bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

rafal126    0

Czosnek Meksykański o którym ostatnio pisałem i miałem dodać zdjęcie wiec daje :) Co o nim myślicie i kiedy go sadzić ?

post-94239-0-55746500-1389720939_thumb.jpg

post-94239-0-83129400-1389720947_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

jadłeś ? dobry?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dosuszacie czosnek? Przy mniejszej ilości to wiadomo można powiesić w stodole lub wiacie. Ale na filmikach z youtube widziałem jak czosnek był dosuszany w specjalnie przygotowanych "regałach" dodatkowo suszenie było wspomagane sporej wielkości wentylatorem. Na innym z kolei dosuszany był w szklarni.. A czy wy macie jakieś inne doświadczenia związane z dosuszaniem i magazynowaniem czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zależy ile masz, ale w stodole 4x4x3 spokojnie 30-40 tys suszysz także... Ja w tym momencie mam 3 wiaty o podobnej wielkości i tak spokojnie 100 tys wysusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

przy dobrej pogodzie 1.5 tyg wystarczy zeby był gotowy do handlu, może nawet mniej. Co do przechowywania to cięzka sprawa. Musisz miec dobre miejsce bez wilgoci i temperaturą ok 5 stopni żeby czosnek nie chciał za dużych korzeni puszczac no i przede wszystkim zeby nie przemarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

witam jak tam u was sytuacja z czosnkiem ?

 

u mnie 2-5 cm nad ziemia ale mala czesc jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie śnieg na polu więc nie wiem czy wyszedł, ale raczej siedzi w ziemi

A jak sprzedaż? Już po zapasach czy zostaje coś na wiosnę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal126    0

U mnie ok 5 cm nad ziemią to co widziałem bo snieg jeszcze leży :) Ładnie nie wyglada ale moze odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

U mnie dopiero 2-3cm powschodził. I tak lepiej wygląda jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

A co stosujecie na tą błotniszkę?Bo ona składa jaja wczesną wiosną- więc trzeba by coś tylko co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witajcie Koledzy,

kiedy startujecie z nawożeniem? Przy jakiej wysokości czosnku?

Jaki nawóz na start stosujecie...

Pozdrawiam

Edytowano przez wolek81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam ,czy Harnaś jeszcze się sprzedaje ?bo zero zainteresowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zainteresowanie spada wraz z każdym miesiacem, najlepiej jest się wyprzedać do konca roku. Jak Ci został towar i masz ładny, to nie powinno byc problemu, ale jak Ci został ''badziew'' to w lutym czy marcu bedzie go już cieżko sprzedaż, bo ludzie się boją ze przemrożony, wyrosniety itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

ja rozkładam na 2, daje tak 60% teraz 40% teraz, łącznie zeby wyszlo 1 tona / 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal126    0

Kto uprawia czosnek jary ? Jakie stosujecie dawki nawozów ile przed sadzeniem późneij w czasie wegetacji azot ? Czy rózni się od nawożenia ozimego ? Prosze o szybka odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Stanowisko w zmianowaniu i dawki nawozów przy uprawie czosnku jarego są takie same jak przy uprawie czosnku ozimego.

Gleba pod wiosenne sadzenie powinna być dobrze uprawiona. Zaleca się jesienią wykonanie orki głębokiej (25 – 30 cm) z wniesieniem nawozów fosforowych i potasowych. Wiosną pole należy zawłókować i zabronować.

Przed sadzeniem ząbków należy wprowadzić do gleby połowę zalecanej dawki nawozów azotowych.

Sadzenie czosnku nie wytwarzającego pędów kwiatostanowych przypada na koniec marca i początek kwietnia. Wyniki doświadczeń przeprowadzonych w Akademii Rolniczej w Szczecinie wykazały, że plon czosnku z sadzenia 20 marca był o 54 % większy niż z sadzenia 5 kwietnia. Czosnek jary sadzi się w takiej samej rozstawie jak czosnek ozimy.Od połowy maja trzeba wykonać kolejne pogłówne nawożenie azotem, należy je zakończyć w pierwszej dekadzie czerwca gdyż późniejsze stosowanie nawozów azotowych opóźnia dojrzewanie czosnku i wpływa niekorzystnie na właściwości przechowalnicze.

Więc zapraszam do czytania tematu--- wszystko już napisali...

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablitto    0

Witam!

Otóż jestem zainteresowany małą uprawą czosnku. Nasuwają mi się pewne pytania w związku z tym. Jaka jest różnica między czosnkiem jary a ozimym? Zastanawiam się nad zasadzeniem teraz na wiosnę. kiedy najlepiej zasadzić? Jak przygotować ziemię? Czym pryskać? I mniej więcej kiedy najlepiej się zbiera czosnek jary?

Z góry dziękuję za cierpliwość i wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj