bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
s4lim3    7

prawdopodobnie wina ziemi. Ja mam podobny problem na jednym z pól. Sadziłem ogórki i na koncu pola jest czarnoziem pomieszany z jakims piaskiem czy czyms, teraz po orce ziemia tam jest żółta. Ogórki mimo zwiekszonej dawki odzywek były nie wiele wieksze jak po wysadzeniu z rozsady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Panowie czym może być spowodowane takie niknięcie czosnku? :mellow: Czosnek od początku rósł woniej ale im było bliżej końca tym różnica była większa :(

Czy to może jest jakaś choroba od glebowa bądź jakiś niedobór?

Czy może porostu za słaba ziemia? Teraz właśnie gdy jest zaorane to pole na zimę to widać że ziemia w tym miejscu gdzie czosnek nikł jest jaśniejsza. :unsure:

Data wykonania zdjęć to 6 czerwca na drugim zdjęciu jest czosnek w miejscu gdzie rósł normalnie ;)

Miał już ktoś może podobny problem?

a nie stała w tym miejscu czasem woda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Nie stała tutaj jest akurat minimalna górka . Przełom maj i czerwca był bardzo mokry więc te odciśnięte buty mogą zmylić. Wystarczyło przyjść po deszczu i można było tu buty zostawić :( Jeszcze jako ciekawostka napiszę że w tym miejscu ziemia nie ma tendencji do zaskorupiania się gdzie na pozostałej części pola w tym roku się zrobił taki beton że aż trzeba dziękować że ten czosnek jako taki urósł :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

jakie masz ph ?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Nie jestem w stanie napisać jakie jest tam ph ponieważ gleba nie była badana aczkolwiek wapno było siane pod czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho    0

Raczej wina gleby, chociaż jak widzę na zdjęciu to 3-4 redliny są gorsze więc może coś związane ze sposobem sadzenie np. zbyt głęboko

Ale obstawiam ziemię na pierwszym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ma ktos jakie zdj jak wasz czosnek wglada ?

 

baedzo bym prosil. ile czosnek potrxebuje by sie zakorzemil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Taki jest mój. Czosnek zasadzony 19 października. Pokazuje się już szczypior. Największe "okazy" są na zdjęciu poniżej. Szczypior na pewno zimą zmarznie. Ale na wiosnę wybije na nowo. Przynajmniej mam taką nadzieje ;)

post-69759-0-90367100-1384377727_thumb.jpg

post-69759-0-52358500-1384377753_thumb.jpg

Edytowano przez Adam1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

nie za szybko ten szczypior wystrzelil? ja sadzilem w pierwszym tygodniu pazdziernika i ani sladu na calym polu..

ale ja sadzilem ok 10 cm głebokosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ja zasadzilem w zeszła sobote 9.11.2013 i sa delikatne korzonki .To mój pierwszy raz z czosnkiem :)

post-81730-0-87647100-1384454172.jpg

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Ja sadziłem 4 listopada, co roku pózniej sadze, jakoś nie idzie się wyrobić. W tym roku niczym nie zaprawiałem i nie pryskałem. Poczekam do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

mam pytanko. po sadzeniu prysnełem stompem ale widze teraz że chwasty małe wychodzą i czy moge jeszcze raz prysnąć teraz? czy poczekać do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Ja bym raczej dopiero na wiosnę pryskał poza tym Stomp ma takie działanie że chwast kiełkuje wychodzi na wierzch i zaraz w fazie liścieni jest niszczony także nie jest powiedziane że oprysk nie zadziałał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

a) Bezpośrednio po sadzeniu, na chwasty jednoroczne w fazie kiełkowania i wschodów:

Zalecana dawka: 3-5 l/ha.

B) Po wschodach, przy wysokości czosnku 5-10 cm, na chwasty jednoroczne w fazie kiełkowania, wschodów i liścieni:

Zalecana dawka: 3-4 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaveq    0

Prawie drugi miesiąc w ziemi i na razie pojawiają sie sporadyczne brązowawe kiełki, wykopałem losowy egzemplarz :

 

fwdbtj83juxz.gif

z5ipmql5faxo.gif

 

 

nie powinny byc już troche większe o tej porze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ja też zaszalałam z czosnkiem w tym roku-zobaczymy co to będzie-ciekawe czy dziki się nim nie zainteresują-bo ziemniaki na tym polu zawsze wyryły jakby orka przeszła :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Pewnie i by nie zjadły, ale bałaganu mogą narobić-mam nadzieję,że niczego tam nie będą szukały bo u nas jest tej zwierzyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak ruch w czosnkowym biznesie? Dziś widziałem w biedronce portugalski/polski :blink: za 19.90zł/kg gdzie na 1kg weszło 13 główek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

w kauflandzie jest z egiptu :D szok a polski stoi...


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj