się z sytuacją, kiedy to sprzedający na giełdzie a nawet w detalu wciskali import jako polski towar. Swieży "hiszpan" w kwietniu wciskany był jako polska zimówka z tunelu foliowego. Polacy niestety nie znają się na czosnku i łykają co im sprzedawca wciśnie. Przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despero_    0

witam serdecznie jestem zainteresowany kupnem czosnku (w chwili obecnej harnas) na kilgramy. drobny czosnek w paleczkach. interesuje mnie rowniez sort 5.5-6 ladnie zrobiony. zainteresowanych z malopolski prosze o kontakt mejlowy k

kukus69@interia.pl prosze dolsczyc zdjecie czosnu i cene sugerowana przez was. prosze o powazne oferty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Jest ktoś z okolic miechowa zainteresowany sprzedażą czosku harnaś potrzebuje ładne grube pałki obierane jak cos to kontakt na pw

Mam do sprzedanie 1 tone czosnku obciętego ładny i zdrowy praktycznie same pałki kontakt na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

niestety przykra rzeczywistość - u mnie masarnie juz dawno zapchane towarem, kiedy ostatnio dzwonilem , oferowali (z wielką łaską) 3zł za kg (!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Witajcie, czy macie problem z dzikami w uprawie czosnku ? Dotychczas uprawiałem go w poblizu domu ale niestety zmianowanie no i trzeba się troche oddalic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolno13    0

Trzeba po wykopaniu od razu zwieźć do domu, inaczej na następny dzień nie będzie(przynajmiej u mnie). Kiedyś na polu zostawiłem kilkadziesiąt główek na następny dzień po nich zostały tylko dudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto stosował kwalifikowany materiał do sadzenia czosnku. Lub może znacie dobrego producenta. Jakie odmiany planujecie na kolejny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj