bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Dnia 26.10.2018 o 13:30, Quis napisał:

15 ar ręcznie oprawić to szacun 🙂 czuba że masz 3 osoby 😛

Quis Mój areal w tamtym sezonie wynosił 0.12 ha i sam bez żadnych maszyn rolniczych poradziłem sobie z chwastami 😉 dodam jeszcze że wszystko sądzę ręcznie od sznurka i oczywiście Mój czosnek nigdy nie widział żadnych opryskow na chwasty czy grzyba i oczywiście nie otrzymywał żadnych nawozów...Więc śmiało mogę powiedzieć że jeżeli ma się trochę charakteru to taki areal nie jest straszny do uprawy ręcznej 😉

Dnia 24.10.2018 o 15:34, Diwad890 napisał:

A sadzil ktoś czosnek tak po 8 listopada. zdąży się ukozenic?

Po swoich skromnych doświadczeniach uważam że wybrałeś najlepszy termin do sadzenia 😉widzę ludzie piszą że sądzili we wrześniu A teraz zaczynają ratować się agrowloknina itp...Sami narobili sobie biedy bo jak widać ewidentnie na forum trwa gonitwa jakiś wyścig A to wcale nie jest dobre 😉 Od razu sprostuje każdy robi po swojemu ale natury nie oszukasz mówię to z własnych doświadczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
jakiej biedy gościu o czym ty piszesz czosnek na wierzchu na zimę i kryty włóknem ma lepszy start wiosną jak to ktoś wcześniej wspomniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

A jakiej wielkości główki ,ten czosnek miał , bo nie wierzę że powyżej 5 cm jakiś się znalazł ,chyba że jest to ziemia I-klasy , u nas też jeden ma niby to czosnek ekologiczny , ale tylko w opisie , bo ile on dostanie nawozu i innej chemii to głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mtz820narew napisał:

jedyne co mogę napisać na wypowiedź wyżej hahah

Tak to jedyne możesz napisać bo na nic więcej Cię nie stać i nie akceptujesz innej opcji niż Twoja...napisałem że każdy robi po swojemu i nie chodzi mi o to żeby kogoś krytykować A dzielić się swoimi doswiadczeniami 😉 myślałem że po to jest to forum 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, LEREDA napisał:

A jakiej wielkości główki ,ten czosnek miał , bo nie wierzę że powyżej 5 cm jakiś się znalazł ,chyba że jest to ziemia I-klasy , u nas też jeden ma niby to czosnek ekologiczny , ale tylko w opisie , bo ile on dostanie nawozu i innej chemii to głowa mała

No to uwierz że około 50% ma średnicę 5 cm i powyżej oczywiście druga połowa nie przekracza 5 cm ale idealnie nadaje się czy do sadzenia czy do innych przetworów 😉 hymm tak też znam takich co mówią że Eko rzeczywistość jest inna ale nie na mojej plantacji 😉 gleba klasy 4 odpowiednio odzywiana nawozami pochodzenia zwierzęcego do tego odpowiednie nawadnianie i pielęgnacja i Mój czosnek nie widzi nic co z chemią związane 😉 województwo lubuskie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mtz820narew napisał:

jakiej biedy gościu o czym ty piszesz czosnek na wierzchu na zimę i kryty włóknem ma lepszy start wiosną jak to ktoś wcześniej wspomniał

Tak biedy bo piszecie że czosnek już na wierzchu ten co sadzony we wrześniu i teraz przykrywacie to agrowloknina tłumacząc się że ma lepszy start...Owszem zgadzam się jeżeli przetrzyma nie groźna zimę to będzie miał łatwiejszy start ale jak bd sroga zima bez śniegu i z ostrym wiatrem to i agrowloknina nie pomoże ale wtedy nie będziesz miał czym się pochwalić 😉 i to wszystko przez Twoja gonitwe bo będę miał pierwszy jak szybciej posadze ale każdy ogarnięty Ci powie że wcale szybciej to nie lepiej 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
zeszła zima jaka była ?? zero śniegu mrozu po -22 noc i -12/15 dzień plus wiatry woj.dolnośląskie i włóknina sporo pomogła myślisz że jak czosnek będzie w ziemi na te 7cm to go nie zetnie jak się powtórzy taka zima jak była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mtz820narew napisał:

zeszła zima jaka była ?? zero śniegu mrozu po -22 noc i -12/15 dzień plus wiatry woj.dolnośląskie i włóknina sporo pomogła myślisz że jak czosnek będzie w ziemi na te 7cm to go nie zetnie jak się powtórzy taka zima jak była?

Dlatego napisałem że owszem pomaga przykrycie ale przy srogiej zimie będzie mu ciężko A przyznam że nie pamiętam aby taka zima była w tamtym roku że mróz jaki piszesz taki był i trzymał długo 😉 myślę że czosnek na odpowiednio przygotowanej ziemi sadzony na głębokość 7 cm w odpowiednim terminie który da mu czas odpowiednio się ukorzenic ale nie da wyjść na wierzch ma większe szanse na tak sroga zimę jak piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

hahaha nie ma to jak poprawić sobie humor :D a gdzie w zeszłym roku zima była, teraz taki czas że nie długo to wgl mrozów nie będzie, u mnie jeden kawałek wyszedł prawie cały i nie zamierzam go przykrywać niech sobie sam radzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mtz820narew napisał:

ja nikogo nie krytykuje jeśli tak to zabrzmiało to sorki

Tak to brzmiało Mtz A przecież nie dołączam do tego forum aby kogoś krytykować czy coś wręcz przeciwnie przeczytałem te forum i muszę przyznać że można tu dzielić się swoimi doswiadczeniami 😉 A przede wszystkim można przedyskutować bardzo wiele problemów 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, micgal39533 napisał:

hahaha nie ma to jak poprawić sobie humor :D a gdzie w zeszłym roku zima była, teraz taki czas że nie długo to wgl mrozów nie będzie, u mnie jeden kawałek wyszedł prawie cały i nie zamierzam go przykrywać niech sobie sam radzi 

Zgadzam się z Tobą bezapelacyjnie Micgal😉 klimat nam się zmienia ale to nie znaczy że czosnek ma sobie nie poradzić 😉 ja nigdy nie przykrywalem czosnku i zawsze sobie poradził już nie wspomnę że nie używam również wszelakich zapraw dla czosnku 😉 i świetnie sobie radzi choć wiadomo zawsze coś odejdzie przez zimę ale to znikome ilości 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
nieraz to ciężko uzyskać prawidłowe rozwiązania :) no ale niema się co dziwić koledzy którzy się już zajmują uprawa x czasu to nie będę zdradzać bo ich to kosztowało czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

u nas zima to było chyba max -10 i to parę dni, jak bedzie miał go szlak trafić to i tak trafi jak nie mróz to jakiś grzyb albo robaczek ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
jeśli ma się materiał z konkretnego źródła piękne białe ząbki bez oznak chorób to i plon będzie zadowalający ja zakupiłem dwa lata temu w Polanie i nie miałem na co narzekac a tak wszyscy uprzedzali żeby tam nie kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, micgal39533 napisał:

my sadzimy ze swojego co 5 lat mniej więcej wymieniamy, jeszcze nam się nie zdarzyło żeby poleciał 

A co powiesz o odmladzaniu swojego materiału do sadzenia poprzez sianie cebulek z których na drugi rok można sądzić większe cebulki z których wyrasta już główka? Co o tym sądzicie?

10 minut temu, mtz820narew napisał:

nieraz to ciężko uzyskać prawidłowe rozwiązania :) no ale niema się co dziwić koledzy którzy się już zajmują uprawa x czasu to nie będę zdradzać bo ich to kosztowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
1 minutę temu, Rafalllo1993 napisał:

A co powiesz o odmladzaniu swojego materiału do sadzenia poprzez sianie cebulek z których na drugi rok można sądzić większe cebulki z których wyrasta już główka? Co o tym sądzicie?

u nas niektórzy tak robią i potem czosnek ma naprawdę duże głowy, nie sam tego nie robiłem bo nie mam za bardzo czasu ale może spróbuję w przyszłym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj