bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

seba13044    0

Nie ja posadziłem 10a harnasia i 5a wiosennego a ta reszta to trochę marchweki koperku i te sprawy ze jak się bęzie na gełde się jechało to zawsze można coś jeszcze wziąć. Po niedzieli będe prykał na grzyba i może na robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Dziś był już polski czosnek w Krakowie na giełdzie majówka po 1.4-.13 ceniony był nie aż tak gruby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Witam wszystkich mam małe pytanko, chodzi mi o te pędy je się zawiązuje czy ułamuje?Nie wiem dokładnie w którym miejscu. Zrobiłam zdjęcia. Na tym drugim widac dokadnie takie zalamanie i to w tym miejscu trzeba zalamac czy oderwac ta czesc?

 

czosnek.JPGczosnek1.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

to takie załamanie to jest kwiat a więc ułamujesz tak aby zerwac tego twiata najlepiej jak najbliżej czosnku. a tak pozatym duże pędy w harnasiu masz....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

tak jak kolega pisze, zrywaj najblizej czosnku a jak nie to przed tym kolankiem żółtym

 

Ktos poruszył temat wyrywania pędu a jego obcięcie. Dowodów nie mam, ale ''slyszalem'' opinie, że jak sie wyrwie pęda w całości to się czosnek uszkadza, więc ja nie ryzykując mały nożyk w dłoń i jade z koksem ;d

 

co do afalonu / racera - tak zgodnie z etykietą. Jedynie panidę daje na wiosne w ilości z etykiety ale stosuje maks ilość środka na minimum ilość wody, czosnek jak ma 10 cm to mu nic nie jest a pole dluuuuuuuuuuugo czyste

 

 

kamildd - to jak ktos ma majówke którą wczesniej wsadził i mu nie przepadła, to się troche wzbogaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Cena ładna majówki ;)

 

czosnek2013 kwiaty nie obcinam zbieram jak już są dobrze rozwinięte i to susze a na jesieni sieje siewnikiem ręcznym, na drugi rok urosną z tego małe cebulki zbiór jakoś po połowie czerwca jak zaczyna zasychać szczypior, i te cebulki też susze i na jesień do ziemi i na następny rok mam już z tego czosnek odnowiony :) wydajności Ci nie powiem bo nie wiem, w tym roku bede miał cebulki na sprzedaż harnasia :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jakiej wielkości rosną te cebulki??? a z nich czosnek????, też mam taki zamiar w tym roku zostawić trochę z pędami nasiennymi ,nie wiem czy to się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynek    0

witam posadziłem w tym roku na wiosnę harnasia bo nie miałem możliwości na jesień i ładnie się opuścił i formuje cebulki. czy ktoś tak próbował i czy z niego coś będzie na rozmnożenie. Posadziłem go na ryzyk bo nie chciałem wyrzucić i zmarnować piórek. Co o nim sądzicie??? pozdrawiam

post-6150-0-07815000-1370269078_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

prawdę mówiąc trochę za rzadko posadzony . ale wygląda lepiej jak moja wiosna. daj znać jakie główki wyrosną. bo wygląda nie najgorzej jak na ten rok i pózne nasadzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

cebulki mają tak gdzieś od 0,5 -2.5cm średnicy i z nich już wyrosną główki czosnku :)a jakie główki urosną to Wam powiem jak wykope w tym roku ;) narazie jest ładny czosnek zielony bardzo mało ma przyżółkniętych liści w porównaniu do starego harnasia.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

pytam z ciekawości o te cebulki, bo chciałem zrobić sadzarkę 4 rzędową za c330 (co 25cm) , coś na wzór sadzarki do ziemniaków , a jak wiadomo okrąglak wpadnie jeden a pazurek dwa lub więcej(dawniej krojono ziemniaki i był problem z nabieraniem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

ale o co dokładnie pytasz z tą sadzarką?

 

ps. słyszałem od znajomego ze w krakowie na giełdzie czosnku do bulu jakiegoś sprowadzonego syfu słyszał ktoś o tym albo był na giełdzie?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

gdzie oprócz w Elizówce w lubelskim można sprzedać czosnek?? macie jakieś kontakty?? i jak cenowo w tym roku wygląda sprawa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0

Witam. Przeczytałem cały temat i chyba nie było nic o nadmiarze wody w czosnku. Teraz jest okazja, aby takie pytanie zadać. ;)

A więc czy czosnek jest bardzo podatny na stojącą wodę w polu? Czy trzeba się bardzo starać, aby tą wodę odprowadzić?

PS. W tym roku ceny warzyw będą chyba rekordowe. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

w tej fazie zbyt duzego znaczenia nie ma, oprocz tego że to idealne warunki na grzyby. Problem się pojawia jak czosnek jest do kopania a tu woda bo wtedy pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

Sebo czosnku sprowadzonego w Krakowie jest w ch.... i troche, ale zejścia nie ma w szczególnego, polskiego majówki też było troche w niedziele jak pisałem wcześniej. Jak by zagranicznego nie było to cena naszego by była o wiele większa.

 

 

Będziecie teraz pryskać na grzyba?? bo ja się zastanawiam tylko ciekaw jestem czy to coś da?? Bo trochę późnawo wcześniej dostał 3 dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

aha,może coś na po niedzieli zrobie majkówki:) ja bede pryskał jak w pole wjade :(

Edytowano przez sebo1986

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Z moich obserwacji w tym roku wynika, że jednak nadmiar wody nie wpływa zbyt korzystnie na czosnek. W moim w tym roku parę razy stała woda a dzisiaj to nawet płynął potok górski. Pierwszy raz w tym roku nie rozłożyłem nawadniania. Takiego lichego jeszcze nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildd22    0

ja w poniedziałek paluje jechać jak na razie jest taki jak literatka jak dziś wyrwałem jednego. ale da to coś na grzyba jak leje juz 2 tygodnie idzie kolejny i zapowiadając do końca tygodnia deszcze... jak czosnek jest już zarażony nim...

 

leniwiec jak by było 30 stopni ciepła to i by czosnek rus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

a duża ta majówka była w krk? a Ty Kamildd22 bedziesz taką sprzedawał?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta86    0

Witam :) wiecie co to może za robak, wygląda jak maciupeńkie jajeczka białe?Pryskałam na grzyba i jeszcze coś się przyczepiło. Jak narazie tylko na kilku czosnkach się pojawiło (ok 6) ale podejrzewam że szybko się rozejdzie!Kupiłam środek MOSPILAN. Taki mi polecono co o tym sądzicie? czy to pomoże to zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

mospilan jest dobry,osobiście zwalczałem nim mszyce ale nie w czosnku, może pomoże.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj