Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 26 luty 2014 - 15:56

[czosnek] ile z hektara? WITAM,A POWIEDZCIE CZY NAWÓZ POLIMAG S NADAJE SIĘ SIĘ TERAZ POD CZOSNEK JARY I CZYM GO ZAPRAWIAĆ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 23:26
  •  

#1062 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:45

[czosnek] ile z hektara? kwinto tylko ze mój sadzony poźno bo 9.11.2013 :) Ale to tylko 5 ar na próbę. Zobacze co z tego wyjdzie . Dzis sprawdzalem ma 7-8 cm .

Jaki nawóz pod zimowy>>? . Kiedy ?

#1063 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2014 - 10:11

[czosnek] ile z hektara? Witam po raz pierwszy na tym forum
Mam ok.6 ar "harnasia"
Sadzony 25-27.10.2013. Ma już 6-8 cm. Wczoraj posypałem saletrą amonowa ok.4kg na ar gdyż jesienią dawałem tylko fosforowo-potasowe + mikroelementy.
Dalsze nawożenie chcę prowadzić wraz z nawadnianiem kropelkowym nawozem kristalon pomarańczowy NPK 6-12-36 oraz saletrą wapniową.
Mam pytanie ,czy ktoś z was stosuje takie nawożenie (fertygację) i jakie stosujecie nawozy, dawki i terminy ?.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share morfeuss

morfeuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:36

[czosnek] ile z hektara? Czym pryskacie na chwasty?

#1065 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:03

[czosnek] ile z hektara? u mnie sprawdzałem i dopiero zaczyna wychodzić nie wiem czy coś z nim nie tak jak u was już taki duży na jaką głebokość sadzicie u mnie korzenie takie nie za duże tylko ze pole na północną strone

#1066 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:31

[czosnek] ile z hektara? Na chwasty stosuję Stomp 330 EC jesienią po posadzeniu oraz wiosną po ruszeniu wegetacji.
Na chwasty jednoliścienne w czasie wegetacji dawałem Fusilade.
Ważne przy oprysku na jednoliścienne jest to żeby oprysk wykonać po kilku dniach bez deszczu tak by czosnek wytworzył ochronną warstwę woskową.

#1067 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:46

[czosnek] ile z hektara?

Witam po raz pierwszy na tym forum
Mam ok.6 ar "harnasia"
Sadzony 25-27.10.2013. Ma już 6-8 cm. Wczoraj posypałem saletrą amonowa ok.4kg na ar gdyż jesienią dawałem tylko fosforowo-potasowe + mikroelementy.
Dalsze nawożenie chcę prowadzić wraz z nawadnianiem kropelkowym nawozem kristalon pomarańczowy NPK 6-12-36 oraz saletrą wapniową.
Mam pytanie ,czy ktoś z was stosuje takie nawożenie (fertygację) i jakie stosujecie nawozy, dawki i terminy ?.

Kolego tez mam podobną powierzchnie zasadzoną na próbę i właśnie interesowałem się ostatnio nawadnianiem kropelkowym na początek może bez nawożenia sama woda. Masz już jakiś plan na tą instalacje?

#1068 Share morfeuss

morfeuss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2014 - 14:00

[czosnek] ile z hektara? Moge pomieszać preparaty na grzyba, na chwasty i na robaki i opryskać za jednym razem?
czy musze pojedyńczo ?

#1069 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2014 - 15:45

[czosnek] ile z hektara? witam forumowicze ,mam pytanie czy nawóz polimag s nadaje się teraz jak posieje pod czosnek jary i czym go zaprawiacie a i jeszcze jedno czy kredę nawozową czyli wapniak koszelowski jak posieję przed sadzeniem to czy się nic nie stanie .pozdrawiam.

#1070 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 luty 2014 - 16:14

[czosnek] ile z hektara? Planu jako takiego na instalację do nawadniania nie posiadam.
W ubiegłym roku po raz pierwszy zastosowałem nawadnianie kropelkowe.
Ze względu na deszczową pogodę czosnek podlałem tylko raz , ale po czosnku miałem posadzoną kapustę czerwoną i pekińską z rozsady. Obie dzięki podlewaniu z równoczesnym nawożeniem wyrosły pięknie mimo upałów i mniejszych od zalecanych dawek nawozów.
Moją instalację zrobiłem z taśm kroplujących 16 mm T-Tape oraz z przeznaczonych do ich montażu złączek skręcanych.
Jako że posiadam własną studnię głębinową napełniałem nią basen o pojemności ok. 5000L. Z basenu poprzez pompę o regulowanym ciśnieniu ,filtr dyskowy i reduktor ciśnienia zasilałem taśmy kroplujące. Koszt taśmy T-Tape przy zakupie całej rolki 3000 m to ok.18 groszy za metr.
Trójnik 4 zł
Kolanko 2 zł
Korek 1,5 zł
filtr dyskowy 3/4" 60zł
Czosnek sadzę w trzech rzędach co ok. 25 cm i co 10 w rzędzie. Na trzy rzędy dawałem jedną taśmę z emiterami co 30 cm (trochę nie symetrycznie ale woda w miarę równo podsiąkała)
Co do szczegółów dotyczących długości linii nawadniających to trzeba poszukać w necie na stronach producentów i dystrybutorów taśm (google i t-tape)

Edytowany przez xlleon, 28 luty 2014 - 16:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2014 - 16:52

[czosnek] ile z hektara? XLLEON,a możesz mi odpowiedzieć na moje pytanie zadane wyżej ,z góry dzięki.

