Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#961 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 31 październik 2013 - 20:01

[czosnek] ile z hektara? z 1 ha ok 140 tys głowek. Ze zbytem zależy, jak jest dobry rok to kupcy sami jezdza i szukaja, jak jest kiepski tak jak ten to dniowke czy 2 trzeba poswiecic zeby 2-3 tys sprzedać ŁADNEGO towaru :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 19:16
  •  

#962 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:46

[czosnek] ile z hektara? Mam pytanie czy użytkuje ktoś z was taką sadzarkę do czosnku. Jakieś opinie odnośnie tej maszyny. Wg mnie to śmiało by można 4 rzadki na tej szerokości posadzić..
http://allegro.pl/sa...3674884006.html

Edytowany przez tomekmaschinen, 02 listopad 2013 - 19:49.

#963 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:08

[czosnek] ile z hektara? Kolego Tomku, ja taką sadziłem bób, zrobiłem sam, ogólnie jak ktoś chcę to mu zrobię w tej cenie co na allegro, ale porządną z wałem i kołami na jodełce. Jak ktoś chce to pisać na pw do mnie maile to podeślę fotki.

Edytowany przez pawelJD, 02 listopad 2013 - 20:17.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:40

[czosnek] ile z hektara? witam mam pytanie odnosnie sadzeni.

-czy zasadze taki mniejszy kaliber harnasia to bedzie mialo to wplyw na plonowanie srednica 3-5 cm .
- do kiedy mozna zasadzic malopolska

#965 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 22:37

[czosnek] ile z hektara? Zrobić taką to nie jest taki wielki problem. Tylko zastanawia mnie czy podczas sadzenia ząbki czosnku wpadają do ziemi tak jak powinny (piętką w dół) jeśli ząbek będzie leżał nieprawidłowo to może to wpłynąć negatywnie na rozwijanie się roślin..
Paweł ile sadzisz tego bobu?

Edytowany przez tomekmaschinen, 02 listopad 2013 - 22:41.

#966 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 23:18

[czosnek] ile z hektara? gracz - oczywiscie że to wpłynie. Jak sadzisz ładnym materiałem sadzeniowym na dobrze przystosowanym polu prawdopodobienstwo jest zdecydowanie wieksze że urośnie tam coś konkretnego niż jak zasadzisz 3 cm czosnkiem czyli tak naprawde odpadem.
tomek - ja sadzę podobną, z tym że nie każdy ma osobny rząd, tylko lecą 3 rzędy w środku sadzarki, więc spokojnie 2 osoby sprytne zasadzą w dość szybkim tępie, bo jedna centralna może rzucac na pojemniczki a druga co siedzi obok wyciaga jak gdzies podwójny leci. Niestety to są sadzarki, więc już ząbek spada losowo. Miałem kiedys inna sadzarkę, podobną do tej z allegro, i tam ząbek zaraz po wpadnięciu zostawał obsypywany ziemia, także ustawiałem go korzeniem tak aby wypadając z pojemnika leciał nim w stronę ziemi i idealnie po wpadnieciu zostawał przysypywany pionowo w 90%. Teraz przesiadłem się na ta drugą sadzarkę i też jest wszystko w normie, tj czosnek spada na płasko(poziomo) i ziemia go przysypuje, za sadzarką idzie delikany walec który NIE UGNIATA a tylko wyrównuje ziemie przez co czosnek spokojnie złapie się korzeniami ziemi i wywinie tak jak powinien być

#967 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 11:53

[czosnek] ile z hektara? Bobu sadzę około 1ha. Tak jak kolega mówił, kiełek się do góry wywinie. Ludzie sadzą też cebulkę dymkę i szczypior też się wywija.

#968 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 15:00

[czosnek] ile z hektara? A macie jakieś maszyny które pomagają przy wykopywaniu czosnku. Jeśli tak to prosiłbym o jakieś fotki. Jeszcze mam pytanie odnośnie oprysków co stosujecie na czosnek i w jakich terminach? Jesienią pryskacie chwastobójczymi?

#969 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 18:43

[czosnek] ile z hektara? ja używam cos takiego

https://www.google.p...Sz.html;615;461

można też użyc cos al'a pług, taki podorywacz ale tym mi się lepiej robi.

Na czosnek musisz kropic grzybicznymi srodkami - topsin, rovral, signum itd. Na robaka - bi, dursban i inne + odżywki agroleaf, saletra wapniowa w plynie itd. Jak często, to już zależy od uznania. na pewno musisz kropic grzybicznymi jak popada mocny deszcz a następnego dnia jest ostre słonce. Srednio kropi się 5 razy w sezonie

Na jesien pokrop stompem/panida lub afalonem+racerem, na wiosne popraw panida/stompem i będzie ok

#970 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 03 listopad 2013 - 23:03

[czosnek] ile z hektara? Czy posiada ktoś z Was czosnek wiosenny (jary) do sprzedania?

Jak by co proszę pisać na pw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share gesiog1

gesiog1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:11

[czosnek] ile z hektara? do wszystkich zainteresowanych zakupem elitarnego materialu nasadzeniowego polecam wspolprace z kolega s4lim3,jak obiecalem tak pisze,jestem mile zaskoczony,takze pewnie na przyszla jesien sie spotkamy.

#972 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 17:45

[czosnek] ile z hektara?

ja używam cos takiego

https://www.google.p...Sz.html;615;461

można też użyc cos al'a pług, taki podorywacz ale tym mi się lepiej robi.

Na czosnek musisz kropic grzybicznymi srodkami - topsin, rovral, signum itd. Na robaka - bi, dursban i inne + odżywki agroleaf, saletra wapniowa w plynie itd. Jak często, to już zależy od uznania. na pewno musisz kropic grzybicznymi jak popada mocny deszcz a następnego dnia jest ostre słonce. Srednio kropi się 5 razy w sezonie

Na jesien pokrop stompem/panida lub afalonem+racerem, na wiosne popraw panida/stompem i będzie ok

a kropienie na chwasty wiosną gdy czosnek jest już na wierzchu nie zaszkodzi we wzroście czosnku????

#973 Share tomekmaschinen

tomekmaschinen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:58

[czosnek] ile z hektara? s4lim3 dzięki za te informacje są dla mnie pomocne bo pierwszy raz próbuje przygodę z czosnkiem

#974 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 21:05

[czosnek] ile z hektara?

a kropienie na chwasty wiosną gdy czosnek jest już na wierzchu nie zaszkodzi we wzroście czosnku????

Ja powiem tak, kropie panidą co rok, jak czosnek ma ok 10 cm w stężeniu max ilość srodka / min ilość wody wg. etykiety. Efekt tego jest taki, że wiadomo, czosnek troszke odchoruje, dlatego na nastepny dzien idzie dawka odzywek, ale dzieki temu do czerwca mam problem z głowy jesli chodzi o chwasty, a jeśli już jakieś są to albo owsik albo perz, którego zwalczam juz opryskiwaczem plecakowym i Agilem w miejscach gdzie występuje. W czerwcu poswiecam tydzien i troche kasy żeby z ludzmi przeleciec i poprzerywac gdzie jakis wiekszy chwast i tyle. To co zostanie już czosnku nie zagłuszy także nic z tym nie robie. Warunek do Panidy na wiosne jest taki, że czosnek MUSI miec te 10 cm, w tym roku zima była dziwna i czosnek był mniejszy niż powinien ale czas gonił więc musiałem pokropic i efekt był tego taki, że jak gdzieś w środku pola ciągnik zatrzymałem na chwile i wylało tam więcej srodka niz powinno, no to tam gdzie z lanca więcej wylała tam przez całe pole wypaliło, ale umówmy sie, są to znikome straty w porównaniu do efektu końcowego.

#975 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 18:48

[czosnek] ile z hektara? Panowie czym może być spowodowane takie niknięcie czosnku? :mellow: Czosnek od początku rósł woniej ale im było bliżej końca tym różnica była większa :(
Czy to może jest jakaś choroba od glebowa bądź jakiś niedobór?
Czy może porostu za słaba ziemia? Teraz właśnie gdy jest zaorane to pole na zimę to widać że ziemia w tym miejscu gdzie czosnek nikł jest jaśniejsza. :unsure:
Data wykonania zdjęć to 6 czerwca na drugim zdjęciu jest czosnek w miejscu gdzie rósł normalnie ;)
Miał już ktoś może podobny problem?

Załączone miniaturki

• IMG_3221.jpg
  • IMG_3222.jpg

#976 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:24

[czosnek] ile z hektara? prawdopodobnie wina ziemi. Ja mam podobny problem na jednym z pól. Sadziłem ogórki i na koncu pola jest czarnoziem pomieszany z jakims piaskiem czy czyms, teraz po orce ziemia tam jest żółta. Ogórki mimo zwiekszonej dawki odzywek były nie wiele wieksze jak po wysadzeniu z rozsady...

#977 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 12:16

[czosnek] ile z hektara?

Panowie czym może być spowodowane takie niknięcie czosnku? :mellow: Czosnek od początku rósł woniej ale im było bliżej końca tym różnica była większa :(
Czy to może jest jakaś choroba od glebowa bądź jakiś niedobór?
Czy może porostu za słaba ziemia? Teraz właśnie gdy jest zaorane to pole na zimę to widać że ziemia w tym miejscu gdzie czosnek nikł jest jaśniejsza. :unsure:
Data wykonania zdjęć to 6 czerwca na drugim zdjęciu jest czosnek w miejscu gdzie rósł normalnie ;)
Miał już ktoś może podobny problem?

a nie stała w tym miejscu czasem woda???

#978 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:24

[czosnek] ile z hektara? Nie stała tutaj jest akurat minimalna górka . Przełom maj i czerwca był bardzo mokry więc te odciśnięte buty mogą zmylić. Wystarczyło przyjść po deszczu i można było tu buty zostawić :( Jeszcze jako ciekawostka napiszę że w tym miejscu ziemia nie ma tendencji do zaskorupiania się gdzie na pozostałej części pola w tym roku się zrobił taki beton że aż trzeba dziękować że ten czosnek jako taki urósł :wacko:

#979 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 10 listopad 2013 - 17:47

[czosnek] ile z hektara? jakie masz ph ?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 15:18

[czosnek] ile z hektara? Nie jestem w stanie napisać jakie jest tam ph ponieważ gleba nie była badana aczkolwiek wapno było siane pod czosnek.