Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#701 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 10:43

[czosnek] ile z hektara? po posadzeniu stosuje roundap + racer
Wiosną jesli jest ku temu okazja daje stomp ale musi byc mokra gleba bo na sucha nie ma sensu.
Jesli jest sucho to stosuje goal w malych dawkach np 50ml golalu480 na 1h i za 14dni powtarzam zabieg
wiem ze to troche ryzykowne ale wtedy mam pewnosc ze bedzie spokoj. Stomp zatrzymuje tylko chwasty jednoroczne , wieloletnich juz nie.
co do insektycydow swoje opryski uzalezniam od pogody np nieraz diazolem trzeba zrobic dwa razy.
w tym roku np jest sporo robaka w ziemi a na niego nie ma takiego dobrego srodka.
Polecili mi Rogor ale to tez musi byc mokro wiec sam nie wiem
srodki grzybobujcze tez uzalezniam od pogody. jest jest duza wilgotnosc i parno to wtedy stosuje juz do konca bo jak sie zacznie to trzeba ciagnac

Edytowany przez despero_, 22 czerwiec 2013 - 10:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 03:39
  •  

#702 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 09:08

[czosnek] ile z hektara?

witam jak walczycie z nicieniami [niszczykiem zjadliwym ] u mnieteraz zaczyna byc dobrze widoczne po czosnku ze dosyc zaczyna zółknąc korzenie ma takie słabe i trafiaja sie gnijące szt stosował ktos moze
Vydate 10 G 10KG dawniej był w plynie do pryskania ale go wycofali a ten jak by zastosował w rzadki podczas sadzenia zabków czy to cos da bo jak tu zasiac 10kg na ha da sie go moze rozpuscic żeby nim okropić może ktos z was stosował czy na zarazony materiał wysadkowy to by zadziałało bo skąd tu pewnosc ze kupi się zdrowy jak w polanie mają podobno terz zarazony w tym roku juz mu nie pomoge ale trzeba sie jakos zabezpieczyc na nastepny sezon czy vydate 240 sl wycofali w całej europie, mozna dostac w innych krajach jesli ktos by cos wiedział to dziekuje za podpowiedz

vydate wycofali juz nie kupisz nigdzie tego sam chciałem kupic i nie ma . jest jakis srodek co sieje sie go do gleby na niszczyka ale juz nie papmietam jaki

#703 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:50

[czosnek] ile z hektara? jak tam wasze plantacje, bo słyszę od znajomych że leci wiosna i zima(grzyb?????) i główki są drobne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:34

[czosnek] ile z hektara? u mnie na plantacji zrobiło się żółto , dostał na grzyba chociaż nie do końca jestem przekonany że to grzyb (przynajmniej u mnie). Na moje oko na moim czosnku dała się we znaki susza - 20 dni bez deszczu i upały rzędu 34C. Na środku pola mam drzewo z dużą koroną (jesion) , które to teoretycznie powinno całą wilgoć dookoła wyciągnąć (może i tak się stało) ale w zamian dało WIELKI CIEŃ przed palącym słońcem i do miejsca gdzie sięgał cień czosnek jest pięknie zieloniutki.

zapomniałem dodać - nareszcie spadł deszcz - wczoraj przez pół dnia padało i dzisiaj powtórka

#705 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 11:22

[czosnek] ile z hektara? żółknie bo dojrzewa i tak po 5 lipca chyba będzie kopany, choć to żółknięcie może się brać z dużej różnicy temp. raz +34C , a raz +14C plus deszcze

#706 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:27

[czosnek] ile z hektara? czemu już po 5-tym ? nie za wcześnie ? W okolicy 5-tego planuję kopać Harnasia (ma tylko zaschnięte końcówki i nie pożółkł) a ten co żółknie to szerokolistny którego w ubiegłym roku kopałem około 15lipca

#707 Share wiesmiak

wiesmiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 15:49

[czosnek] ile z hektara? Ja myślałem że dziś wykopie ale znowu pada a czosnek coś się zaczyna psuć.

#708 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:41

[czosnek] ile z hektara? mam samego harnasia i stąd planuję koło 5go jeśli pogoda pozwoli , końcówki też ma podeschnięte i jeden liść od dołu , ale poza tym jest jeszcze zielony

#709 Share czarny3335

czarny3335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 08:10

[czosnek] ile z hektara? Czy ktoś mógł mi powiedzieć jakie opryski stosować na czosnek że by pozbyć się chwastów . Od 3lat hoduję i pylę wszystko ręcznie ,ale jak kończę to muszę zaczynać od początku ,ponieważ już nowe rosną .
Z góry dzięki

#710 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 11:40

[czosnek] ile z hektara? na jednoliścienne - agil, leopard
na osty, mlecze - lontrel

ja jak widze że coś wychodzi, biore opryskiwacz na plecy, zakładam kapturek i międzyrzędzia robie. Trace dniówke, ale dzięki temu z najbardziej zarośniętego pola w powiecie teraz mam najczystsze, a niektórzy czosnek będą musieli szukać w tym chwaście ;p

Widze że koledzy dość wcześnie harnasia chcą kopać. Ja wykopalem ostatnio główkę, ale szczypior jest cały zielony a sama główka juz jest ok, z tym że jeszcze nie wykształciłą pazurów więc czekam mniej więcej do 15stego lipca i dopiero będe kopał

kwinto - nie wiem jakiego Ty masz szerokolistnego, ja mam (podobno taką ma nazwe) bułgara, jest to czosnek pędowy i mnie uczono zawsze że jego kopie się końcem lipca / początkiem sierpnia - jest to ostatni czosnek pod względem kopania. Nie chce straszyć, ale w pierwszym roku kiedy zaczynałem i nie znałem się na czosnku i kupiłem bułgara na nasiona troche nie bardzo z wyglądu, to też mi zbyt wczesnie zżółkł i efekt tego był taki że musiałem go kopac wtedy co i harnasia żeby cos uratować i sprzedać, bo jak bym miał czekać na jego kolej to pewnie by cały wypadł ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 lipiec 2013 - 15:10

[czosnek] ile z hektara? A kiedy tzn mniej więcej w jakim terminie kopie się czosnek wiosenny?

#712 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 03 lipiec 2013 - 19:01

[czosnek] ile z hektara? Koło 15tego sierpnia. Jak 50% wszystkiego szczypioru będzie położone.

#713 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 04 lipiec 2013 - 09:43

[czosnek] ile z hektara? U mnie harnaś ma jeszcze cały zielony szczypior, a główka po wykopaniu ma jeszcze "mokre", ciężko odchodzące skórki, także jeszcze minimum tydzień będzie w ziemi jak nie lepiej.

#714 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 12:52

[czosnek] ile z hektara? jaka macie srednice duzej palki harnasia ruska i szerokolistnego?
u mnie jakiegos szalu nie ma nie jest zly ale rok temu byl lepszy. moze warunki pogodowe mu nie spasowaly

#715 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:40

[czosnek] ile z hektara? czosnek jeszcze rośnie także chyba troche później o rozmiarach może harnaś już kopią ale ruski? za wczesnie :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#716 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 07 lipiec 2013 - 05:36

[czosnek] ile z hektara? Wczoraj wyrwałem główkę harnasia to jeszcze z tydzień. Wybrałem po takim średnim szczypiorze to główka miała ok. 5 cm czyli nie najgorzej.

#717 Share czarny3335

czarny3335

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 07:39

[czosnek] ile z hektara? Dzięki za pomoc.

#718 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 10:26

[czosnek] ile z hektara? jakie sa koledzy u was ceny na giełdach?

#719 Share luukii

luukii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 11:36

[czosnek] ile z hektara? witam! planuje w tym roku posadzić pierwszy raz czosnek.. czy mógłby ktoś z was mi to trochę przybliżyć jak to wszystko wygląda? nie chce porywać się od razu na nie wiadomo jakie ilości, myślę o 10-20a. i mam podstawowe pytanie na tą chwile.. kiedy kupić materiał do sadzenia? można już teraz? niektórzy już się ogłaszają z harnasiem którego kopią lub mają już wykopanego. z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share despero_

despero_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 13:19