bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

asus921    247
14 godzin temu, micgal39533 napisał:

poszukaj czegoś zamiast tej polifoski bo te nawozy ostatnio to tragedia jest. 

W sensie polifoska to tragedia czy ogolnie nawozy? W dawce 100kg na 10 ar, podam teoretycznie 60kg azotu, 200kg fosforu i 300kg potasu na hektar. Do tego chce dac 20kg siarczanu potasu, czyli jakies 100kg potasu i 80kg siarki na hektar. Siarczan potasu mozna pozniej stosowac poglownie albo dolistnie? Bo dostepny lokalnie worek tylko 50kg, wiec 30kg zostanie

Co zamiast polifoski z latwo dostepnych nawozow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
poszukaj Yara viking ja daję tonę na ha, albo polifoske 8 i będzie ok. walcuje zaraz po posadzeniu. ile wapna zależy jaka forma czy tlenkowa czy węglanową, tej drugiej zawsze więcej o 50% od pierwszej a ile kolego zależy jakie pH jest w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
1 godzinę temu, asus921 napisał:

W sensie polifoska to tragedia czy ogolnie nawozy? W dawce 100kg na 10 ar, podam teoretycznie 60kg azotu, 200kg fosforu i 300kg potasu na hektar. Do tego chce dac 20kg siarczanu potasu, czyli jakies 100kg potasu i 80kg siarki na hektar. Siarczan potasu mozna pozniej stosowac poglownie albo dolistnie? Bo dostepny lokalnie worek tylko 50kg, wiec 30kg zostanie

Co zamiast polifoski z latwo dostepnych nawozow?

Wiesz robiliśmy kiedyś porównanie nawozów ten sam skład i po polifosce to efekty słabe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

@zetorlublin7341

Yara Viking 12/12/21

Az tak duzo azotu potrzebne na zime? Zostanie go cos w glebie do wiosny? U mnie raczej niedostepne, chyba, ze cos zamowie.

Polifoska 8  8/24/24, Polifoska 6  6/20/30. Czemu 8, a nie 6? 

A moze cos ze siarka, zeby juz siarczanu potasu nie kupowac? Np. ULTRA 8 z agroloku ma 8/20/30 + ma 5% siarki. Wystarczy to zamiast siarczanu potasu jak walne 1000kg/hektar czy jednak siarczan potasu i tak musi byc?

@micgal39533

Ty co stosujesz i co bys innego ewentualnie polecil? Moze cos z agroloku ?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

A znacie jakis dobry sklep do takich nawozow? Agrolok albo ma big bagi, albo przy 100kg cena rosnie nawet dwu krotnie w stosunku do wiekszej ilosci

A moze Lubofoska 5 - 10 - 15? Podwojna dawka 200kg/10ar wyjdzie 220zl. Ma 30% SO3, wiec juz chyba siarczanu potasu nietrzeba?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
przepraszam wkradła się literówka Yara corn to jest. miglanc na wiosnę nie daje skladnikowych że względu jak się powtórzy sucho to one się nie rozkładają, wale zawsze na zimę wieloskładnikowy. na wiosnę idzie azot z siarka i wystarcza mu to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0

Witam. Sprzedam  piękne zaprawione juz gotowe  do sadzenia pazurki czosnku  polskiej poznej odmiany tzw szerokolistny
 . Kto jest w temacie wie doskonale jak piękne  główki  rosną  tej odmiany. Czosnek  został  mi od sadzenia okolo 17 kg. Na meila zainteresowanym  moge  wyslac  zdjęcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
8 godzin temu, zetorlublin7341 napisał:

na wiosnę idzie azot z siarka i wystarcza mu to

Kolego stosujesz siarczan amonu czy np. siarczan potasu i saletrę amonową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1
7 godzin temu, mtz820narew napisał:

 

 

A czy na 10 arow dawka:

Siarczan potasu 50 kg

Superfosfat potrójny 50 kg

Bontar 50 kg

Jest odpowiednia. Czy coś zmienić?

Sądzę pierwszy raz i nie wiem jakie dawki nawozu i jakich na 10 arów. 

Edytowano przez galazka100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Ktoś używał bądź używa zaprawy nasiennej T 75 DS/WS? Prosiłbym o opinie o tej zaprawie bo kiedyś czytałem że potrafi porazić materiał sadzeniowy.

 

 
Edytowano przez Patitek285
Poprawa tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Panowie mam około 1/4 takich ząbków jak wyżej pokazał marcinw1981  czy z takich ząbków będą zdrowe główki? czy je odrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mirek dopatrzyłem się teraz, odzuc to kolego a najlepiej pozbądź się tego i znajdź zdrowy czosnek gdzieś, to jest choroba na którą brak lekarstwa jest. kolego nawozy to jadę saletrosanem na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

zetorlublin7341 - to mnie nie pocieszyłeś, te ząbki co widać chorobę to odrzucam , jednak wszystkiego nie widać dopiero po obraniu na biało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Mam 500kg haransia powyżej 50mm wszystko co urosło,zdrowy po 8zł kg mogę wysłać...

Bez nicieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj