Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#601 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:44

[czosnek] ile z hektara? Nie ja posadziłem 10a harnasia i 5a wiosennego a ta reszta to trochę marchweki koperku i te sprawy ze jak się bęzie na gełde się jechało to zawsze można coś jeszcze wziąć. Po niedzieli będe prykał na grzyba i może na robaka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 15:18
  •  

#602 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:08

[czosnek] ile z hektara? Dziś był już polski czosnek w Krakowie na giełdzie majówka po 1.4-.13 ceniony był nie aż tak gruby....

#603 Share Aneta86

Aneta86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:06

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich mam małe pytanko, chodzi mi o te pędy je się zawiązuje czy ułamuje?Nie wiem dokładnie w którym miejscu. Zrobiłam zdjęcia. Na tym drugim widac dokadnie takie zalamanie i to w tym miejscu trzeba zalamac czy oderwac ta czesc?

Dodany obrazekDodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:24

[czosnek] ile z hektara? to takie załamanie to jest kwiat a więc ułamujesz tak aby zerwac tego twiata najlepiej jak najbliżej czosnku. a tak pozatym duże pędy w harnasiu masz....:)

#605 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:09

[czosnek] ile z hektara? tak jak kolega pisze, zrywaj najblizej czosnku a jak nie to przed tym kolankiem żółtym

Ktos poruszył temat wyrywania pędu a jego obcięcie. Dowodów nie mam, ale ''slyszalem'' opinie, że jak sie wyrwie pęda w całości to się czosnek uszkadza, więc ja nie ryzykując mały nożyk w dłoń i jade z koksem ;d

co do afalonu / racera - tak zgodnie z etykietą. Jedynie panidę daje na wiosne w ilości z etykiety ale stosuje maks ilość środka na minimum ilość wody, czosnek jak ma 10 cm to mu nic nie jest a pole dluuuuuuuuuuugo czyste

kamildd - to jak ktos ma majówke którą wczesniej wsadził i mu nie przepadła, to się troche wzbogaci :)

#606 Share Aneta86

Aneta86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 06:26

[czosnek] ile z hektara? Dzięki za odpowiedź! To biorę się za robotę :D pozdrawiam

#607 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:56

[czosnek] ile z hektara? Cena ładna majówki ;)

czosnek2013 kwiaty nie obcinam zbieram jak już są dobrze rozwinięte i to susze a na jesieni sieje siewnikiem ręcznym, na drugi rok urosną z tego małe cebulki zbiór jakoś po połowie czerwca jak zaczyna zasychać szczypior, i te cebulki też susze i na jesień do ziemi i na następny rok mam już z tego czosnek odnowiony :) wydajności Ci nie powiem bo nie wiem, w tym roku bede miał cebulki na sprzedaż harnasia :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#608 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 12:14

[czosnek] ile z hektara? jakiej wielkości rosną te cebulki??? a z nich czosnek????, też mam taki zamiar w tym roku zostawić trochę z pędami nasiennymi ,nie wiem czy to się opłaca

#609 Share kuzynek

kuzynek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:18

[czosnek] ile z hektara? witam posadziłem w tym roku na wiosnę harnasia bo nie miałem możliwości na jesień i ładnie się opuścił i formuje cebulki. czy ktoś tak próbował i czy z niego coś będzie na rozmnożenie. Posadziłem go na ryzyk bo nie chciałem wyrzucić i zmarnować piórek. Co o nim sądzicie??? pozdrawiam

Załączone miniaturki

• CAM00228.jpg

#610 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:33

[czosnek] ile z hektara? prawdę mówiąc trochę za rzadko posadzony . ale wygląda lepiej jak moja wiosna. daj znać jakie główki wyrosną. bo wygląda nie najgorzej jak na ten rok i pózne nasadzenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:46

[czosnek] ile z hektara? cebulki mają tak gdzieś od 0,5 -2.5cm średnicy i z nich już wyrosną główki czosnku :)a jakie główki urosną to Wam powiem jak wykope w tym roku ;) narazie jest ładny czosnek zielony bardzo mało ma przyżółkniętych liści w porównaniu do starego harnasia.

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#612 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 09:51

[czosnek] ile z hektara? pytam z ciekawości o te cebulki, bo chciałem zrobić sadzarkę 4 rzędową za c330 (co 25cm) , coś na wzór sadzarki do ziemniaków , a jak wiadomo okrąglak wpadnie jeden a pazurek dwa lub więcej(dawniej krojono ziemniaki i był problem z nabieraniem )

#613 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 11:36

[czosnek] ile z hektara? ale o co dokładnie pytasz z tą sadzarką?

ps. słyszałem od znajomego ze w krakowie na giełdzie czosnku do bulu jakiegoś sprowadzonego syfu słyszał ktoś o tym albo był na giełdzie?

#614 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:05

[czosnek] ile z hektara? hiszpana ciągną od dwóch tygodni więc go pełno.

#615 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:18

[czosnek] ile z hektara? gdzie oprócz w Elizówce w lubelskim można sprzedać czosnek?? macie jakieś kontakty?? i jak cenowo w tym roku wygląda sprawa??

#616 Share leather50

leather50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:21

[czosnek] ile z hektara? Witam. Przeczytałem cały temat i chyba nie było nic o nadmiarze wody w czosnku. Teraz jest okazja, aby takie pytanie zadać. ;)
A więc czy czosnek jest bardzo podatny na stojącą wodę w polu? Czy trzeba się bardzo starać, aby tą wodę odprowadzić?
PS. W tym roku ceny warzyw będą chyba rekordowe. <_<

#617 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:29

[czosnek] ile z hektara? w tej fazie zbyt duzego znaczenia nie ma, oprocz tego że to idealne warunki na grzyby. Problem się pojawia jak czosnek jest do kopania a tu woda bo wtedy pęka

#618 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:03

[czosnek] ile z hektara? Przez te opady nie tylko tobie stoi woda na polu. Mnie również ale akurat nie na czosnku...

#619 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:21

[czosnek] ile z hektara? Sebo czosnku sprowadzonego w Krakowie jest w ch.... i troche, ale zejścia nie ma w szczególnego, polskiego majówki też było troche w niedziele jak pisałem wcześniej. Jak by zagranicznego nie było to cena naszego by była o wiele większa.

Będziecie teraz pryskać na grzyba?? bo ja się zastanawiam tylko ciekaw jestem czy to coś da?? Bo trochę późnawo wcześniej dostał 3 dawki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:25

[czosnek] ile z hektara? aha,może coś na po niedzieli zrobie majkówki:) ja bede pryskał jak w pole wjade :(

Edytowany przez sebo1986, 04 czerwiec 2013 - 18:36.