Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#521 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 20 maj 2013 - 19:03

[czosnek] ile z hektara? Ja kopie widłami ogrodniczymi. A czy zaraz po wykopie zostawiacie na polu ile czasu czy zaraz czyścicie z ziemi i korzeni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 03:24
  •  

#522 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:13

[czosnek] ile z hektara? że tak skromnie zapytam, jaki masz areał skoro widłami kopiesz ?:D Bo ja bym musial od jutra zaczac zeby do sierpnia zdazyc :D

ja wykopuje, otrzepuje z ziemi i ukladam na kupki, ziemia ladnie przeschnie i jak koncze kopac ide od poczatku i wiaże

#523 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 20 maj 2013 - 20:32

[czosnek] ile z hektara? Mam 16a tle co na zdjęciu. Nie myślałem ile to mi zajmie ;) a kiedy przygotowujesz do sprzedaży? Zaraz po wysuszeniu czy przed wyjazdem na giełde?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 maj 2013 - 11:07

[czosnek] ile z hektara? Seba Sprzedawac możesz na zielono czyli kopiesz ile ci pasuje tysiąc, pięc tysięcy i obierasz i jedziesz na giełde albo po wysuszeniu. czosnek jak jest suchy możesz przygotowac wcześniej nic mu sie nie stanie nawet jak na giełde pojedziesz za tydzień czy nawet miesiąc.

#525 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 maj 2013 - 14:47

[czosnek] ile z hektara? a no to 16a na upartego jeszcze mozna :)

Ja sprzedaje wysuszony, obieram caly tydzien a pod koniec tyg przyjezdza koleś i go odbiera tyle, ile zdazylem przygotować.

Na mokro się nie bawie bo go musisz sprzedac w krótkim okresie od obrania, a jak coś pojdzie nie po Twojej myśli i go nie sprzedaż, to go możesz jeść :D

#526 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 21 maj 2013 - 16:55

[czosnek] ile z hektara? co sądzicie o wysianiu saletry wapniiowej w ilości 200kg na h , czy nie za póżno poszły ładne deszcze więc powinno zadziałać??????? ale jak się będzie przechowywał??. Pierwsza dawka poszła przed samymi Świętami Wielkanocnymi 400 kg saletrzaku, druga początkiem maja 200kg wapniowej i do tego trzy razy odżywka średnio co 10 dni.Co do kopania elewatorówką to kiedyś kopałem i było nieżle, ale trzeba założyc nóż zamiast redlic i dobrze by było odpiąć tylną taśmę żeby się jak najmniej obijał i ziemia się musi rozlatywać.

#527 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:44

[czosnek] ile z hektara? jak 2 razy podsypywaleś to ja już bym nie przesadzał. Wiadomo, że lepiej podsypać niż nie, ale co za dużo to tez nie zdrowo, bo pozniej bedziesz mial problem jak będzie przenawożony że jak będziesz suszył, to nagle Ci zżółknie

#528 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:48

[czosnek] ile z hektara? też tak myślę bo czystego N dostał sporo+ odżywki

#529 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:02

[czosnek] ile z hektara? Jacek a jak wykopałeś elewatorówką to nic mu się później nie działo np w październiku mięknoł czy coś w tym stylu??

#530 Share rafal26

rafal26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 maj 2013 - 07:40

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich.Jestem tu nowy i prosze o pomoc. Zdjecia ponizej....Nie wiem co siej dzieje:(

Załączone miniaturki

• 2013-05-22 07.46.25.jpg
  • 2013-05-22 07.45.53.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share sadzonka

sadzonka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:53

[czosnek] ile z hektara? witam :wub: jakie stosujecie odzywki na czosnek ,chodzi o to zeby rosł w główki a nie w pióra ,pozdrawiam :)

#532 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 maj 2013 - 11:15

[czosnek] ile z hektara? Czosnek narazie idzie w pióra, tylko nie znacznie w główkę dopiero jak zerwiesz pędy to będzie szedł w główkę. chyba że masz bez kwiatowy to będzie puch dopiero gdzieś na początku czerwca, jednak w tym roku nie wiadomo bo wiosna przyszła późno.

Edytowany przez kamildd22, 22 maj 2013 - 11:17.

#533 Share wiesmiak

wiesmiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 maj 2013 - 08:59

[czosnek] ile z hektara? I stalo sie robal atakuje mój czosnek :(

#534 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:01

[czosnek] ile z hektara? rafał26 - co to za czosnek? Nie chce byc wyrocznią, ale on już jest do wyrzucenia bo na 99% już pod ziemią jest zgnity. Ja taki efekt uzyskałem po Panidzie jak ciągnik dłuzej stanał w jednym miejscu i wylal za duzo środka to pas zaczał żółkniet, co któryś się odbił, ale jak był mały to już pod ziemie sie schował :D

sadzonka - tak jak kamildd mówi, narazie tylko idzie w pióra, ale duże zdrowie pióra to najczęściej tez ładna główka. Jakie odzywki stosujemy mozesz przeczytac kilka stron do tyłu i napewno cos znajdziesz :)

wiesmiak - no to co tu jeszcze robisz? diazol/dursban/bee i kropic

#535 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:43

[czosnek] ile z hektara? s4lim3 a kiedy ty pryskasz panidą?? na jesteń czy na wiosne????

#536 Share rafal26

rafal26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:11

[czosnek] ile z hektara? Dzieki s4lim3
Chyba trafiles ze to przez oprysk .Przepatrzyłem pole i by sie zgadzalo. Musze ostrożniej pryskać. Jeszcze raz dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
A co do robala to czym się objawia? I gdzie mozna dostac DIAZOL?-bo u mnie w sklepach nie maja :( :(

Nie napisalem: Mam czosnek Jary!!! Podrzucicie jak z tym robalem?

#537 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:33

[czosnek] ile z hektara? kamild na wiosne pryskam panida, na jesien po wsadzeniu racer i afalon.

diazolu już nie dostaniesz bo go wycofali z produkcji. Ja jeszcze niedawno kupilem i na ten sezon starczy ;d

#538 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:32

[czosnek] ile z hektara? JA na jesień to daje dobrą dawke stompu, na 1h ok 7 litrów i to wystarczy teraz tylko przechodze gdzie jest chwast, ale to taka tylko zabawa za dzień to we dwoje idzie 1/2 h.

#539 Share Aneta86

Aneta86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:58

[czosnek] ile z hektara? Witam:) mam problem z czosnkiem,a więc strasznie żółkną końcówki liści a co jest najgorsze cała moja plantacja jest żółta. Mam czosnek posadzony na 10 a. Był pryskany na chwasty!Czy to od tego z zółkł? Jutro mam zamiar pryskać na grzyby. Może mi ktoś doradzić? Pierwszy raz sadziłam czosnek i nie mam zielonego pojęcia co to może być, szkodnik,może przyczyną jest długa zima ,a może po oprysku!! A jeszcze jedno wykopałam jeden by zobaczyć czy ząbek jest uszkodzony i odziwo nie . Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 maj 2013 - 21:26

[czosnek] ile z hektara? jest to normalne. Czosnek nie ma pancerza na środki antychwastowe, jak pokropisz czyms na chwasty po czosnku to on to odczuje - przychamuje wzrost. Po takim zabiegu warto jest mu zapodać tzw. combo czyli dobra dawke odzywki, na grzyba + robal. Końcówki jak juz sa zolte to zwiędną, ale sam czosnek odzyje.