bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

2 minuty temu, micgal39533 napisał:

u nas niektórzy tak robią i potem czosnek ma naprawdę duże głowy, nie sam tego nie robiłem bo nie mam za bardzo czasu ale może spróbuję w przyszłym roku 

No ja dużo o tym słyszałem od pewnej kobiety i w tym roku posialem kilkadziesiąt tysięcy małych cebulek 😉 jestem z okolic Gorzowa Wlkp i w promieniu 100 km albo i więcej nikt nie sądzi więcej jak w ogródku tak dla siebie czosnku więc ani konkurencji ani z kim pogadać nie mam na temat czosnku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
2 minuty temu, Rafalllo1993 napisał:

No ja dużo o tym słyszałem od pewnej kobiety i w tym roku posialem kilkadziesiąt tysięcy małych cebulek 😉 jestem z okolic Gorzowa Wlkp i w promieniu 100 km albo i więcej nikt nie sądzi więcej jak w ogródku tak dla siebie czosnku więc ani konkurencji ani z kim pogadać nie mam na temat czosnku 😉

haha to u nas w promieniu 100km to ciężko znaleźć obszar gdzie nie ma czosnku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, micgal39533 napisał:

haha to u nas w promieniu 100km to ciężko znaleźć obszar gdzie nie ma czosnku 

 

No rozumiem ja mam 50 km do granicy z Niemcami także jeżeli o rynek zbytu to żaden problem 😉 kurde właśnie jak czytałem wasze wpisy na forum to wielu z forumowiczów blokuje i zamyka drogę do zbytu położenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451
1 minutę temu, Rafalllo1993 napisał:

No rozumiem ja mam 50 km do granicy z Niemcami także jeżeli o rynek zbytu to żaden problem 😉 kurde właśnie jak czytałem wasze wpisy na forum to wielu z forumowiczów blokuje i zamyka drogę do zbytu położenie...

Sory  za cytat ale przy granicy Polsko Niemieckiej zaraz będzie więcej Niemców jak Polaków bo już w 60 % zostało wykupione .

Ale cześć POLSKI wschodniej wszystko jest za bezcen taka prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galan99 napisał:

Sory  za cytat ale przy granicy Polsko Niemieckiej zaraz będzie więcej Niemców jak Polaków bo już w 60 % zostało wykupione .

Ale cześć POLSKI wschodniej wszystko jest za bezcen taka prawda .

I z tym się nie zgodzę bo tak jak Moi dziadkowie przyjechali tu po wojnie zza Buga tak do dzisiaj mieszkańcy u nas w okolicach to Polacy 😉 ale racja do Niemca mamy blisko A oni doceniają nasze produkty i dobrze za nie płacą 😉 

7 minut temu, micgal39533 napisał:

my na szczęście mamy stałych odbiorców i udaje się sprzedać jak jest kryzys 

Dokładnie bo wyprodukować dobry towar do sprzedaży to jedno A sprzedać to w przystępnej cenie to drugie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Właśnie tez myślałem nad sprzedażą niemca,tylko nie mogę znaleźć zadnego kontaktu do ludzi z Niemiec co kupuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Ja też myślałem że u nas nikt nie uprawia czosnku na większą skalę,niestety prawda jest inna.

Jak siejecie czosnek z cebulek powietrznych w rzędy czy może rzutowo, ile kg potrzeba na 5 arów.

Sprzedaje ktoś cebulki po 1 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, luteks77 napisał:

Ja też myślałem że u nas nikt nie uprawia czosnku na większą skalę,niestety prawda jest inna.

Jak siejecie czosnek z cebulek powietrznych w rzędy czy może rzutowo, ile kg potrzeba na 5 arów.

Sprzedaje ktoś cebulki po 1 roku.

U nas nikt nie ma i jest to pewne ale wcale się z tym lepiej od was nie czuje bo wszystko zaczynałem sam każdy Mój błąd w uprawie słono mnie kosztował bo nawet nie miałem gdzie przypatrzec czy zapytać no ale z drugiej strony plus bo teraz jestem o wiele mądrzejszy po własnych doświadczeniach 😉 w kg to nie wazylem także się nie wypowiadam ale sieje oczywiście ręcznie i staram się robić odstępy między cebulkami w rzędzie około 5 cm 😉

16 minut temu, Diwad890 napisał:

Właśnie tez myślałem nad sprzedażą niemca,tylko nie mogę znaleźć zadnego kontaktu do ludzi z Niemiec co kupuja

I to nie głupi masz pomysl😉 Niemiec docenia co dobre A Polskie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
2 godziny temu, Rafalllo1993 napisał:

No ja dużo o tym słyszałem od pewnej kobiety i w tym roku posialem kilkadziesiąt tysięcy małych cebulek 😉 jestem z okolic Gorzowa Wlkp i w promieniu 100 km albo i więcej nikt nie sądzi więcej jak w ogródku tak dla siebie czosnku więc ani konkurencji ani z kim pogadać nie mam na temat czosnku 😉

To Cię zaskoczę bo ja do Gorzowa mam 80 km i mam trochę posadzone 😛 w sumie duzo w Gorzowie sprzedałem w tym roku... 🙂 Pewnie jest jeszcze kilku takich 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Quis napisał:

To Cię zaskoczę bo ja do Gorzowa mam 80 km i mam trochę posadzone 😛 w sumie duzo w Gorzowie sprzedałem w tym roku... 🙂 Pewnie jest jeszcze kilku takich 🙂

No to się nie pomyliłem bo ja mam do Gorzowa ponad 30 także promień 100 km się zgadza 😉 hymm A Gorzów Wielkopolski jest opanowany chyba jak wszędzie przez Hiszpana 😁 ale jak człowiek się stara to sprzeda tam gdzie się da 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Micgal akurat co do mrozów to mtz dobrze pisze, były 2 rzuty po - 18 przez tydzień bez śniegu, dziwne że tego nie odczules ja pilnowalem i szach mat wloknina 23 poszła i mimo że się nie wybił przed tymi mrozami była zdecydowana różnica. 

Rafalllo tam wcześniej trochę kpiac wypowiedziałes się o tych co sądzili wcześniej bo im się tylki paliły a teraz będą przykrywa. Oczywiście to jest Twoje zdanie, ale może kiedyś jak zaczniesz uprawę czosnku poważnie traktować gdzie z hektara zarobisz na dobre auto i sukcesem nie będzie wyhodować 50% 5tki i 50% poniżej tylko 50% jedynki i 10% poniżej 5tki to wtedy może z większą pokorą spojrzysz na to co ktoś pisze i sobie zadasz pytanie dlaczego ten ktoś wydaje prawie 5tys żeby przykryć pół ha czosnku i kupę roboty skoro wg Twojej teorii i tak to nic nie da :)

Dobrej nocy wszystkim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
4 minuty temu, s4lim3 napisał:

Micgal akurat co do mrozów to mtz dobrze pisze, były 2 rzuty po - 18 przez tydzień bez śniegu, dziwne że tego nie odczules ja pilnowalem i szach mat wloknina 23 poszła i mimo że się nie wybił przed tymi mrozami była zdecydowana różnica. 

Rafalllo tam wcześniej trochę kpiac wypowiedziałes się o tych co sądzili wcześniej bo im się tylki paliły a teraz będą przykrywa. Oczywiście to jest Twoje zdanie, ale może kiedyś jak zaczniesz uprawę czosnku poważnie traktować gdzie z hektara zarobisz na dobre auto i sukcesem nie będzie wyhodować 50% 5tki i 50% poniżej tylko 50% jedynki i 10% poniżej 5tki to wtedy może z większą pokorą spojrzysz na to co ktoś pisze i sobie zadasz pytanie dlaczego ten ktoś wydaje prawie 5tys żeby przykryć pół ha czosnku i kupę roboty skoro wg Twojej teorii i tak to nic nie da :)

Dobrej nocy wszystkim 

u nas na  pewno nie było takich mrózw max -10, całą zimę robiliśmy na dworze, a teraz taka ciekawostka w sąsiedniej wiosce jest gościu który cale życie czosnek sadzi w sierpniu i nigdy mu nie wymarzł chodź nie przykrywa go ani nic 😜 

Edytowano przez micgal39533
dalszy post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Panowie ile razy i w jakiej fazie liści można stosować Dursban na wiosnę? Bo coś czuje że będę miał problem z drutowcami. I ile dni przed kopaniem można użyć go ostatni raz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, s4lim3 napisał:

Micgal akurat co do mrozów to mtz dobrze pisze, były 2 rzuty po - 18 przez tydzień bez śniegu, dziwne że tego nie odczules ja pilnowalem i szach mat wloknina 23 poszła i mimo że się nie wybił przed tymi mrozami była zdecydowana różnica. 

Rafalllo tam wcześniej trochę kpiac wypowiedziałes się o tych co sądzili wcześniej bo im się tylki paliły a teraz będą przykrywa. Oczywiście to jest Twoje zdanie, ale może kiedyś jak zaczniesz uprawę czosnku poważnie traktować gdzie z hektara zarobisz na dobre auto i sukcesem nie będzie wyhodować 50% 5tki i 50% poniżej tylko 50% jedynki i 10% poniżej 5tki to wtedy może z większą pokorą spojrzysz na to co ktoś pisze i sobie zadasz pytanie dlaczego ten ktoś wydaje prawie 5tys żeby przykryć pół ha czosnku i kupę roboty skoro wg Twojej teorii i tak to nic nie da :)

Dobrej nocy wszystkim 

Witam i na Twoją wypowiedź czekałem s4lim3 😉 hymm ja z nikogo nie kpie bo jak już pisałem nie w tym cel A po drugie ja nie pisałem że to źle że się przykrywa tylko co ma duży areal do tego że sądzi się go tak wcześnie A potem trzeba to przykrywac? Przeczysz swoim słowa s4lim3 😉 A moim zdaniem jeżeli chodzi o produkt to uważam całkiem inaczej czyli wy myślicie że ludzie nie widzą że wy nawalacie tyle nawozów i wszelakiej chemi? Myślicie że jak kupicie po parę ton nawozów i macie czosnek po 8 cm to jesteście super plantatorami? Nie bo ludzie taki czosnek pedzony mają w sklepach i potem dziwcie się że macie problem ze sprzedażą 😉 oj długo bym mógł pisać ale to zbędne 😉 A jeszcze jedno s4lim3 nie oceniaj czyjegoś arealu jeżeli nie wiesz jaki on jest 😉 kurde A uznawalem Cię za najbardziej ogarnietego producenta czosnku stąd czekałem na Twoją wypowiedź 😉

7 godzin temu, micgal39533 napisał:

u nas na  pewno nie było takich mrózw max -10, całą zimę robiliśmy na dworze, a teraz taka ciekawostka w sąsiedniej wiosce jest gościu który cale życie czosnek sadzi w sierpniu i nigdy mu nie wymarzł chodź nie przykrywa go ani nic 😜 

Dokładnie Micgal A i dodam jeszcze do swojej wyżej napisanej odpowiedzi...S4lim3 pomyśl bardziej logicznie to chyba tym bardziej lepiej jest sądzić czosnek w odpowiednim terminie jeżeli ma się taki duży np 3 ha areal i sądzi się to maszynowo bo wtedy jest mniejsze prawdopodobienstwo ze nie wymarznie 5 arów A 3 ha rozumiesz? To ten co ma tak malutki areal choć wcale taki ktoś nie jest dla mnie gorszy niż ten co ma 3 ha mógłby sobie zaryzykować sadzenie we wrześniu i przykrywanie😉 nazywasz praca to że sądzisz maszynowo A nawóz rozsiewasz rozsiewaczem A pielenie wykonujesz też jakąś maszyna S4lim3??? Hehehe praca można nazwać to że w czosnek wkładasz swoje i wyłącznie ręce i cieszysz się że zaczynales od kilkunastu sztuk posadzonych A teraz masz o wiele wiele więcej bez żadnych nawozów itp itp 😉 Ale każdy robi po swojemu ja za 5 gr nie chciałbym od co niektórych czosnku A tym bardziej moi klienci 😉 Sorki Micgal że Twoja wypowiedź cytowalem no ale to wspólny temat także myślę że jest ok 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paja71    0

s4lim3 to jest jak najbardziej ogarnięty gościu w temacie czosnku, który nie jednej już osobie podpowiedział i pomógł. 

Edytowano przez Paja71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
ja również obstaje za S4lim3 co ty gościu znowu piszesz czosnek 5cm łatwiej sprzedać niż 8cm haha miałem już setki klientów detalicznych co jak zobaczył czosnek 5cm i 7cm to wiadomo który sobie zazyczyl (dla nie kumatych oczywiście ten większy 😉) W dzisiejszych czas jak nie masz certyfikatu ekologi żeby się czymś okazać to sobie możesz pisać o tym że ekologicznie robisz.Zazwyczaj Ci co ładują najwięcej chemi i nawozu tak piszą a klient wiadomo zobaczy EKO to odrazu leci i te teksty później że jakie dobre bez nawozu 😀 dobrze że badań nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Powiem Ci kolego że Twoje wypowiedzi coraz bardziej mnie rozbawiaja. Szkoda że jestem w pracy i nie mam dostępu do kompa bo bym rozwinął swoją myśl doglebniej a tak to w skrócie. 

Osobiście sądzę po 15 października, ale są ludzie którzy sądzą we wrześniu i nie jest to wyścig i jakaś rywalizacja na forum, bo tutaj wypowiadają się ludzie którzy łącznie maja 10ha z czego 5 osób 80% tego arealu. Twierdzisz że sadzic późno, niczym nie przykrywac i rośnie jak tralala. Proponuję zasadzic i przykryć i zobaczyć w marcu pierwsza różnice a później przy wykopkach druga. Ale co ja się tam znam, przykrywa tylko po to żeby wyłożyć kilka tys zł żeby sarny miały po czym biegać :)

Odrozniaj plantatorów od ogrodników. Jak ktoś z tego żyje i chce mieć 70tys z ha to czymś go jednak trzeba pokropic, odżywiać, zabezpieczać bo my nie wsadzamy 500zl na sadzonki tylko kilkanaście-kilkadziesiąt tys zł w zależności kto ile sadzi. Zapewniam Cie, że te kilka ton nawozu na hektar to gruba przesada o czym piszesz, posadz na normalnej klasie gleby i masz 50% sukcesu. I nikt kto rozsądnie podchodzi do tematu nie ma problemu ze sprzedażą, bo ta stabilność sprzedażowa tworzy się kilka lat :)

Co do chemii chętnie Ci wyślę od siebie czosnek i zbadasz go na zawartość metali ciężkich, swój też zbadasz i zapewniam Cie że zarówno mój jak i Twoj norm nie przekroczy. Jak będzie inaczej oddam za badania i doślę butelkę dobrego czegoś :)

Przy pewnym areale przechodzisz na mechanizacje i to jest następstwo jego zwiększania i tego nie przeskoczysz, a jak Ciebie cieszy robienia wszystkiego ręcznie to albo masz za dużo wolnego czasu albo uprawiasz go dla hobby, i nie pisz ze tworzysz produkt ekologiczny bo bez certyfikatu to każdy z nas taki eko może tworzyc i pamiętaj że oborniki który dajesz też powinien być ekologiczny, więc uważaj czym karmisz zwierzęta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Nie ma  takze co ukrywac ze kupującego(tyczy sie to 99%) g.....w..o  obchodzi skąd jest czym był pryskany itd. Wazne jest jedno dla handlarzy i ich klientów. CZOSNEK MUSI BYC DUŻY nie jedno krotnie >6 jest dla nich za mały. 

Nie ma co sie buczyc, krzywic i przeczyć rzeczywistości. Tak jest, powoli sie to zmienia POWOLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mtz820narew napisał:

ja również obstaje za S4lim3 co ty gościu znowu piszesz czosnek 5cm łatwiej sprzedać niż 8cm haha miałem już setki klientów detalicznych co jak zobaczył czosnek 5cm i 7cm to wiadomo który sobie zazyczyl (dla nie kumatych oczywiście ten większy 😉) W dzisiejszych czas jak nie masz certyfikatu ekologi żeby się czymś okazać to sobie możesz pisać o tym że ekologicznie robisz.Zazwyczaj Ci co ładują najwięcej chemi i nawozu tak piszą a klient wiadomo zobaczy EKO to odrazu leci i te teksty później że jakie dobre bez nawozu 😀 dobrze że badań nie robią

Hymm po pierwsze nie napisałem że 5 cm czosnek lepiej sprzedać niż 8 cm poprostu tłumacze że ludzie wracają do produktów które nie są pedzone nawozami bynajmniej u nas tak jest owszem są i tacy których taki czosnek nie interesuje ale ja z takimi nie wchodzę w dyskusję 😉 to może zacznijmy inaczej Moja uprawa jest bez używania nawozów A Twoja i innych jest z nawozami i niech tak pozostanie bo sprzeczki i słowo za słowo do niczego nie doprowadzają 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

Dla mnie produkt ekologiczny to fikcja. Cena niewiele większą od normalnej a produkcja wiele droższa dlatego sądzą poletka doświadczalne żeby było na czym badanie zrobić a później skupuja gdzie się da i swoją metke klepia :)

Co tu dużo mówić, każdy robi tak jak chce, sprzedaje jak chce, obrabia i sypie jak chce, każdy ma łeb na karku to niech kombinuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj