Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Aneta86

Aneta86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 maj 2013 - 05:34

[czosnek] ile z hektara? Dziękuję za podpowiedź . Pozdrawiam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 03:43
  •  

#542 Share wiesmiak

wiesmiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:45

[czosnek] ile z hektara? Diazol-u nie kupi, polecili mi decis tylko pada i nie bardzo kropienie ma sęs. Narazie walcze mechanicznie z robactwem, ale to syzyfowa praca.

Edytowany przez wiesmiak, 24 maj 2013 - 07:45.

#543 Share lary58

lary58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 maj 2013 - 10:45

[czosnek] ile z hektara? witam wszystkich przeczytalam tutaj oczosnku kwiatowym ,ja mam harnasia i troche tego wlasnie kwiatowego i niewiem jak z nim postepowac zeby rusl w glowki moze ktos pomze :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 24 maj 2013 - 17:26

[czosnek] ile z hektara? rafał26 nie chce skłamać ale wydaje mi się żę kupiłeś Hiszpania ja taż się tak dałem wrobić i kupiłem teraz znacznie jest inny od reszty podobnie jak twój , takie jest moje zdanie.

#545 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:24

[czosnek] ile z hektara? lary harnaś to też jest kwiatowy, a już pisałem wcześniej, że czosnek będzie rusł w główkę dopiero jak zerwiesz mu pendy, w zeszłym roku pędy zrywało sie około 10 czerwca, ale w tym to nie wiadomo bo zima długa była w wszystko opuźnione.

Seba ja tez wsadziłem troche hiszpana zobaczyc czy w ogóle urośnie i powiem ci że jest całkiem ładny myśle że gdzieś na 10 czerwca pojedie się z nim na giełdę.

#546 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:34

[czosnek] ile z hektara? 10 czerwca to już masz prawie jest gotowy do zbioru? dużo masz tego Hiszpana?

#547 Share lary58

lary58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:38

[czosnek] ile z hektara? wybaczcie naiwne pytania ale zajelam sie czosnkiem pierwszy raz i jestem zielona w tym temacie.czytam to forum juz od jesieni ale jeszcze tego nie ogarniam.oberwanie pendow to znaczy co?szczypior? czy pend dopiero urosnie? glupie pytanie wiem

#548 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:11

[czosnek] ile z hektara? lary - no troche głupie pytanie ;d szczypioru nie ruszaj i staraj sie zeby byl jak najwiekszy i jak najzdrowszy bo dzieki temu główki też będą duże. Jeśli masz czosnek ozimy, harnasa, bułgara, ruska, ornaka (wszystkie te, które jak rozrywałas do sadzenia miały w środku taki suchy patyk) to po jakims czasie, kamildd pisał ze 10 czerwca, ale w tym roku troche poźniej, z każdego wyjdzie taki pęd, który będzie miał takie zgrubienie w pewnym momencie (z tego zgrubienia jak nie opędujesz wyrośnie kwiat i możesz zebrać nasiona np. żeby odnowić czosnek), bierzesz wtedy nozyk i idziesz i odcinasz ten pęd PONIŻEJ tego zgrubienia (niektórzy twierdzą że bez znaczenia gdzie, byle by poniżej, ja jednak zawsze staram sciąc go najnizej jak się da zaraz przy szczypiorze)

kamildd - mówisz o ozimym hiszpanie ? Bo też mam z tym że ja w tym roku nie sprzedaje jak się uda, i na ryzyko wsadzam w następny rok jakies 10a samego hiszpana żeby było z czym pojechać już konkretnie, bo jego niestety na mokro trzeba sprzedawac a tego nie lubie to jest to dla mnie zbyt duża strata czasu - mówie tu o samym handlu na giełdzie

seba - ja nie wiem jaki ty masz hiszpan, ale jeśli ozimy tak jak ja, to powiem Ci że u mnie też konkretnie poszedł. Jeszcze żadnego nie wykopywałem bo żal go, ale jest ladny zieloniutki o łodydze grubej porównywalnej do ruskiego (jak będe miał czas to zrobie zdjęcia)

wiesmiak - z ciekawości, jak walczysz mechanicznie z robakiem ? Bo nigdy nie praktykowałem

ponawiam pytanie - znacie kogoś kto skupuje czosnek? w ogóle z jakich miejscowości jesteście / województw.
i kolejne pytanie - nie znacie kogos kto sprzedaje w fajnym stanie Ursusa 330 + jakies maszyny (pług, kultywator, brony, gryzarke) bo potrzebuje na gwałt kupić a nigdzie nie widze nic konkretnego

#549 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 maj 2013 - 06:04

[czosnek] ile z hektara? nie polecał bym wsadzac hiszpana poraz kolejny, kolega mój wsadził dwa lata temu i nic nie urosło tylko takie cos jak cebula nie wykrztałcił się ani w ogóle, a w pierwszym roku miał ładnego.

a co do skupowania czosnnku ja sie troche bawie w kupowanie, jestem z małopolski i też znam pare kupców.

#550 Share lary58

lary58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 maj 2013 - 06:10

[czosnek] ile z hektara? S4Lim3 bardzo Ci dziekuje za szczegulowa odpowiedz nareszcie wiem co i jak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 25 maj 2013 - 10:36

[czosnek] ile z hektara? Ktoś to pisał o zdjęciu kiedyś robiłem zdjęcia i mi się troche zahaczył Dodany obrazek

#552 Share wiesmiak

wiesmiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 maj 2013 - 16:48

[czosnek] ile z hektara? seba- A te zdjęcie to kiedy robiłeś bo ''maćupy'' ten czosnek.

#553 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 25 maj 2013 - 21:56

[czosnek] ile z hektara? kamildd - ale teraz na mokro mi się nie opłaca z nim bawić, bo wsadziłem ok 400 ząbków, więc ok 400 głowek będzie, więc sie z czyms takim na plac nie opłaca jechać, a jak już 400 wsadzic razy srednio 15 zabkow w głowce 400*15 to juz jest 6k zabkow to jakies 5 arów mozna obsiac i juz pozniej pohandlować jak by się udał, a jak nie to to dziada z nim ;d

Ja też jestem z małopolski, powiedz mi dużo masz tego swojego towaru? Po ile skupowałeś średnio w tamtym roku ( bo ja osobiscie ruska jedynke sprzedawałem średnie 1zł/90 gr a dwojke po 70/60) Jesli podobnie można by było co pohandlowac - ja mam ok 50ar w tym roku ale na rok nastepny ustawiam sie na ha

#554 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 maj 2013 - 07:03

[czosnek] ile z hektara? A no to faktycznie nie opłaca się jechac z 400 główkami. cena była różna za 1 płaciłem od 70 do 90 gr. zależy gdzie się kupowało w krakowie drogo, w świętokrzyskim trochę taniej było, ale w tym roku na 99 procent cena będzie niższa, bo jest bardzo dużo towaru. a z jakiego powiatu jesteś?? pewnie gdzieś koło proszowic albo prandocina??

#555 Share wiesmiak

wiesmiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 maj 2013 - 08:25

[czosnek] ile z hektara? Koledzy ja będe potrzebowal Harnasia. Chcę obsadzić większy areał i mojego mi braknie.
A pytanie do doswiadczonych kolegów w temacie, ile wchodzi kilogramów na ha?

#556 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:54

[czosnek] ile z hektara? kamildd - dokładnie tereny powiatu Proszowickiego ;p Moim zdaniem drastycznego spadku ceny nie będzie, więc jedynka napewno ponizej 70 gr nie spadnie - ona zawsze jest w cenie, gorzej z np. dwojka, moze spasc ponizej 50 ale to i tak dalej dobra cena. Z czosnkiem jest co roku że jest go wszędzie pełno i wszędzie jest ładny, a jak przychodzi co do czego to albo częsciowo komuś wypadnie albo ziemia produkuje hurtowe ilości ścinki zamiast konkretnych główek, a oni już się w stawce nie liczą. A nie znasz kogos przypadkiem kto kupuje prosto z pola? Chętnie bym się pozbył ok 30 tys prosto z pola po jakiejs zaokraglonej cenie (w 2012 średnią cene sprzedaży miałem na poziomie 70gr główka, sprzedajac sama 1 i 2, i duzą częsc dwojki odebrałem na sadzenie jak byly pazury ładne, 3 i ścinki jakieś śladowe ilości)

wiesmiak - większy areał to ile? Ja powiem szczerze Harnasia nie lubie i uprawiam głownie ruskiego ze względu na wielkość główek i popyt, choć jest minus w postaci wydajności, ale harnasia też będe mial ok 15 tys głowek także z 10k jak byś był zainteresowany to możemy ponegocjować (nie chwalac się, harnasia mam wybitnie zdrowego - w tamtym roku nie wiem czy z 10k popsuło się 10 głowek). A tak w ogóle skąd jesteś ? Jak byś był zainteresowany pisz na prv. Ile wchodzi kg na 1ha Ci nie powiem, bo zawsze to na główki przeliczam - musisz miec ok 120 tys ząbków, czyli 20k harnasia albo 30k ruskiego itd. (może się to zmienic w zależności od szerokości międzyrzędziami itd.)

Chętnie kupił bym od kogoś ładnego bułgara (tzw. szerokolistny) - ten późny czosnek ktory sie kopie prawie że pod koniec lipca

#557 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 26 maj 2013 - 10:34

[czosnek] ile z hektara? Ale dawno tu nie byłem, jaktam koledzy czosnek ? w tym roku bedzie towaru :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#558 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:48

[czosnek] ile z hektara? towaru moze i będzie tylko pytanie jakiego ;) Jedynka zawsze się sprzeda, a trzeba wierzyć ze innego nie będzie na naszych plantacjach :D

#559 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:40

[czosnek] ile z hektara? a no też masz raceje, ale i tak z 3 nie ma problemu do sprzedania, tylko cena nie ta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:10

[czosnek] ile z hektara? tzn z 3jka problemu nie ma w okresie lipiec - sierpien jak jest kiszenie ogórów itd to wtedy zbyt na wszystko jest, poźniej, przynajmniej tak jest w przypadku mojego kupca już się zaczyna przepierdywanie i raczej preferuje 1 i 2 zeby drobnicą sie nie zaśmiecać, także co mniejsze dostaje na początek a pozniej już tylko konkretny towar leci