#1072 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:09

[czosnek] ile z hektara? Polimag s teraz jak najbardziej przed sadzeniem i to jak najwcześniej i dobrze wymieszać z glebą.
Co do zaprawiania jutro sprawdzę etykiety środków które używałem w ubiegłym roku.

#1073 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:26

[czosnek] ile z hektara? ok. to bardzo bym prosił a powiedz ile trzeba kg na ha chodzi i wiosenny jaki rozstaw rzędów i jaka odległość w rzędzie czy sadzarka do warzyw może być do sadzenia bo mam zamiar posadzić 60 ar

#1074 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:56

[czosnek] ile z hektara? Wiosennego nie sadzę, ale z tego co pamiętam to gęściej niż zimowy 6-8 cm w rzędzie w zależności od wielkości ząbków.
Odległość między rzędami 20-30 cm.
Co do maszyn niech wypowiedzą się inni.
Ja na razie te 6 arów sadziłem ręcznie.
Myślę w przyszłym sezonie posadzić ok 30 arów tak że sam muszę pomyśleć o jakiejś sadzarce

#1075 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:29

[czosnek] ile z hektara? Co do zaprawiania to własnie odnalazłem zapiski z tymi środkami.
Używałem łącznie Rovral Aquaflo 500sc i Vitavax 200fs
Ten drugi środek nie jest co prawda zarejestrowany do czosnku czy cebuli, ale substancje czynne w nim zawarte są w innych środkach polecanych do cebuli i czosnku.
Proporcji i jego stężenia nie podam trzeba obliczyć według proporcji substancji czynnych
Rovral Aquaflo 500sc według etykiety.
W roztworze tych środków moczyłem ząbki ok 20 min po czym po odsączeniu sadziłem

#1076 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:49

[czosnek] ile z hektara? ok. dzięki za info i pozdrawiam

#1077 Share logitech55

logitech55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:28

[czosnek] ile z hektara?

Planu jako takiego na instalację do nawadniania nie posiadam.
W ubiegłym roku po raz pierwszy zastosowałem nawadnianie kropelkowe.
Ze względu na deszczową pogodę czosnek podlałem tylko raz , ale po czosnku miałem posadzoną kapustę czerwoną i pekińską z rozsady. Obie dzięki podlewaniu z równoczesnym nawożeniem wyrosły pięknie mimo upałów i mniejszych od zalecanych dawek nawozów.
Moją instalację zrobiłem z taśm kroplujących 16 mm T-Tape oraz z przeznaczonych do ich montażu złączek skręcanych.
Jako że posiadam własną studnię głębinową napełniałem nią basen o pojemności ok. 5000L. Z basenu poprzez pompę o regulowanym ciśnieniu ,filtr dyskowy i reduktor ciśnienia zasilałem taśmy kroplujące. Koszt taśmy T-Tape przy zakupie całej rolki 3000 m to ok.18 groszy za metr.
Trójnik 4 zł
Kolanko 2 zł
Korek 1,5 zł
filtr dyskowy 3/4" 60zł
Czosnek sadzę w trzech rzędach co ok. 25 cm i co 10 w rzędzie. Na trzy rzędy dawałem jedną taśmę z emiterami co 30 cm (trochę nie symetrycznie ale woda w miarę równo podsiąkała)
Co do szczegółów dotyczących długości linii nawadniających to trzeba poszukać w necie na stronach producentów i dystrybutorów taśm (google i t-tape)

Możesz podać jaką masz pompę do wody z basenu?

#1078 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:56

[czosnek] ile z hektara? Pompa wody własnego pomysłu
Silnik od pralki automatycznej oraz pompa wodna z vw golf II połączone bez przekładni w jednej osi sprzęgłem elastycznym (sprzęgło nawinięte z grubej nici bawełnianej ,przy nawijaniu nasączałam silikonem budowlanym)
Silnik komutatorowy pochodzi z nowszej generacji pralek do tego tyrystorowy regulator obrotów.
Jako że wszystkie elementy pochodzą ze złomu to koszt wykonania poniżej 50zł.
Jak mnie ktoś nie wyśmieje fotka tej prowizorki.pompa1.JPG pompa2.JPG

Edytowany przez xlleon, 01 marzec 2014 - 17:23.

#1079 Share MarekOlichwirowicz

MarekOlichwirowicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:17

[czosnek] ile z hektara? XLLEON,możesz dać namiary na taśmą t-tape po 18 gr. za metr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share xlleon

xlleon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 23:34

[czosnek] ile z hektara? W ubiegłym roku kupiłem na znanych aukcjach na A rolkę 3050 m za 550 zł
Teraz tak tanio nie widziałem.
W miarę przystępne ceny na http://enawadnianie.pl/ tam kupowałem złączki i filtr.

Edytowany przez xlleon, 01 marzec 2014 - 23:36.