bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Na czym polega to odnowienie czosnku? Kiedyś jak kupiłem na alegroszu kilka kilo kwalifikatu z sklepu ogrodniczego to dostałem mix odmian słabej jakości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Kiedy w tym roku kopaliście czosnek zimowy? Bo mój coś strasznie już spękał i jest dość miękki i tak się zastanawiam czy nie za późno go kopałem bo coś koło 6 - 8 lipca a w tym roku wszystko dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Panowie, duzy problem. 

Czosnek kupilem w 15kg workach zabkowany. Ladny, zdrowy, ale mialem przerwe kilka dni w sadzeniu. Czosnek puscil juz korzonki, ale najgorsze, ze obok korzonkow pojawila sie mala zielona plesn. Musial byc troche wilgotny i nie oddychal w tych workach.

Jakby to byla koncowka to bym odpuscil, ale posadzone 10tys i drugie tyle do posadzenia.

Zaprawiac i sadzic? Ta zielona plesn nie wplynie na glowke?

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Automatem juz nie posadzi, ale recznie czemu nie- tylko ta pleśń. 

Tylko czemu sie dziwić -wilgoć, zamknięcie w szczelnym worku sam sobie bidy narobiłes.

Edit.Chodzi pewnie o to ze korzonki sie połamia podczas sadzenia, nie ma korzenia nie ma czosnku

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

To wiekszym problemem jest ta zielona plesn czy korzonki ?

Korzonki dlugie sa w 1/4 czosnku, reszta dopiero puszcza. Sadzac recznie uszkodze te korzonki ? Wydawalo mi sie, ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Tez raz miałem czosnek co miał korzenie przed sadzeniem bo był moczowy i poszedł deszcz, to przy kopaniu połowa tego została na polu na szczęście tylko kilka przejazdów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Z jakiego powodu zostala na polu? Zgnil? Te korzenie sie nie przyjely? Ty rozumiem sadziles maszynowo. Mogly sie korzonki uszkodzic przez maszyne czy to bez roznicy czy posadze recznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Maszyna jakos wplywa na uszkodzenie takiego korzonka? Nie widzialem na zywo, wiec nie wiem.

W wiekszosci pole mam dobrze uprawione i wystarczy ten czosnek wciskac w ziemie, wiec mysle, ze korzonek nie powinien sie uszkodzic, a jezeli juz to w 10-20% przez jakas nieuwage lub miejscami twardsza ziemie itd. Chyba jednak zaryzykuje i zasadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Czy ząbki z pięknych główek lecz rozwarstwionych będą dobre na sadzeniaka, ząbki są duże zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

jeśli się rozwarstwiły bo za póżno kopałeś to tak , jeśli je rozwaliło bo była choroba czy robal to już nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj