Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#761 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:01

[czosnek] ile z hektara? w naszych stronach kilka ludzi ma kombajn do czosnku ale to tacy co po 5,6 h sadza. inni zrobili z resorów taki nóz i podcinaja czosnek i pozniej rekami ładnie wychodzi. a dzialkowicze to widły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 22:05
  •  

#762 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:05

[czosnek] ile z hektara? Hehe kombajnu nie bierzemy pod uwagę ;)

Edytowany przez Trafimow, 11 lipiec 2013 - 18:05.

#763 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 18:15

[czosnek] ile z hektara? dlaczego nie bardzo ładnie idzie sam widzialem.musi byc tylko czyste pole bez chwastow bo zwiaze razem z chwastem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:18

[czosnek] ile z hektara? Wierze ale nie dysponuje takim sprzętem dlatego pytam o coś bardziej tradycjonalnego i chciałbym widzieć jak u was to wygląda :)

#765 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 19:22

[czosnek] ile z hektara? no kazdy ma swoje metody . ja osobisie odkrecam odkładnice od pługa i samym lemieszem podkopuje

#766 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:19

[czosnek] ile z hektara? Ktos powie czy trzeba zwozić z pola czosnek zimowy razem za szczypiorem? Czzemu go nie obciąć tak na 5-10 cm i nie suszyć skróconego? Oszczędność miejsca. Wiązać? Ja chcę rozłożyć go cienko na siatce z PCV i szuszyc pod wiatą .....

#767 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:01

[czosnek] ile z hektara? szczypior Ci do szczescia nie jest potrzebny, mozesz go obciac odrazu na polu. Ważne zebys zostawil tyle, żebys mógł poźniej w pęczki wiązac.

#768 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:18

[czosnek] ile z hektara? s4lim3 tu się z tobą nie zgodzę - niektórzy kupcy kupują właśnie ze szczypiorem i to najlepiej żeby był jeszcze zielony

#769 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:37

[czosnek] ile z hektara? może ktoś uprawia czosnek wielkogłówkowy (słoniowy)?
http://www.ho.haslo....cle.php?id=1833
http://www.ogrodnicz...lowkowy-elefant
ciekawa cena za jeden ząbek

#770 Share Aneta86

Aneta86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:08

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich:)Mam pytanko czy wszyscy już po zbiorach ?
czy jeszcze ktoś się wstrzymał? pozdrawiam

Edytowany przez Aneta86, 12 lipiec 2013 - 17:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 17:51

[czosnek] ile z hektara? Ja w poniedziałek

#772 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:02

[czosnek] ile z hektara?

szczypior Ci do szczescia nie jest potrzebny, mozesz go obciac odrazu na polu. Ważne zebys zostawil tyle, żebys mógł poźniej w pęczki wiązac.

A po co wiązać? wiem głupie pytanie. Odpowiedź nie musi być głupia. Ja kupiłem bez szypioru i nie powiązany. Jak będe sprzedawał panu od ogórków to na kg a nie na warkocze wiec wiązanie jest chyb nie potrzebne. Chciałbym z pola zabrac tylko to co trzeba czyli tylko 5 cm "łodygi" główkę i trochę korzeni.
Pytanie czy tak można. Czy moze trzeba doszuszac z dłuższą łodygą bo np będzie się źle przechowywał.

#773 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:22

[czosnek] ile z hektara? krzysiu moim zdaniem powinno sie dosuszyc . u nas niektorzy twierdza ze jak jest łodyga jeszcze zielona to nawet jak jest wykopany to jeszcze cos "pociagnie"

dzis sprzedalem pierwsze 5 tys sztuk :))) poszlo do wawy

#774 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:42

[czosnek] ile z hektara? Ja zaczynam jutro, ale nie wiem czy wykopać wszystko czy się trochę wstrzymać ze wzgledu, że wczoraj padało. Jak doradzicie?

#775 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:53

[czosnek] ile z hektara? ja mysle jutro kopać harnas u mnie ma już tylko 3 warastwy

#776 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:28

[czosnek] ile z hektara? kwinto - ja pisze na podstawie wlasnego doświadczenia, a tacy kupcy o których Ty piszesz to juz hurtownicy, którzy biorą prosto z pola a sami go później skrobią i sprzedaja kilkanascie gr drożej

krzysiekfm - u nas jak masz ladny czosnek to go wiązesz w pęczki po 10 sztuk i taki peczek ladujesz do wora np. po 20 sztuk czyli 200 szt czosnku. Tak jak Ty mówisz, sam czosnek bez łodygi luzno w worku to u nas się sprzedaje jako ścinke i wtedy faktycznie placą na kg. W przypadku pęczków płacą normalnie za sztuke

despero - moim zdanie z tym ze jeszcze ''pociagnie'' to mit. Fakt, jak zostawiasz z pędami kwiatowymi to faktycznie ten pęd jeszcze z głowki pociagnie, ale zeby głowka ze szczypioru to sie nie spotkalem, bo jak wieszam np. dwójke to po miesiacu jedynka mi się z tego nie robi :P Pochwalisz się po ile sprzedałes i jaki czosnek ?

seba - ja kopalem i wczoraj i dzisiaj, pare razy deszczyk mnie zgonił z pola ale dało rade kopac, troche problem bylo z obczepywaniem ziemi ale ważne że już 15tys się suszy ;p

#777 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 08:02

[czosnek] ile z hektara? S4lim3 pochwale sie zadna tajemnica
Sprzedalem duzy po 65gr sredni po 50gr
i maly po 20gr
to byl harnas dzis przyjada po Ornaka.

nie chodzi o to zeby z 2 zrobił jedynke ale wiszac z łodykami sciaga wszystko co zawarte w łodydze

#778 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 12:07

[czosnek] ile z hektara? a to cena w porównaniu do zeszłego roku nie powala, ale i tak 65gr za duzego to jest dobra cena

Jak mozesz pochwal się cena za ornaka :)

No to skoro nie robi z 2jki jedynki, to po co mu duda ?:) Ja mialem w paczce kilkadziesiat czosnków urwanych przy wyrywaniu bo zle byly podkopane i za bardzo sie do nich przylozylem przez co zostawal w ziemi i musialem jak kret pozniej kopac i zadnej z nich pomimo tego ze nie mial dudy ani nie zwaciał, ani się nie popsuł, przysechł tak jak ten z dudą. Oczywiscie nie obalam Twojej teorii, ale wg. mnie nie ma to nic w spolnego a każdy ma swój rozum i robi tak jak uwaza. Ja i tak susze wszystko na stojakach więc mam cały szczypior więc mnie ten problem nie dotyczy ;p

#779 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 13:08

[czosnek] ile z hektara? cena nie jest najwyzsza ale moj kolega sprzedal dzis po 75 gr , 55gr , 30 gr

Ornak najwiekszy 60 gr
mniej niz za harnasia bo jest mniejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 13 lipiec 2013 - 14:21

[czosnek] ile z hektara? A centymetrowo jak robicie wiem ze nie da sie tak ocenić ale może być 3-3 cm 2-4-5 cm 1- 5-7 cm?