bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gracz10    6

wy też tak macie , ze jak popada to pozniej końcówki zólte ?

 

zdj i motykowanie musi byc bo troche tego chwastu juz jest :/

post-81730-0-86290800-1398711278_thumb.jpg

post-81730-0-12822000-1398711283_thumb.jpg

post-81730-0-74023700-1398711288_thumb.jpg

post-81730-0-73232100-1398711295_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

koleszko, z tymi chwastami to przespałeś chyba....

 

Witajcie Koledzy...

A to fotki z mojej plantacji ..

Pozdrawiam

post-69787-0-19586500-1398715585_thumb.jpg

post-69787-0-32445000-1398715601_thumb.jpg

post-69787-0-14968400-1398715622_thumb.jpg

post-69787-0-79795900-1398715640_thumb.jpg

post-69787-0-87332300-1398715650_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Poratujcie , co może powodować zwijanie sie czosnku i zanikanie go , na mojej plantacji pojawił sie taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Przede wszystkim musisz wyrwać kilka chorych roślin i dokładnie je obejrzeć, przeprowadzając "sekcję" - może to być choroba lub robak (takie jest moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Poratujcie , co może powodować zwijanie sie czosnku i zanikanie go , na mojej plantacji pojawił sie taki problem.

 

 

koleszko, wg mnie to błotniszka, obierz chore czosnki po kolei z każdego liścia to zobaczysz, a jak to nie jest robal to podrzuć zdjęcie to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolek81 co to za sadzarka? juz na poprzednich stronach było pisane o sadzarce ale nikt z uwczesnych forumowiczów takowej nie posiadał...

 

Możwsz się coś wiecej wypowiedziec w tym temacie? Ile wgl takie cudo kosztuje?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Sadzarkę kupiłem z netu, Gościu oferował nią do sadzenia bobu, czosnku itp. Pięknie wymalowana, niby wszystko OK, al jak zacząłem robić próby to do czosnku się kompletnie nie nadawała, musiałem zmienić pół maszyny co mnie kosztowało około 1200zł, ale teraz już zrobiłem wszystko jak trzeba, do sadzenia ważny jest ciągnik jaki masz, najlepszy jest rusek albo ciapek bo inne za szybko lecą i nie zdążysz z sadzeniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

wykopałem kilka chorych roślin i są w nich jakieś małe białe larwy myślicie że to błotniszka , co poradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Najlepsze środki na chwasty to gracko i planetol :) polecam.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

wykopałem kilka chorych roślin i są w nich jakieś małe białe larwy myślicie że to błotniszka , co poradzicie ?

 

Jeśli w roslinie jest 1 larwa długości ok 1cm to jest to błotniszka czosnkówka, bo wiosną w trakcie wschodów czosnku owad dorosły składa po jednym jaju do rośliny. Na tym etapie nie ma zarejestrowanych insektycydów, mi tu na forum polecano nurelle i mospilan. Pryskałem 2 razy co 3 dni mospilanem, czy poskutkowało trudno jednoznacznie ocenić na 5 roślin wyrwanych w 3 znalazłem robala a w 2 jakby wyżarte otwory więc może sie wydostały. Niektóre rośliny jakby odżyły zaczynają wypuszczać nowe liście, zobaczymy co z nich wyrosie. Ne przejmuje sie tym zbytnio bo problem u mnie dotyczy ok 2% roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Jesli robal padl, jest czerwony i sztywny, to z roslinki jeszcze cos bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

czosnek najwięcej potrzebuje azotu ?

 

kiedy załamuje się czosnek ? jak wy robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Jakie herbicydy używacie/polecacie na wschodzące chwasty o tej porze tz. czosnek duży u mnie już ponad 50 cm? Jesienią pryskałem po posadzeniu stompem, na wiosne 3 razy przeszłem z motyką, mam dość gęsto posadzony i teraz nie mieszcze sie z motyką (uszkadzam liście czosnku) dlatego myśle nad jakimś herbicydem. Plantacja mała 4ary i wystarczy ręczny opryskiwacz plecakowy, dysza trzymana nisko nad zmią tak by nie pryskać liści czosnku tylko glebe i chwasty. Wiadomo że nie uniknie sie skropinia dolnych liści i łodygi czosnku i tu moje pytanie jakie hebicydy polecacie zastosować tak by nie zaszkodzić czosnkowi? Teraz wiem że trzeba sadzić rzędy co 40 cm :)

post-26769-0-22646700-1399071588_thumb.jpg

post-26769-0-61024500-1399071618_thumb.jpg

post-26769-0-79188900-1399071645_thumb.jpg

post-26769-0-32765200-1399071669_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

zostało mi po połowie nawozów - saletrzak i polifoska, jest sens wymieszac obydwa i je rozrzucic , czy wystarczy sam saletrzak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Hej, mam do Was pytanie. Rozważam zajęcie się uprawą czosnku, tylko zastanawia mnie, jak bardzo pracochłonne jest to zajęcie. Jak dużych nakładów pracy potrzeba przy maksymalnej mechanizacji (sadzarka + kombajn z wiązaniem od razu)? Pytam, bo jednak rolnictwo to niepewny kawałek chleba i nie chciałbym rozstawać się z pracą na etacie.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

zostało mi po połowie nawozów - saletrzak i polifoska, jest sens wymieszac obydwa i je rozrzucic , czy wystarczy sam saletrzak??

Z polifoski to dopiero skorzysta roślina następcza.Saletrzak też tak średnio chyba że przed deszczem lub zmieszasz z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

Witam wszystkich cieplutko....Mam takie pytanko .Wydaje mi sie ze moj czosneczek jest słabiutki ,jakis taki jasny ,w zeszłym roku piekny a w tym do d*py .Nie mam pojecia co moge mu jeszcze dac ,mam nawóz POLIMAG S,czy moge jeszcze go sypnac?jesli nie to jaki?prosze dobre duszyczki o odpowiedz z góry dziekuje...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33
Napisano (edytowany)

Jeśli to niedobór azotu to z doglebowych saletra amonowa zadziała najszybciej.Polimag S ma sens jedynie bardzo wczesną wiosną.

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

na smietkę pryskacie zapobiegawczo czy dopiero jak sa objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj