Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3570 odpowiedzi na ten temat

#441 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 04 kwiecień 2013 - 11:35

[czosnek] ile z hektara? Nie wiem jak u Was ale u mnie pomimo mrozów i śniegów czosnek rośnie. Jakiś tydzień temu co nie które szczypiory wychodziły a dzisiaj to już prawie każdy jest na wierzchu, trochę przypalone mają końcówki liści ale poza tym chyba ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 12:14
  •  

#442 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 18:30

[czosnek] ile z hektara? czyżby ziemia już rozmarzła??topniejący śnieg nie wsiąka w ziemie ,w czwartek przed świętami czosnek był całkiem zamrożony i puszczał co niektóry drugiego liścia

#443 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:22

[czosnek] ile z hektara? no i jak wasz czosnek???? przetrzymał sie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share leniwiec

leniwiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:55

[czosnek] ile z hektara? Zobaczymy za parę dni jak się śnieg roztopi. Któregoś dnia odkryłem parę sztuk i wyglądały ok.

#445 Share seba13-04

seba13-04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:58

[czosnek] ile z hektara? Właśnie zobaczymy, Myśle ze tydzień czasu i już bede sadził wiosenny. Jedyne co się obawiam to ze mi zgnije, moze polecacie czymś opryskać? ;)

#446 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:04

[czosnek] ile z hektara? Seba 13-04 pisałeś, ze masz 4 odmiany czosnku wiosennego. Możesz napisać jakie odmiany kupiłeś? Może warto przed siewem wykonać oprysk gleby pożytecznymi mikroorganizmami typu EM, UGmax. Poprawiają one zdrowotność gleby oraz roślin i będą przeciwdziałały rozwijaniu się chorób.

Czy ktoś uprawiający czosnek moczy ząbki przed sadzeniem w jakichś cieczach aby lepiej rosły? Wiem, że takie eksperymenty stosują osoby, które uprawiają rośliny w ogródkach ale może ktoś robił to na większa skale i jakie były tego efekty? Niektórzy plantatorzy na forum pisali o moczeniu plonów w takich roztworach z pożytecznymi mikroorganizmami i lepiej im się przechowywały albo zapobiegały dalszemu gniciu roślin. Może ma ktoś w tym temacie doświadczenie???

#447 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 08:23

[czosnek] ile z hektara? A czy ktoś z was robi oprysk gleby tymi mikroorganizmami? pytam hodowców oczywiście. Jest jakiś efekt tak naprawdę?

#448 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:24

[czosnek] ile z hektara? Ja w tym roku moczyłem czosnek w zaprawie dla zboża, zobaczymy co z tego będzie :) Panowie mam taki oprysk w formie proszku na zgnilizne i planuje pryskac nim i stompem, jaki odstep czasowy miedzy tymi 2 opryskami dac ?

#449 Share Pomidoor

Pomidoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 23:13

[czosnek] ile z hektara? Koledzy mam do was pytanie,jak pozbyc się niszczyka zjadliwego który siedzi w moim czosnku?

#450 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:37

[czosnek] ile z hektara?

Koledzy mam do was pytanie,jak pozbyc się niszczyka zjadliwego który siedzi w moim czosnku?

a skąd masz pewność ze to niszczyk zjadliwy???
jest taki środek ''vydate'' ale on jest wgranulkach i wysiewa się go do gleby a tak to nie ma środków na niszczyka żadnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 12:38

[czosnek] ile z hektara? jaka odmiana czosnku wiosennego jest najlepsza bo chciałbym spróbowac w tym roku malutki areał, najlepiej jakby była jakas podobna do zimowego harnasia

#452 Share Igor1979

Igor1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:27

[czosnek] ile z hektara? Seba 13-04 napiszesz coś o tych odmianach czosnku wiosennego??? Jak widać inni też są tym zainteresowani.
Pic2ek odnośnie mikroorganizmów jest kilka tematów na forum. Proponuję wpisać w wyszukiwarce: efektywne mikroorganizmy, w opcji szukania ustawić na szukanie w treści. Wyskoczy Ci kilka tematów. Znajdziesz tam obszerną lekturę.

Edytowany przez Igor1979, 12 kwiecień 2013 - 21:37.

#453 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:18

[czosnek] ile z hektara? panowie pryskał ktoś z was czosnek afalonem ?

#454 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:11

[czosnek] ile z hektara? hmm podopowie ktoś kiedy pierwszy raz pryskać na grzyba i robaka ?

#455 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:11

[czosnek] ile z hektara? tak pryskałem bez rewelacji................ tzn juz nie bede na chwasty pryskal

#456 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:21

[czosnek] ile z hektara? bez rewelacji, to znaczy że nie zadziałał czy co ?
ja mam zamiar pryskać czosnek jary afalonem

#457 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:16

[czosnek] ile z hektara? Panowie co to za dziad siedzi w moim czosnku ? Wyrwałem głowkę i jest taka zmarszczona, i takie jakby babelki sa na niej.

#458 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 22:31

[czosnek] ile z hektara? Witam wszystkich

pic2ek - ja jakies 2 lata temu zarówno pryskałem ziemie jak i moczyłem czosnek przed wsadzeniem mikrobakteriami o nazwie .. EM (dokładnej symboliki nie pamietam)
moje spostrzeżenia - nie zauważyłem wiekszej różnicy, a że środek dość drogi już rok temu zaprzestałem, może dlatego że do tego środka podtrzebne jest dość wilgotnie lata żeby te bakterie mialy się gdzie rozwijać, a natrafiłem na ciepłe i suche.

kondzio - jeśli mówimy o czosnku ozimym, ja bede w tym tygodniu kropił na grzyba i robala, później pójdzie panida na chwast co go troche wstrzyma, ale zaraz polece odżywką agroliftem zeby go ponownie wzmocnić. i poźniej średnio co 3 tyg lub po deszczach na gnicie, robal i odżywka

Igor1979 - proponuje zamiast EM wymoczyć czosnek w rovralu i diazolu(lub jeśli nie dostaniesz, to czyms innym) i całość później w zaprawie zbożowej - ja tak stosuje na ozimy, raz zastosowałem EM kawałkiem (zarówno moczenie jak i spryskanie gleby) i TYLKO tam wypadło mi jakies 2m kwadratowe całkiem zgnitego/

Jak by ktoś potrzebował informacji - służę pomocą ale tylko w sprawie czosnku ozimego ;)

ps. nie, nie jestem najmądrzejszy, ale mogę podzielić się iformacjami które kiedyś ktoś mi przekazał :) Nie miałem tak nieprzyjemnych sytuacji ze sąsiadami że nikt nic nie mówił albo źle mówił :))

pozdrawiam

#459 Share twix123

twix123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. samochody, pszczelarstwo- trochę hobby trochę zawód

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:08

[czosnek] ile z hektara? Mam pytanie do znawców upraw czosnku, sypałem parę dni temu polifoskę 21 niewiem czy to do końca dobry wybór wachałem się pomiędzy polifoską21 a polimag s. Ale w końcu kupiłem polsfoskę 21. Zobaczymy metoda prób i błędów aż dojdę do wprawy z nawożeniem, dodam że na jesień nsypałem aZOT FOSFOR POTAS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:55

[czosnek] ile z hektara? to troszke kolego twix123 pomieszałes :P bo na jesien praktycznie azotu nie trzeba wiec wybiera sie nawozy monoskladnikowe (superfosfat, siarczan potas), teraz pogłównie sypałem mocznik z saletrzakiem (pół na pół) a później, czyli w polowie maja pojdzie saletra. W międzyczasie odżywka dolistnie. Ale szkoły są różne, niektórzy sypią sam saletrzak, niektórzy mocznik a niektórzy saletre. Napewno źle nie zrobiłes sypiąc wieloskładnikową polifoską, bo teraz czosnek nie potrzebuje aż tyle azotu, tylko postaraj się drugie podsypanie zastosować tylko i wyłącznie azot np. w formie saletry bo gdy czosnek robi główki to on jest ważny.