bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

sadzonka    0

u mnie majka troche ma przyżółknięte końcówki ale widać ze już się odbija, harnaś szerokolistny i arkus powoli wychodzą :) w tym tygodniu nawóz dam:)

witam wszystkich..od 3 lat sadzimy czosnek i jeszcze nam się nigdy nie udał..bardzo was prosze napiszcie jaki nawóz stosujecie i kiedy?jakie odżywki opryski?prosze o pomoc może dzieki niej coś sie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

może z glebą jest cos nie tak badałaś ją?


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

raczej z glebą jest ok tylko my nie wiemy co stosować pod jego uprawe tu u nas na wsi nikt ci nic nie powie...kupiliśmy oprysk w tamtym roku na chwast daliśmy zalecaną dawke i czosnek spaliło a chwast dalej rósł ...szkoda nam było go bardzo był go nie cały hektar a zebraliśmy może z 2 metry...szkoda gadać..teraz mamy mało i chciała bym żeby on był taki dopilnowany....piszcie prosze....dzieki za każdą odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

a jaki to był oprysk??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

to był oprysk goal.....napiszcie prosze czy teraz mogę go spryskać na chwast wschodzący jakim opryskiem?dodam że posiałam teraz nawóz czy musze odczekać?

Edytowano przez sadzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r00d    0

Ja nie chcę się wypowiadać. Jestem nowicjuszem w uprawie czosnku. Zauważyłem na odmianie hiszpańskiej dziwne zjawisko: bardzo miękka łodyga, żółte końcówki opadających liści. Łodyga po przyciśnięciu jest lepka i ma "glutową" konsystencję.

Jak pisałem wcześniej ta odmiana wyszła na wierzch już w listopadzie. Od kilku tygodni stale rośnie ale kondycja liści się tylko pogarsza. Pozostałe odmiany radzą sobie rewelacyjnie. Macie jakieś pomysły co zaatakowało mój czosnek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

możliwe że to od mrozu :) żółte końcówki to raczej na pewno od mrozu, ale moge sie mylić :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to od mrozu mam to samo ale za tydzień powinny być zielone a teraz mam pytanko czy ma ktoś maszyne do sadzenia czosnku bo jak każdy wie jest to czasochłonne jak ktoś ma prosiłbym o fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

jak poradzić sobie z owsikiem w czosnku?pomocy

 

czy może ktoś mi napisać jak zwalczyć owsik w czosnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r00d    0

jak poradzić sobie z owsikiem w czosnku?pomocy

 

czy może ktoś mi napisać jak zwalczyć owsik w czosnku?

 

 

co do owsika to z tego co wiem czosnek jest jego naturalnym wrogiem. Nawet nie wiedziałem, że są z nim problemy. Może ktoś z większym doświadczeniem udzieli rady?

 

 

Co sądzicie o specyfiku GOAL w powschodowej walce z chwastami? Wczoraj prysnąłem i do soboty czekam na efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dużo czosnku do współczuję bo pozostało tylko dziabanie bo nie ma oprysku na owsik pytałem sie w agrotesie mówili że może i by coś znaleźli ale nie sprzedadzą bo jak spali czosnek to bede miał pretęsje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massej135    0

Pryska się czymś czosnek na grzyba??Jeżeli tak to w jakim okresie ile razy w jakich odstepach i jakim srodkiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Ja na grzyba pryskam Topsinem 2-3 razy odstępy ok miesiąca :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadzonka    0

no a goal?kolega który sadzi czosnek pryska goalem i selektem..miesza to razem ...mówi że weżmie owsik..pryskał ktoś może...czosnku mam nie dużo. pomóżcie proszę tydzień temu dziabałam i wczoraj poszłam a tu znowu to samo...oj joj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Witam

 

Mam w czosnku trochę perzu który wylazł na wiosnę, dziabanie trochę żmudne i niewiele pomaga.

Jak wygląda oprysk środkiem Fusilade Forte 150 EC ?

Według karty 1,25l/ha a po dwóch tygodniach druga dawka taka sama.

Czy w tej fazie co jest teraz czosnek 4-5 liść i około 40cm wysokości, nie zaszkodzi mu taki oprysk ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy siedze w tym biznesie około 15 lat a ojciec jeszcze dłużej. tak jak posadzicie około 15 X to sie czeka tak około mieśiąca kropimy randapem dawka 4l na ha. wraz z wiosną będzie czyste pole polecam zabronować pole jak ma wysokość 10cm ja to robię broną chwastownikiem po to aby pył ziemi p zimie się troche zbrylił, w tym roku te silne wiatry poprzewracały go i obtukły. Dalej kropie stompem 4l na ha dwa dni po tym dostał oprysk bravo plus mikroelementy i posiany został 50kg polifoski i 150 fosforanu amonu na ha. co do jednoliściennych polecam agil drogawy ale bardzo skuteczny, owsik i chwastnice pięknie wybiera, na dwuliścienne stosuje goal dawka dzielona 150ml na ha nie polecam wiecej mozna go przypalić a i oprysk dobrze jest wykonać po kilku dniach słonecznych, wytworzy się wosk i lepiej ochroni rośline, a wczesną wiosną proponuje oprysk na robala dobry jest diazol lub coś na błoniszke, wgryza sie od piętki a za nia idą patogeny co powoduje gnicie. co do hiszpana kolego jak napisałeś że wyszedł a w łodydze masz zgnite to powiem że załatwiły ci go mrozy w lutym, raz pamietam jak jeździłem na handel to przejeżdżałem koło plantacji czosnku było tak ze były te mrozy w marcu czosnek pieknie wyrósł, i co tydzień jak jadę to coraz gorszy w końcu znikł, jak przemażnie pietka to jak wyjdzie to wykorzystuje składniki z ząbka jak zje to zaczyna ginąć. a do wysiewu nasion mam ten duży siewnik taki od buraka i zmodyfikowaną radlice, minus taki że trzeba siać we dwie osoby. tegoroczny z siania ma juz 15cm tylko musze go przerwać bo mam za gęsty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1306    0

Witam

Mam pytanie sadzę pierwszy rok czosnek więc nie jestem jeszcze do końca obeznany, wie ktoś może jaka jest przyczyna żółknięcia końcówek liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viskasukiui    0

Witam,

 

jestemy przedstawiciele na Litwe i Polsce francuskiej firmy ERME, która produkuje maszyny rolnicze dla uprawy czosnku.

 

Jezeli kogu interesuje taka technika poprosze o list na mail - inga@viskasukiui.lt.

 

Cala informacja o techniki jest - http://www.viskasukiui.lt

 

Pozdrawiam,

Inga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk66    0

Witam

Widzę że piszecie o zwalczaniu chwastów Goalem w czosnku tylko którym 240 czy 480. W 480 brak zmianki o czosnku.

Posadziłem wiosenny i jednak przeliczyłem się z możliwościami ręcznymi. Zakupiłem Goal 480 ale się zastanawiam czy nie spalę. :blink: Może ktoś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Konrad a dokładniej to o co Ci chodzi? bo nie rozumiem :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

aaaa ja wiem o co chodzi bo kiedys podobno czosnek sie wiazalo zeby rosl w glowke a nie w liscie tylko nie wiem dokladnie jak wygladalo to wiazanie moze ktos pamieta i moze opisac?? mam pytanie czy wie ktos dlaczego koncowki lisci w czosnku zolkna??? bylo juz wczesniej to pytanie ale nikt nie odpowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj