Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3569 odpowiedzi na ten temat

#461 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:05

[czosnek] ile z hektara? Wiesz na jesień był fosfor potas i bardzo mało azotu bo taki nawóz został i taki dałem. Wiem ze czosnek jest siarkolubny a azotu potrzebuje na wiosnę więc też mysle ze będzie ok. Tak jak piszesz mozna by dać w maju saletre. A teraz juz chyba nie będę sypał nic więcej tylko agroleaf dolistnie według zaleceń. Dzięki za wskazówki, być może na drugi rok zastosuje coś z twoich wskazówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 01:23
  •  

#462 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 14:24

[czosnek] ile z hektara? Panowie a co polecacie na perz w czosnku ozimym? bo nie wiem skąd ale gdzieniegdzie sie zieleni...

#463 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:33

[czosnek] ile z hektara? twix - no w maju musisz sypnac saletra, ja sie zastanawiam nas saletra wapniową, troche odrzybia ziemie, do tej pory stosowalem zwykła saletre, zobacze co w tym roku zrobie :)
kondzioo - jedyny i sprawdzony - Agil, stosuje od 3 lat, tylko pamietaj zeby zrobic jakis kapturek i pryskac tylko i wylacznie miejsca gdzie jest perz czyli miedzyrzędziami bo czosnek jak dostanie troche przychoruje, dawkuj wg. opakowania, ale tam podaja zakres od do, więc w przypadku środka daj maxa, w przypadku wody minimum i gwarantuje że perz zniknie tylko poczekaj zeby mial jakies 10 cm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 09:38

[czosnek] ile z hektara? hmm byłem dziś w agrocentrum i sprzedawca polecił mi na czosnek opryski perz-> Targa super 05EC środek na jednoliścienne (ale teraz czytam i na ulotce pisze stosować po posadzeniu ząbków) nie uszkodzi czasem czosnku ? a na robala polecił Pyrinex 480EC (na ulotce nie ma ani słowa o niszczyku.. stosowanie podane w pszenicy, buraku cukrowym, rzepaku ozimym, kapuscie białej)

Kupiłem także środek na chwasty w buraku pastewnym i jest on na dwuliścienne,, czy można by zastosować go w czosnku ? jest to Pyramin Turbo.

#465 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 16:52

[czosnek] ile z hektara? Tak jak Ci pisałem, nie wiem jaki masz areał, ale najbezpieczniej było by zebym pokropił międzyrzędzia opryskiwaczem z kapturkiem, jeśli masz duzy areał i kropisz całość musisz wiedziec, że czosnek jak dostanie to odchoruje, a jak nie jest jeszcze za duzy to go mozesz poważnie przypalić. Rób agilem, jak masz ze 10 arów poświęcisz dniówke albo dwie popołudniówki i miedzyrzędzia przejdziesz, a to co zostanie czosnku Ci już nie zagłuszy

Ja na robala używałem dursban i diazol, z tym że diazol wycofali i zamiennie proponowali do dursbanu (z racji ze to jest gazowy środek) Bi, bo pyrinex to jest praktycznie to samo co dursban, ale mam szczescie i udalo mi się jeszcze diazol dostac :P

#466 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:31

[czosnek] ile z hektara? hmm to podpowiedz jaką dawke daje sie tego pyrinexu ;p hmm a nie wiesz czy targa może być stosowana na ozimy i go nie uszkodzi?

#467 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 18:23

[czosnek] ile z hektara?

s4lim3 a w jakim okresie pryskasz na robaka diazolem i wogule na grzyb ?

Edytowany przez LUKASZ82mtz, 27 kwiecień 2013 - 18:24.

#468 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:47

[czosnek] ile z hektara? @kondzio - pyrinexu nie używam, bo mam dursban(praktycznie to samo pyrinex) i diazol do dyspozycji, więc tego pierwszego daje 150ml/100l wody, drugim jeszcze nie kropiłem. Przeczytaj etykiete, napewno cos bedzie :)
@lukasz - żeby Cie nie skłamac, kropiłem wczoraj na robaka dursbanem i agroleaftem pierwszy raz zeby go wzmocnic bo po panidzie troszke odchorowal. Narazie na zgnicie jeszcze niczym, jak spadna wieksze deszcze (bo jak narazie susza) to przekropie ponownie na robaka, a po 2 dniach na gnicie - nie za jednym razem, bo podobno tych srodków nie należy mieszac tak mi powiedziano i tego sie trzymam także jeśli jeszcze nie kropiles, to sprawdzaj pogode, jak bedzie ok to krop bo robal czekac nie bedzie..Jeśli susza sie utrzyma, ponowie kropienie po 2-3 tyg, czyli średnio od maja do wykopania jakies 2-3 razy jeszcze

#469 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 07:03

[czosnek] ile z hektara? panowie co jest pzyczyną ze czosnek sie slabo ukorzenił po zimie wygląda ze częsć korzonków zamarła i puszcza nowe bardzo dlugo lezal tam snieg i bylo bardzo mokro dopiero w tym tygodniu udalo misie go przejechac i sypnąć nawóz

#470 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:23

[czosnek] ile z hektara? po prostu namarzł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 28 kwiecień 2013 - 14:59

[czosnek] ile z hektara? Witam
Wyczytałem że czosnek jary można pryskać afalonem 1,5l/ha do 14dni po sadzeniu, w tej samej tabelce było również że po wschodach do wysokości 10cm można pryskać stompem 4l/ha. Jak mam to rozumieć? Najpierw opryskać afalonem a później jak będzie miał 10cm stompem? Nie uszkodzi go? Sam afalon jest dosyć słaby...
Od jakiej fazy rozwojowej czosnku pryskać dursbanem i w jakiej dawce? No i w jakiej dawce pryskać Topsinem? Chodzi o czosnek jary

#472 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:20

[czosnek] ile z hektara? widze że nikt nic nie wie czy targa nie uszkodzi czosnku :P więc musze spróbować na paru sztukach czy nie uszkodzi ;p a także środek na dwuliścienne przeznaczony dla burakow cukrowych :P wynikami poinformuje za tydzien albo 2 :rolleyes: :rolleyes:

#473 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:24

[czosnek] ile z hektara? Czosnek mi żółknie. Wyskoczył pięknie ma 10 -15 cm i zaczął zmieniać kolor. Najpierw dolne liście a teraz górne. Pojawiają się żółte plamki i liść wiotczeje.
Przyznam się że pryskałem go stompem 4l/ha jechałem bez osłony ale tak by nie pryskać perfidnie po moich roślinkach. Wczoraj dostał odżywkę http://www.compo-exp...iarr-aktiv.html siarczan magnezu 2% topsin i coś na muchy nie pamietam co. No i dziś 24 godziny od ... podniósł mi ciśnienie....
Blizej domu mam taki samosiej też go coś bierze aczkolwiek nie tak a nic mu nie robiłem. Czy przyczyną moga być spadki temperatury do około 4 stopni? czy oprysk?

#474 Share czosnek2013

czosnek2013

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:05

[czosnek] ile z hektara? Witam kolegów zakręconych czosnkiem.
Zasadziłem kilka arów czosnku harnaś, niepokoją mnie żółte liście widoczne na zdjęciach, czy Ktoś wie, co to takiego?
Zdjęcia zrobiłem dzisiaj.
Jeśli ktoś wie, co to jest i czym to opryskać to proszę o pomoc, stawiam duże piwo:)

Załączone miniaturki

• P1110221.JPG
  • P1110222.JPG
  • P1110223.JPG

#475 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 01 maj 2013 - 21:26

[czosnek] ile z hektara? a czy to nie wina tegorocznej długiej zimy i poprostu co poniektóry wyszedł wczesniej i ten pierwszy liść dostał mrozem i teraz żółknie ? bo z fotografii widze, ze tylko niektóry na taką dolegliwość cierpi, spróbuj jednego najbardziej zarażonego wyrwać i zobacz w korzeń, może jakis robal siedzi albo rdzawka go bierze.

#476 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:34

[czosnek] ile z hektara? hmmm a więc z moich obserwacji wynika że targa bierze perz ale też czosnek lekko żółknie-_- więc lepiej będzie jeśli wyplewie ręcznie... oprysk na buraki tak samo uszkadza czosnek...

niektóre roślinki wyglądają tak jak na zdjęciach wyżej lecz jest ich mało więc to chyba wina zimy.. ale dostrzegłem coś niepokojącego, są to jasno brązowe kropeczki w połowie liścia i jest to prawie na każdym... czy to jakiś robal ? czy pyrinex pomoże?

#477 Share czosnek2013

czosnek2013

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 maj 2013 - 08:20

[czosnek] ile z hektara? W jakich proporcjach pryskacie Tapsinem? oraz Diazolem?
Czy Waszym zdaniem na zdjęciach powyżej to grzyb czy robal?

#478 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:39

[czosnek] ile z hektara? ale ja już Ci pisałem, nikt wróżką nie jest i nie powie po samym liściu. Zagladnij w korzeń, jak nie będzie niepokojących objawów to wina mrozów - przekrop topsinem i diazolem dla formalności i powinno pomoc - dawkuj wg. etykiety

#479 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:33

[czosnek] ile z hektara? czy kropił ktos czosnek racer 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:42

[czosnek] ile z hektara? ja kropilem racerem i afalonem ale to na jesien po wsadzeniu.