bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Gość aletes   
Gość aletes

inwa - dwa dni poczekaj po stompie i można na jednoliścienne.- najlepiej jak opryskiwacz ma kapturek i pryskasz tylko chwasty bo inaczej to czosnek odchoruje...Poczytajcie koledzy temat ok 20 strona i wszystko będzie jasne <_< :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Dzięki Aletes i przepraszam -_- , że napisałem koledzy nie biorąc pod uwagę tego, że mamy na tym forum też płeć piękniejszą. :)

Do kolegi maciekmaciek30, tak chcę pryskać na jednoliścienne. Można pyskać Stompem większe chwasty, ale najlepsze działanie jest na chwasty w okresie kiełkowania i wschodów.Postaram się wrzucić fotki mojego czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

panowie doradźcie czym pryskać, wsadziłem 1,5 ha czosnku ozimego, dzisiaj pojechałem zobaczyć jak sobie radzi no i ma już 5-10 cm, tylko jest jeden problem, ogólnie pole jest czyste tylko przed sadzeniem czosnku tzn po żniwach rozsiałem tam żyto żeby przerosło trochę to pole no i niestety orka wszystkiego nie zniszczyła i w tym momencie na polu co jakiś kawałek widać kępę mocno rozkrzewionego żyta, czym to zniszczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

na jednoliścienne stomp? A nie lepiej agil? :rolleyes: :P- tylko koniecznie po chwastach bo czosnek odchoruje

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Pewie, że Agilem B) a co do Stompa to miała być odpowiedz na pytanie kolegi maciekmaciek30 czy można pryskać Stompem na chwasty które mają już liście. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

pytanie amatora -w pszenicy ozimej wyrosl mi czosnek z odpadow przywiezionych jako nawoz po obieraniu czosnku-pewnie hiszpanski, meksykanski i troche polskiego . ladnie rosnie z 10 ar tego jest, ale nie znam sie na tym i czy jest szansa ze urosnie bez zadnych specjalnych opryskow i czy opryski na grzyba w pszenicy mu nie zaszkodza[herbicyd byl jesienia]

da sie go np przesadzic do ogrodka -ma z 5 duzych lisci.[wiekszy niz na profesjonalnej plantacji :D ]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jak walczyć z końcówkami zoltymi ?

 

jakie opryski ? dzis popryskałem topsinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Z żółtymi końcówkami raczej nic nie zrobisz. To efekt mrozów. Kiedy czosnek wychodził z ziemi nadszedł mróz i stąd te żółte końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tak jak kolega Adam pisze, nic z tym nie zrobisz.

 

na grzyba stosuje jeszcze rovral, ale i tak najlepszy z najlepszych to signum na grzybowe choroby. Swoje kosztuje, ale efekt jest b. dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

W cebuli jak żółkną końce to trzeba siarczan magnezu 4kg/ha i kristalon zielony 3 kg/ha---- ale zaznaczam, że to w cebuli :) w czosnku nie stosowałam ale to nawożenie dolistne przeznaczone do ogrodnictwa więc chyba nie zaszkodzi ????????co myślicie???/

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

jest to środek owadobójczy, koncentrat do sporządzania emulsji wodnej o działaniu żołądkowym i kontaktowym,przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych- pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym. W roślinie działa systemicznie-stosuje się go przy użyciu opryskiwaczy polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm91    0

Drodzy czytelnicy , jaką stosujecie dawkę topsinu i kiedy pryskacie od chorób grzybowych ile raz i w jakim odstępie czasu oraz co polecacie jako dolistny nawóz i kiedy zacząć wspomagać ? Z góry dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

topsinu daje 1l na 300l wody / 1 ha. Pryskaj bo wiekszych deszczach i jak na nastepny dzień słońce będzie doskwierać bo to idealne srodowisko na rozwój grzybów.

 

Dolistnie agroleaf albo saletra wapniowa. Stosować wg. uznania ale nie przesadzać tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adicb500    0

Witam pierwszy rok uprawiamczosnek jary i coś się dzieje niektóre roślinki mają złamane czubki i przyschnięte i dotego korzenie gniją albo są podjadane dołonczam foto

niewiem z tego co się domyślam to naj predzej grzyb jakiś Amoże poprostu czosnek kupiłem zarażony wrujem . Dzieki za odpowieć

post-44820-0-28470400-1396599362_thumb.jpg

post-44820-0-38897000-1396599473_thumb.jpg

post-44820-0-78863700-1396599580_thumb.jpg

Edytowano przez adicb500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaba11    0

Czy na pryskanie Topsinem ozimego nie jest za wczesnie?? Bo jak będą jeszcze przymrozki to czy nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

witam, mam pytanie odnosnie żółknięcia szczypioru - prawie na calym polu mam pozółkłe liscie czsnku, jedne mniej, inne bardziej i nie sa to tylko końcówki a całe listki.

Kila dni temu opryskałem pole STOMPEM w dawce 10ml na litr wody, czy to moze byc przyczyną? wczesniej troche zółły ale nie tyle co teraz. Nawoz- SALETRZAK okolo 50 kg na 12 arow - nie za grubo ? (choc po wysypaniu kolo poludnia, w nocy padal deszcz to nie wiem czy nie wyplukalo).

Macie jakąs rade na podratowanie plantacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

Odnośnie Bi-58 - teraz jest tylko rejestracja tylko w pszenicy i jęczmieniu na skrzypionki ale kilka lat wstecz to była rejestracja niemal jak w Nurelle - Bi58 brało wszystkie robactwa we wszelkich uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu2302    0

Witam

Proszę o podpowiedz w sprawie czosnku, końcówki szczypioru się zawijają i zmieniają kolor

Co można zastosować żeby go wyleczyć

Z góry dziękuję

post-121250-0-28540600-1396771255_thumb.jpg

post-121250-0-51112100-1396771404_thumb.jpg

Edytowano przez Wojciu2302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Co to koło fortuny? wydaje mi się,że to porażenie jakąś bakteriozą--- grzyb?

trzeba reagować :) może topsin- wg.dawkowania-- ;)

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj