bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

gwozd    104

A jak w czosnku sprawdziłby się duet ultra lub yamato? Czyli topsin + triazol? Chyba 2 substancje aktywne to lepiej jak jedna

 

Mój jary ma jakieś 10cm wysokości. Po świetach będę pryskał stompem

W miejscu gdzie w zeszłym roku miałem czosnek teraz są truskawki i wiadomo że jakieś ząbki zostały. Pomimo tego że to był czosnek jary przetrwał zimę. Truskawki dostał 4l/ha dewrinolu i po tym czosnku nie widać żadnych uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

gracz10 - topsin jest dobry, ale jako zapobiegawczo, tutaj leci ładnie plantacja, więc trzeba czymś droższym zaatakować.

 

zbyszek1961 - najmniejsze opakowanie to 0.5 kg na 0.5 ha, stosuj wg. etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1961    0

gracz10 i s4lim3, czy połączyć topsin 10 lub 15ml z SIGNUM 10g na 10 l wody co wy na to,pokropił bym w wtorek jak będzie pogoda czy coś innego ale bardziej skutecznego bo jak pisze gracz10- leci plantacja ,proszę o poradę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

A tak wygląda mój czosnek. Pierwsze 3 zdjęcia wykonano 22 marca a kolejne 3 pochodzą z 16 kwietnia

post-69759-0-30434000-1397983638_thumb.jpg

post-69759-0-80998900-1397983792_thumb.jpg

post-69759-0-81400900-1397983813_thumb.jpg

post-69759-0-70987100-1397983847_thumb.jpg

post-69759-0-54592800-1397983866_thumb.jpg

post-69759-0-40758000-1397983925_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zbyszek - z tego co wiem, signum nie mozesz lączyc z innym środkiem, także daj tylko niego, jak dasz dobrą dawkę nie ma szans żeby nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek1961    0

s4lim3 Dzięki za doradę dzisiaj 18: 45 byłem na plantacji i zrobiłem zdiecia cieszę się bo robi sie zielono pozdrawiam :Ppost-21824-0-27615900-1398012382_thumb.jpgpost-21824-0-78517300-1398012439_thumb.jpg

Edytowano przez zbyszek1961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

W opryskach na wiosne to ci nie pomogę. Może bardziej doświadczeni, coś doradzą. Na wiosnę to ja stosuje "motykol".. Ja jutro sypne drugi raz azotem i na jednym polu przejde się z chaczką , bo troche zielono się zaczeło robić. Czy u was jest też tak sucho????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

ja dzisiaj swojemu czosnyczkowi powietrza dałam :) --- pewnie trzeba by już pomyśleć o nawozie-powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horputwu    0

Do prakyków. Co polecacie do walki z Błotniszką czosnkówką. Swojego niczym nie pryskałem przeciw szkodnikom, objawy widoczne od paru dni początkowo kilka roślin ale dziś po paru dniach nie ogladania plantacji zauważyłem więcej uszkodzoych roślin. To mój 1 rok zdobywania doświadczenia w uprawie czosnku. Diagnoza - botniszka czosnkówka charakterystyczne typowe uszkodzenia i ok 1 cm robal wśrodku. Już wiem że trzeba pryskać w momencie wschodów czosnku gdy jest nalot owadów drosłych, ale nie znalazłem żanej informacji o zwalczaniu larw siedzących już w roślinach. Co polecacie do walki ze szkodnikiem na tym etapie. W domu znlazłem decis już sie zbierałem żeby zrobć oprysk ale zagrzmiało i zaczęło padać. Doradcie co robić. Pozdrawiam

Edytowano przez horputwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

ogólnie nie ma śor dopuszczonych, zastosuj nurelle, powinien być sztywny po dwóch dniach -tzn czerwony, a jak nie to poprawka, za pierwszym razem zastosuj trochę większą dawkę od zalecanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Czy stosujecie na czosnek mocznik dolistnie? W jakiej dawce go użyć? Czy lepiej coś innego użyć teraz na czosnek jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak duży masz czosnek jary? Do nawożenia dolistnego mam przygotowany kristalon zielony, siarczan magnezu siedmiowodny i oczywiście mocznik, może jeszcze saletra wapniowa i widziałem gdzieś odżywkę dla cebulowych chyba ekolistu

A co sądziecie o proteusie na robaka? Powinien lepiej działać w niższych temperaturach niż nurella. A gdyby stosować przemiennie z nurellą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Byłem dzisiaj z chaczką w czosnku, twardo jak niewiem co. U was też taka skała w ziemi???? Z jednego końca tak pożółkły liscie że bede pryskał na grzyba. a saletrzak dam po niedzieli.

Czosnku jarego nie sadze to niewiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Jak duży masz czosnek jary? Do nawożenia dolistnego mam przygotowany kristalon zielony, siarczan magnezu siedmiowodny i oczywiście mocznik, może jeszcze saletra wapniowa i widziałem gdzieś odżywkę dla cebulowych chyba ekolistu

A co sądziecie o proteusie na robaka? Powinien lepiej działać w niższych temperaturach niż nurella. A gdyby stosować przemiennie z nurellą??

 

U mnie jary ma ok 15cm. Czy kristalon to odpowiednik agroleafu? Kiedy stosujesz ten siarczan i mocznik i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mój ma około 10cm, w sobotę pryskałem stompem. Mocznika i siarczanu Mg dam po 5% a kristalonu 2kg na 250kg wody. Trudno powiedzieć kiedy, teraz jest tak mała powierzchnia roślin że większość spadnie na ziemie to nie wiem czy warto. Podobno jak kwitnie bez to trzeba zwalczać jakiegoś szkodliwego owada, pewnie wtedy dodam do tej mieszanki proteusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

To o tym robaku i bzie nie słyszałem (może chodzi o śmietkę). Chyba sypnę teraz tylko saletrę, a dolistny może za tydz. Wilgoć ma to z korzenia powinien ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

rafal126 - trochę gęsto w międzyrzędziach, jeśli będzie konieczna pielonka to będzie ciężko :wacko: Chyba, że same herbicydy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

farm91 wszystko zalezy jaki chwast, lotrel, goal, leopard, agil ja z tej 4rki zawsze znajde cos w zależności z jakim chwastem się mecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj