bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Witam mam pytanie w kwestii zaprawiania czosnku, a mianowicie czym zaprawiacie, w jakich dawkach i w jaki sposób by ustrzec się chorób grzybowych i robactwa ?

6 godzin temu, luteks77 napisał:

Jakie nawozy stosujecie przed sadzeniem i w jakich ilościach.

ja trzy tygodnie temu dałem polifoskę 6  400kg/ha i wapno węglanowe 50% około 2 tony na hektar. Wiosną azot i siarka. Będę sadził od wtorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Patitek285 napisał:

Jest teraz sens dawać siarczan potasu? Czy dopiero na wiosnę?

Potas w formie siarczanowej jest bezpieczniejszy dla czosnku gdyż ten jest wrażliwy na chlorki, bezpośrednio przed sadzeniem zastosował by siarczan potasu ale że nawozy sieję dużo wczesniej to mam nadzieję ze chlor zawarty w polifosce 6 cześciowo się wypłuka. Na glebach słabszych ( u mnie 4a-4b) potas dzielę , wiosną zastosuję jeszcze trochę siarczanu potasu. na glebach mocniejszych nie ma obawy wypłukania składnika można dać całość potasu na jesieni.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3061
Dnia 5.10.2018 o 08:32, asus921 napisał:

Pytanie. Sam stomp ani truskawce, ani zbozu nie zaszkodzi jak cos na nie prysnie?

i pszenicę i truskawki stompem lub podróbą wcale nie gorszą a tańszą - Pendiganem zalecane odchwaszczać. Poparzyć liście może jedynie jeśli w upały a teraz?...
Czy ktoś spraktykował w czosnku wapno defekacyjne bo w cebuli rewelacja tylko trzeba bardziej od chorób chronić.
Stomp nie bierze chwastów z rodziny astrowate (dawniej złożone) i jeszcze kilku innych tak że sam on nie do końca wystarczy a Goal (Galigan) wytwarza warstewkę ochronną na glebie i był/jest zalecany w papryce i gdzieś jeszcze z rozsady przed sadzeniem czyli jego rola chwastobójcza nie tylko nalistna. Oczywiście dawki doglebowe odpowiednio wyższe.
Ktoś pytał o zaprawianie czosnku. Pszenicę i fasolę zaprawiam opryskami nalistnymi zawierającymi substancje z zapraw, wychodzi o wiele taniej a owadobójczych zapraw raczej zalecanych nie ma obecnie i trzeba sobie radzić inaczej ale to w temacie o fasoli bo mnie wzywają i nie mam już czasu pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Jakie jest wasze zdanie na podlewanie czosnku wiatrakami z wodą ? Jak deszcz pada to też na liście leci... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosiu4122    0
Dnia 14.03.2013 o 19:32, ahme999 napisał:

 

Ja podlewałem w tym roku zraszaczami i nic złego się nie działo tylko chwasty szybko rosną.

Edytowano przez Tosiu4122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

A jaki macie sposób na harnasia z przechowaniem ? Bo mam sporo jeszcze puszcza małe korzonki... Ile jeszcze wytrzyma? Albo jak spowolnić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak chcecie żeby czosnek nie puszczał korzeni to pod koniec sierpnia/początek wrzesnia jak jest kilka dni pogody czosnek zdjąć i złożyć w suchym i chłodnym miejscu tak żeby jak najmniej wody do niego docierało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Czym zwalczyć powój w czosnku? bo na randap nie pójdzie a mam go dość duzo, jak prysne stompem na wiosne to go zniszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Witam, z racji tego że posadzilem pierwszy raz czosnek, pytanie mam, czy pryska ktoś od chwasta BOXEREM? Jak tak to ile po posadzeniu stosować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj