bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

sebo1986    229

nikt nie wyrzuci ! jak nie sprzeda to wsadzi jesienią OO ot takie już słyszałem teksty, grubo ..


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to może zabraknąć pól na takie ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Lepiej napisz czy już wyrzucony

to jest aż tak źle??? Czy czosnek zimowy nie da się przechować np do wiosny? Jak długo można przechowywać czosnek zimowy i w jakich warunkach?

Jeszcze nie próbowałem sprzedawać ale nie ważne czy sprzedam czy nie i tak zwiększę B) nasadzenie do 3arów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

tegoroczne zbiory ciężko sprzedać ,a co dopiero jak każdy wsadzi to co ma, będzie za darmo( może gorzelnie otworzyć-wódeczka pójdzie na pewno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

tegoroczne zbiory ciężko sprzedać ,a co dopiero jak każdy wsadzi to co ma, będzie za darmo( może gorzelnie otworzyć-wódeczka pójdzie na pewno)

Gorzelnia? Wódka z czosnku??? Coś nie bardzo mi pasuje. W obecnej chwili to chyba lepszy byłby bimber z malin :rolleyes:

 

Może ktoś napisze jak przechowywać czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi również wódka z czosnku nie podchodzi, ale bimbru z malin bym chętnie spróbował.

Czosnek można wykorzystać do odstraszania kretów :D Mieszamy w proporcji 1:1 ze smalcem i podajemy w kretowiny po jakimś czasie wszystkie wyprowadzą się do sąsiada.

Co do przechowywania... U mnie wyglądało to tak że wybrany i delikatnie obrany z ziemi wiązało się w pęczki i wieszało na krokwiach w stodole... Ale dalszych szczegółów nie znam...

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo1024    0

Witam! mam 50kg głwek do posadzenia, robie to pierwszy raz na wieksza skale. czosnek trzymam w stodole w skrzynce (cienka warstwa) temperatura jak to w stodole dosyc ciepla- czytalem gdzies stwierdzenie jako by miesiac przed sadzeniem czsonek nalezalo trzymac w temperaturze 0-10 stopni inaczej nie wyksztalci główek. Stad mje pytanie - czy powinienem go przeniesc do zimnego/ ciemnego pomieszczenia czy moze pczekac do sadzenia tak jak jest? W ciagu miesiaca pewnie sie troche ochlodzi, ale raczej nie do wyzej pdanych temperatur..

pozdrawiam i licze na odpwiedz w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo1024    0

Ok,zasne spokojniejszy.

Zakladajac, ze zamierzam sadzic w pierwszym tygodniu pazdziernika w poniedz. zaorze i zbronuje pole i dzien przed sadzeniem zbronuje ponownie. wtedy sypnac nawozem(jaki najlepszy?) i sadzic, czy nawoz po sadzeniu? Druga sprawa oprysk /stomp 330ec - spryskac zaraz po nasadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przepraszam a co ma się ruszyć bo tę spiewkę to już słyszę od 2 miesięcy najpierw jak będą kisić to się ruszy, teraz jak będzie grypa w zimie to sie też ruszy, dobrze że znalazłem kupca na łuskany w ząbkach płaci po 5zł dziś poszła tona może będzie jeszcze chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam a co ma się ruszyć bo tę spiewkę to już słyszę od 2 miesięcy najpierw jak będą kisić to się ruszy, teraz jak będzie grypa w zimie to sie też ruszy, dobrze że znalazłem kupca na łuskany w ząbkach płaci po 5zł dziś poszła tona może będzie jeszcze chciał

 

 

po 5zł/kg oddałes w zabkach? ma ktos moze kupca na taki w pomorskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

niech jeszcze wiecej każdy posadzi i nowych niech przybedzie to wtedy bedzie dopiero cennik i ruch . bardzo dobrze ze jest taki ruch (czyli nie ma wogule) i taka cena może to czegoś nauczy co niektórych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to w agrobiznesie jeden rok płaci drugi traci, dobra passa się w czosnku się skonczyla, a każdy sadzil bo liczyl na godziwy zysk, pamiętam wiele lat temu jak znajomi wywozili czonsek na pole do przyorana, bo nie bylo co z nim zrobić, popaczcie na giełdach jest czosnek np hiszpański, tańszy, większy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

tańszy wiekszy bez smaku i zapachu to jak g*wno ładnie zapakowane..niewiem kto to kupuje, na giełdzie każdy kto ma jakiś towar czy to kapusta seler czy marchew to worek dwa czosnku jest na aucie, każdy chyba zasadził OO


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sebo tylko że kur..a poszła fama że siwy to harnaś bo najlepszy a te ciule jak przysyłają to obierają do ostatniej skóry i jeszcze po obraniu nakrywają go wilgotną szmatą, po 15 godzinach jest taki siwy że w porównaniu do harnasia różnica że ło, sam byś się oszukał a co dopiero ludzie w mieście. Co do ilości to się zgodzę za dużo go i tyle po łętkowicach to jeden miał nawet 5 ha a w prandocinie to kombajny te do czosnku już mają. Co do ludzi u nas kupe się nastawiło na niego niesadząc już nic i dziś plują sobie w mordę bo ziemniaki już lepiej płacą od niego. Oddaję po 5zł łuskany ale tylko chce biały na rzeźnie o dziwo zawsze myślałem że harnaś jest mocniejszy a tu jednak rusek jest lepszy do kiełbas. Dziś byłem u dostawcy do polpharmy dałem próbkę 10kg na badania mam nadzieję że wyjdzie w normie substancję to by coś poszło, tylko ze same ząbki, na piątek robię 500 kg odpadu takiego żółtego pod wolbrom do kiszenia ale cena 2zł no co zrobisz żeby tylko zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

na placu jak widze auta dostawcze pełne czosnku to mi słabo w alejce czosnkowej ludzie stoją i ostro cenią czosnek po 1zł 80gr haha zobaczymy jak długo jeszcze, u mnie też nasadzili czosnku pierwszy raz po 0.5 h OO no i co?? do przewidzenia było że tak będzie ze czosnek siądzie. o kombajnach to słyszałem że mają już jeszcze obieraczki powymyślają i koniec...w tym roku wszystko chyba ma dobrą cene tylko czosnek na dnie...


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Chciwość ludzka doprowadziła do tego, że wpuszczono na nasz rynek hiszpana...

Kupiec jak by za rozsądną cenę dostał towar to bu nie spojrzał na i inne dziadostwo typu hiszpan!

...ale cóż raty trzeba płacić za wielkie tratktory z dopłaty! ... i to słono...

Znajomy od ponad 20 lat handluje czosnkiem na giełdzie, jeszcze kilka lat wstecz sprzedawał

hiszpana przy harnasiu a teraz harnasia sprzedaje przy hiszpanie.... gorzka prawda:(

Teraz to chyba tylko pomoże pseudo restauratorka Magda Gesler jak poprowadzi wiadomości z Kraśko

i powie hiszpan to dziadostwo i można się otruć .... bez medialnego szumu nie widzę powrotu polskiego czosnku

do łask ! czwarta władza teraz się tylko liczy !!!

 

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

podrzućcie jak ceny sie kształtują na różnych giełdach , bo u mnie w okolicy za najwiekszego w pęczku dają 50gr (obranego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś gość ode mnie wziął 10 tyś główka min 5cm średnica płacił 50 gr, w sumie z 5 domów zgonił 30tyś obojętne mu czy biały czy siwy na poniedziałek robię 15 tyś już zadatkowł, podobno hiszpana już nie ciągną także żeby tylko zeszło nawet po tej cenie i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

a macie coś do handlu grubego czosnku potrzebuje kaliber 5,5 - 7 cm obranego?????? jak cos to pisac na pw

tylko z okolic miechowa słomnik proszowic itp

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam1208    0

Jeżeli ktoś z was chce kupić czosnek polecam dokonać transakcji z użytkownikiem s4lim3 (Mateusz Duraj). Świetna fachowa obsługa, doradztwo w zakresie uprawy czosnku i terminowa dostwa to nie jedyne zalety tego sprzedawcy. Towar dotarł do mnie wczoraj kurierm - bezpiecznie zapakowany. Czosnek jest duży i zdrowy.

Serdecznie polecam właśnie go !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj