Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#501 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 maj 2013 - 23:28

[czosnek] ile z hektara? seba13044 tak mozesz wymieszac, przynajmniej ja tak robie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 00:24
  •  

#502 Share kwinto

kwinto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 maj 2013 - 22:43

[czosnek] ile z hektara? seba spokojnie możesz mieszać takie rzeczy , nawet możesz mu jeszcze dać odżywkę do tego razem

#503 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 15 maj 2013 - 10:58

[czosnek] ile z hektara? Czy dokarmiacie czosnek dolistnie mocznikiem jak dajecie odżywki? Jeżeli tak to jakie stężenie mocznika? A siarczan Mg? standardowo 5%?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 maj 2013 - 13:44

[czosnek] ile z hektara? jak dajesz odżywki w których jest azot potas fosfor to po co jeszcze mocznik ?

Ja raz odzywka dokarmiam dolistnie a raz saletra wapniową

#505 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:42

[czosnek] ile z hektara? panowie mam problem pomóżcie... mój czosnek jakoś ma poskręcane końcówki i liście są jakieś oklapnięte (dodaje zdjecie)Dodany obrazek

dodam że czosnek żółknie jakieś 2 tyg temu było pryskane na robala pyrinexem w dawce 50ml na 10l wody i na grzyba topsinem dolny liść prawie u każdego jest cały żółty i góra tak jak by troszke była przyżółknięta najbardziej sie załamałem tym jak dziś go zobaczyłem i te liście są tak w polowie oklapnięte.. co to może być? dodam że korzenie zdrowe twarde przekroiłem na pół nie widać żadnego robala w środku.. zdjęcie było robione dziś koło godziny 11

Edytowany przez Kondzioo, 15 maj 2013 - 22:43.

#506 Share lary58

lary58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2013 - 05:33

[czosnek] ile z hektara? panowie doradzcie biednej kobitce co sie pierwszy raz wziela za czosnek i cebulke czy jak pryskam dursbanem to moge po lisciach czy raczej nie

#507 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 16 maj 2013 - 07:51

[czosnek] ile z hektara? Lary powiem Ci że nie wiem. Kondziooo może na grzyba daj topsina, a co do topsina to jakie dawki dajecie? Ja 15ml na 5l wody. Dziś zrobie zdjęcie mojego i Ci wysle.

Edytowany przez seba13044, 16 maj 2013 - 08:06.

#508 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:45

[czosnek] ile z hektara? lary - dursbanem kropie dolistnie, kiedyś zdażyło mi się kropic ziemie po wsadzeniu, ale zaprzestałem :)
kondzioo - ewidentnie mu coś dolega. Proponuje jeśli kropisz topsinem na grzyba, zastosować signum - dość drogi preparat bo na 50ar koszt środka to ok 120 zł (0.50kg) ale ja w ''kryzysowych'' sytuacjach stosuje, i stawia czosnek na nogi

A tak poza tematem, z racji że jestem od niedawna - jest tu ktoś kto skupuje czosnek tzw. ''prosto z pola''? Bo w tym roku będę mial łącznie ok 80 tys główek na handel i obawiam się ze wszystkiego wyskrobać nie będe w stanie.
ewentualnie jest ktos kto obierany kupuje ?

#509 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:02

[czosnek] ile z hektara? dziś pokropiłem Amistarem w dawce 12ml na 10l wody zobaczymy co będzie.. a w sobote pokropie jakims srodkiem który polecił mi sprzedawca na mszyce stonke wciorniastka i jakies tam inne robale tylko że podobno trzeba kropić przed wieczorem...

hmm wiem że teraz to tylko zasilanie dolistne ale jak bym rozrzucił polifoske 8 po czosnku dało by to coś?

Edytowany przez Kondzioo, 16 maj 2013 - 12:02.

#510 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 16 maj 2013 - 14:28

[czosnek] ile z hektara? tzn teraz, pod koniec maja powinna pojsc druga partia zasilanie nawozem, chyba ze ktos dał dużo saletrzaku a że on bogaty w azot to teraz dolistnie, ale ja zawsze sypalem pol na pol mocznik ze saletrzakiem, a w polowie maja (z racji że rok troche sie przestawil, bedzie to poczatek czerwca) sype saletry pół tony / ha, z tym że w tym roku to drugie sypanie sobie podaruje, bo u mnie na polu łąka która po Agilu przekształca się w suchy dywan, więc obawiam się ze nawoz by nawet ziemi nie zobaczyl :) Więc agresywniej go bede dolistnie wspomagał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 16 maj 2013 - 20:07

[czosnek] ile z hektara? Jakie odżywki stosujecie? Czy insol3 będzie dobry? jakie stężenie saletry wapniowej?
Posadziłem ar czosnku, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tą rośliną. Przepraszam za banalne pytania

#512 Share Trafimow

Trafimow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:20

[czosnek] ile z hektara? Ja dałem Florovit oraz saletrę amonową

#513 Share MisiekNaj

MisiekNaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 maj 2013 - 06:36

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich! Mam takie pytanie, czy uważacie ze mogę prysnac czosnek topsinem na taka susze?

#514 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 17 maj 2013 - 12:54

[czosnek] ile z hektara? topsinem powinienes kropic zaraz po deszczu - jest to środek grzybobójczy, a ze grzyby sa wtedy jak jest wilgotno stad wskazanie na kropienie po deszczu. Napewno mu nie zaszkodzisz, tylko nie rob tego w poludnie, bo to i tak nic nie da, najlepiej ok 19

#515 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:55

[czosnek] ile z hektara? Witam, jestem na forum po raz pierwszy, mam pytanie czym w tym roku będziecie kopać czosnek tzw jaka maszyną, ja osobiście wyoruje nożem.

#516 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:15

[czosnek] ile z hektara? hmm a podpowie ktoś jakie optymalne stężenie można dać mocznika na czosnek w formie dolistnej ? ostatnio dałem 1kg mocznika na 10l wody... można więcej sypnąć? + 100ml florovitu?

#517 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:24

[czosnek] ile z hektara? ja osobiscie tez wyorywuje nozem, z tym ze w tym roku troche pole zachwaszczone, i będzie sie zatykał i czosnek niszczyl. U nas ktoś stosuje metode wyorywania plugiem, nie wiem dokladnie co i jak ale podobno robi to tez dobrze + nie ma mozliwości zacięcia się chwastami :D

#518 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 maj 2013 - 06:50

[czosnek] ile z hektara? Ja też stosuje mącznik w formie dolistnej, tylko daje 10 kg na hektak, i tak co 4-5 dni. A co myślicie aby czosnek kopac elewatorówką?? nie będzie się obijał??

#519 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:27

[czosnek] ile z hektara? @kamildd22 poczytaj wstecz bo było już pisane o tym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share kamildd22

kamildd22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:21

[czosnek] ile z hektara? Czytałem, chyba na 8 stronie jest zmianka że ktoś prubował kopac elewatorówką tylko że coś nie wychodziło i czeba przerabiac. Ciekaw jestem czy ktoś już kopał elewatorówką albo przerobił, żeby można było kopac.