Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#561 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:37

[czosnek] ile z hektara? w lipcu sierpniu to towaru barakuje, a to nie jest sztuka miec dobrego kupca na te dwa miesiace tylko jest jeszcze wrzesien październik llistopad i w tedy są potrzbni kupcy. najwidoczniej musisz zmienic kupca, a z kąt dokładnie jedtś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 20:53
  •  

#562 Share Kamil1984

Kamil1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 maj 2013 - 06:11

[czosnek] ile z hektara? Witam,
mam problem związany z ukorzenieniem czosnku ozimego. Nie puścił korzeni na zimę, przezimował w glebie(gleba średnia) i dopiero z wiosny zaczął puszczać stopniowo korzenie. Także nic mu nie jest, rośnie ale będzie klasę niżej:( Ale dlaczego się tak stało? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Z kolei w innym polu, ale z glebą ciężką czosnek puścił korzenie na zimę.
Drugą sprawą jest obsychanie końców liści, czy da się temu jakoś zaradzić? Z czym to jest związane bo przecież to jeszcze nie pora na kopanie tylko rośnięcie? Proszę o odpowiedź.

#563 Share witek356

witek356

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 maj 2013 - 11:21

[czosnek] ile z hektara? witam powiedzcie mi sort jedynka jakie ma rozmiary czyli od do cemtymetra i 2i 3 jak to sortujecie.Mnie też żułk ten sam czosnek Harnaś na jednym kawałku żułknie na 2 nie tak samo sadzony i pryskany .Ateraz tak mi wali owsik że masakra plewimy no szok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:27

[czosnek] ile z hektara? kamildd - ale ja na kupca nie narzekam, placi konkretnie, szybki handel, jedynie właśnie problem taki, że trójki pozniej nie chce bo przyjeżdza z Poznania i woli załadowac auto 1 i 2 niż brac trojke dlatego prosi o 3jke w początkowej fazie handlu. A ja dokładnie z Proszowic :)

#565 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:23

[czosnek] ile z hektara? a no to jak tak to pewnie, he żone mam z proszowic.

#566 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:01

[czosnek] ile z hektara? napewno fajna kobieta z niej ;d

#567 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:26

[czosnek] ile z hektara? Witam. Powiedzcie po jakiej średniej cenie sprzedajecie czosnek w klasie 1, 2 i 3 ??. Obserwując ceny na giełdach rolniczych oraz te w sklepach zastanawaim się po ile sprzedaje producent....

#568 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 maj 2013 - 22:17

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich serdecznie... w końcu się zarejestrowałem:)
Na jesień założyłem plantację Harnasia i Ruska 0,3 hektara. Jaka na razie to rośnie ładnie - tak mi się wydaje wrzucę zdjęcie to ocenicie.
W kwietniu podjąłem ostrą walkę z błotniszką siedziała małpa w środku w rurce, ale to już historia:) Ogólnie na grzyba pryskam co 10-15 dni,
plus sonata cebula + asahi ...
Jak to jest z tymi zółtymi wierzchołkami ?! to normalne?!
Pozdro dla wszystkich

Mam jeszcze pytanko do klas 1, 2 i 3 jakie są wymiary ?!?

#569 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 maj 2013 - 22:38

[czosnek] ile z hektara? wolek - z koncowkami w miare normalne, nie widzialem jeszcze pola gdzie nie byly by koncowki przylapane :)

co do wielkosci to - szklanka/literatka/kieliszek 50ml ;d a tak naprawde to nigdy sie nie zastanawialem, biore do reki, obejmuje palcami i decyduje ;p

adam - w zalezności co to za czosnek, bo np. jedynki hiszpana nie mozna porównywac z jedynka ruska, a tą znowu z jedynka harnasia. Rusek w tamtym roku srednio 1 zl / 90 gr a 2jka po 70/60 gr (ruski/harnas)

#570 Share czosnek2013

czosnek2013

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 maj 2013 - 21:19

[czosnek] ile z hektara? Czy ktoś z Was ma zbyt na pędy kwiatowe czosnku, dla niektórych to podobno przysmak? Szkoda wyrzucać.
I pytanie z innej beczki, Kto ma doświadczenie w rozmnażaniu czosnku z cebulek napowietrznych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 maj 2013 - 10:29

[czosnek] ile z hektara? a to jest moj hiszpan DSCF0035.JPG ten pierwszy

a tu ruskacz ;d DSCF0036.JPG

#572 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 maj 2013 - 10:52

[czosnek] ile z hektara? Witajcie ...
a to fotki mojego ruska, co sądzicie? Rusek też wypuszcza kwiatostan?
Na Harnasiu wypuszcza pędy, widoczne już jest kolanko - kiedy się usuwa te pędy?
Przed czy za kolankiem?!
Jak myślicie kiedy mogę spodziewać się zbioru ??? Rusek i Harnaś w tym samym czasie będą do zbioru?
... tyle pytań bo mam pierwszy raz czosnek:)
Pozdro dla wszystkich

20130528104.jpg

20130528103.jpg

#573 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 maj 2013 - 11:35

[czosnek] ile z hektara? wolek - czosnek ladny, jaka masz u siebie ziemie?
rusek jest delikatnie pozniejszym czosnkiem - kopie się go tydzien po harnasiu, to i kwiatostan troche pozniej wyjdzie
u mnie jeszcze peda nie widac, u Ciebie jest pewnie maly, także możesz spokojnie poczekać az wyjdzie wiekszy, bo nawet jak sie teraz gdzies tam peda doszukasz i go utniesz, to i tak moim zdaniem ten badyl będzie Ci rósł takze szkoda pleców, poczekaj i dopiero wtedy pęduj PRZED kolankiem (zebyś kolanko odcial, w sumie jak najblizej szczypiora - przynajmniej ja tak robie)
W tamtyk roku harnasia kopalem ok 5lipca a ruskiego po 10siatym, nie wiem kiedy Ty sadzileś czosnek że już masz do pędowania, u mnie późno z ziemi wystrzelil to i później będe zbierał. Ogólnie czosnek powinienes zaczac kopac jak ok 4 liście od dołu zaczną wysychać. Wykop wtedy jednego i sprawdz jak juz jest główka i ząbki uformowane to już od Ciebie zalezy czy będziesz kopał czy się wstrzymasz chwile i dasz mu jeszcze podrosnąc - tylko UWAGA. Jak czosnek będzie dojrzały a zdecydujesz sie zostawic go w ziemi a nie daj Bóg spadnie deszcz to czosnek Ci popęka i taki nadaje się albo do sadzenia albo ścinka także z tym trzeba uwazać.

A tak ps. to leniwy jestes bo strone czy dwie temu na temat pędowania były posty ;p

#574 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 29 maj 2013 - 19:47

[czosnek] ile z hektara? ja odnawiam z cebulek powietrznych ;)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#575 Share janusz00

janusz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:46

[czosnek] ile z hektara? Mam zamiar pryskac zimowy czosnek fusiladą od prosa i mam pytanie czy w tej chwili nie zaszkodze tym pryskaniem?

Edytowany przez janusz00, 29 maj 2013 - 21:47.

#576 Share gug2

gug2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 maj 2013 - 11:57

[czosnek] ile z hektara? widzieliscie takie cacko

widzieliscie takie cacko

taka snopowiązałka do czosnku

#577 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:18

[czosnek] ile z hektara? gug2 za***ista sprawa z tą maszyną zbierającą czosnek.

wolek81 bardzo ładny czosnek i zadbany :)

#578 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:56

[czosnek] ile z hektara? Dobra żecz, tylko szkoda, że w naszym terenie nikt nie ma takiego kombajna i ciekawe ile taka przyjemnośc kosztuje.

#579 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 maj 2013 - 20:50

[czosnek] ile z hektara? Kamil1984 ja mam taki sam problem z czosnkiem pierwszy raz zdazyło mi sie cos takiego -posadzilem go na polu mozna powiedziec ze na północnej stronie z wiosny bardzo długo lezał tam snieg czosnek pózno wybił sie z ziemi po wyrwaniu niektórych wygladało tak jakby z jesieni póscił korzenie i one zamarły i od nowa sie korzenił szału to w tym roku niebedzie jeszcze zapomniałem ze na tym polu jest dosyc wilgotno a z wiosny to nawet w połowie góry to sie woda sączyła, małopolska ja sadziłem koło 10 pazdziernika

zapomnialem zapytac na forum czy sadzi ktos czosnek majowy czy jak go tam zwą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:28

[czosnek] ile z hektara? taka kopaczko-wiązarka nowa firmy erme kosztuje ok 20 tys euro także droga sprawa :) www.agrodealer.eu/maszyna-do-rozdzielania-i-sortowania-czosnkututaj link do fajnych i przydatnych maszyn przy uprawie czosnku, ale zeby to nabyc i zmodernizować nasze uprawy począwszy od rozdrabniarki do ząbków, po sadzarke pneumatyczną, wykopywarke z wiązarką i obcinarke do kożeni to pewnie jakies 300k zł by brakło ;p

Edytowany przez s4lim3, 30 maj 2013 - 21:29.