Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

4320 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 09:56

[czosnek] ile z hektara? Nie masz racji facet. Piszesz taką propagandową śpiewkę...Ceń swoją pracę jeszcze bardziej i sprzedawaj to drobne po 80gr, a nie po 45 (tylko nie wiem gdzie kupca znajdziesz). Tu nie chodzi o szanowanie swojej pracy czy nie. Chodzi o to, że wszystko ma swoją granice cenową. Ty krzyczysz 50gr za przemysł od sztuki, gdzie normalnie wszyscy sprzedają to do 8zł/kg w maksie(w zależności od jakości), więc gdzie tu są zachowane jakieś prawa ekonomii ty mi powiedz?
Wolny kraj, możesz wołać nawet zeta od sztuki tylko, że będziesz to sprzedawał do zimy, na końcu i tak z ceny zejdziesz, bo już będzie pot po tyleczku leciał. Nie jednego takiego znam.
Przy tych swoich cenach będziesz się męczył z tymi śmiesznym 80cioma tysiącami, ja przez ten czas wyprzedam cały swój towar, plus dokupie jeszcze z 200 tysięcy sztuk i sprzedam z niewielką marżą. Uwierz, że wyjdę na tym lepiej od Ciebie. Pytam: Gdzie ty masz szanowanie tej swojej pracy, skoro gorzej na tym wyjdziesz? Wszystko ma swoje granice.
Nie jestem z zagłębia. Na zagłębie mam 500km. W moim regionie jestem monopolistą w uprawie i handlu czosnkiem. Konkurencji brak. W późniejszym czasie mam lepsze ceny jako pośrednik, niż Ty jako producent... Chyba więc coś tutaj "nie halo"?
Wracając jeszcze do ludzi z zagłębia. Powiedz mi, jak oni mają trzymać ceny jak tam w każdej chałupie wisi czosnek pod stodołą? Większa produkcja = mniejsza cena = większa konkurencja. Praw ekonomii nie zmienisz.
Na tym to polega. Ktoś to wyprodukuje, ktoś ma kontakty i potrafi to sprzedać z marżą 10-20gr. Wszystko proste jak drut.
Wiesz co mnie boli najbardziej? Uważasz się za wielkiego plantatorów, a główkę 4+ nie traktujesz jako przemysł. W takim razie jedynka, to u Ciebie 5+?

Edytowany przez borys11, 17 sierpień 2017 - 10:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 09:31
  •  

#4242 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 16:01

[czosnek] ile z hektara?

parodia Panowie, szczekacie jak psy do siebie z tym że każdy przy swojej budzie na metrowym łańcuchu :)

#4243 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 16:12

[czosnek] ile z hektara? Koledzy jak tam u Was plany z obszarem do sadzenia? Zwiększacie?
Sadzi ktoś z forumowicczow czosnek w pln wlkp?
Jak z terminem koniec września, będzie optymalnym terminem sadzenia?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4244 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 17:13

[czosnek] ile z hektara?

Ja jestem z północnej wielkopolski. Zawsze sadzę koło 10-15 października.

#4245 Share krzys7272

krzys7272

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 18:16

[czosnek] ile z hektara? [quote name="borys11" post="2147661" timestamp="1502960186"]

Nie masz racji facet. Piszesz taką propagandową śpiewkę...Ceń swoją pracę jeszcze bardziej i sprzedawaj to drobne po 80gr, a nie po 45 (tylko nie wiem gdzie kupca znajdziesz). Tu nie chodzi o szanowanie swojej pracy czy nie. Chodzi o to, że wszystko ma swoją granice cenową. Ty krzyczysz 50gr za przemysł od sztuki, gdzie normalnie wszyscy sprzedają to do 8zł/kg w

maksie(w zależności od jakości), więc gdzie tu są zachowane jakieś prawa ekonomii ty mi powiedz?
Wolny kraj, możesz wołać nawet zeta od sztuki tylko, że będziesz to sprzedawał do zimy, na końcu i tak z ceny zejdziesz, bo już będzie pot po tyleczku leciał. Nie jednego takiego znam.
Przy tych swoich cenach będziesz się męczył z tymi śmiesznym 80cioma tysiącami, ja przez ten czas wyprzedam cały swój towar, plus dokupie jeszcze z 200 tysięcy sztuk i sprzedam z niewielką marżą. Uwierz, że wyjdę na tym lepiej od Ciebie. Pytam: Gdzie ty masz szanowanie tej swojej pracy, skoro gorzej na tym wyjdziesz? Wszystko ma swoje granice.
Nie jestem z zagłębia. Na zagłębie mam 500km. W moim regionie jestem monopolistą w uprawie i handlu czosnkiem. Konkurencji brak. W późniejszym czasie mam lepsze ceny jako pośrednik, niż Ty jako producent... Chyba więc coś tutaj "nie halo"?
Wracając jeszcze do ludzi z zagłębia. Powiedz mi, jak oni mają trzymać ceny jak tam w każdej chałupie wisi czosnek pod stodołą? Większa produkcja = mniejsza cena = większa konkurencja. Praw ekonomii nie zmienisz.
Na tym to polega. Ktoś to wyprodukuje, ktoś ma kontakty i potrafi to sprzedać z marżą 10-20gr. Wszystko proste jak drut.
Wiesz co mnie boli najbardziej? Uważasz się za wielkiego plantatorów, a główkę 4+ nie traktujesz jako przemysł. W takim razie jedynka, to u Ciebie 5+?[/

Dobra bo i tak nie dojdziemy do porozumieni ;)
Powodzenia w handlu :)

#4246 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 18:51

[czosnek] ile z hektara?

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeden jak przerzuca towar musi szukać takiej 5-5.5 po np. 50 gr żeby miec z 10-15 gr marży i sprzedać go po 65 a kupi w tej cenie faktycznie, od kogoś komu się pali dupsko, ma natłok roboty w polu i zależy mu żeby szybko zgonić bo następne do roboty czeka, a komuś jak się nie spieszy może wołać sobie 65 gr i też go sprzeda jak ma kontakty bez pośredników na nim zarabiajacych ::)

#4247 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 20:03

[czosnek] ile z hektara?

na czosnku sie nie znam ale w kazdej branzy zbyt wysoka cena przez sezon czy to dłuższy okres czasu jest z pewnością bardziej szkodliwy i niesie ze sobą ryzyko wystąpienia nadpodaży i cena leci, i wtedy po kosztach aby tylko sprzedać.  Wiadomo sprzedający chce mieć najlepsza cene a kupujacy najniższą.

#4248 Share Zibo123123

Zibo123123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 sierpień 2017 - 20:27

[czosnek] ile z hektara?

Zgadzam się kolego z tobą.

#4249 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 20:29

[czosnek] ile z hektara?

kolego borys11 szlak Cie trafia bo ktos sprzedaje drożej? bo ja tak to widze. jestem właśnie z zagłębia i tu kaliber 4-5cm idzie od 40 do 60gr za sztukę i konkurencja nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz że jak sąsiad sprzedaje po tyle to ja to na ścinkę dam? i wcale tu nie mówie o plantatorach typu 0,5ha. taka jest cena w tym roku i tyle a skoro sprzedajesz taniej to albo masz tyle roboty ze nie masz czasu sie skupić na handlu albo poprostu ładują was w d*p* w tej północnej polsce. tam wielu zaczyna sadzić, nakład jest duży, zbytu nie ma bo każdy wie że najlepszy czosnek jest na południu (i tam go kupuje) i potem sie jeden z drugim cieszy że kupiec mu kazał ściąć kaliber 5 i wziął po 6zł za kilo - i tak sie właśnie rynek psuje. SKoro jesteś monopolistą w swoim terenie to skąd masz wiadomości o aktualnych cenach? u nas wystarczy z paroma sąsiadami zagadać i już wszystko wiadomo. Ja za 4zł/kg  to sprzedaje czosnek chory i popękany - śmieci - to jest przemysł. Południowe zagłębie to stary rynek czosnkowy, północna polska coś tam zaczyna od paru lat to i kupcy szykują rynek pod siebie i dają wam takie właśnie ceny. Każdy wie ile trzeba nakładu żeby wyprodukować np harnasia 6,5 - 7cm, dobre nawozy, dobra rozsada itd, a wy moją III klasę sprzedajecie na kg? No to chyba że ktoś ma głównie taki "szrot" na polu i chce sie szybko pozbyć to i na kg wypycha, ale niech nikomu nie wmawia że takie ceny są w całej Polsce.

#4250 Share s4lim3

s4lim3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 22:15

[czosnek] ile z hektara?

tak jak pisalem, jak komus się tyłek nie pali to będzie trzymał cene 4-5 cm 60 gr, jak sie komuś pali to sprzeda to po 30 gr, handlarz dorzuci swoją marże i każdy mniej lub bardziej jest szczęśliwy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share Jarop13

Jarop13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 sierpień 2017 - 22:19

[czosnek] ile z hektara?

Można i tak 

https://www.facebook...?type=3

20988351_702264499968208_466956057925843

Edytowany przez Jarop13, 19 sierpień 2017 - 22:21.

#4252 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 07:34

[czosnek] ile z hektara?

kolego borys11 szlak Cie trafia bo ktos sprzedaje drożej? bo ja tak to widze. jestem właśnie z zagłębia i tu kaliber 4-5cm idzie od 40 do 60gr za sztukę i konkurencja nie ma tu nic do rzeczy. Myślisz że jak sąsiad sprzedaje po tyle to ja to na ścinkę dam? i wcale tu nie mówie o plantatorach typu 0,5ha. taka jest cena w tym roku i tyle a skoro sprzedajesz taniej to albo masz tyle roboty ze nie masz czasu sie skupić na handlu albo poprostu ładują was w d*p* w tej północnej polsce. tam wielu zaczyna sadzić, nakład jest duży, zbytu nie ma bo każdy wie że najlepszy czosnek jest na południu (i tam go kupuje) i potem sie jeden z drugim cieszy że kupiec mu kazał ściąć kaliber 5 i wziął po 6zł za kilo - i tak sie właśnie rynek psuje. SKoro jesteś monopolistą w swoim terenie to skąd masz wiadomości o aktualnych cenach? u nas wystarczy z paroma sąsiadami zagadać i już wszystko wiadomo. Ja za 4zł/kg to sprzedaje czosnek chory i popękany - śmieci - to jest przemysł. Południowe zagłębie to stary rynek czosnkowy, północna polska coś tam zaczyna od paru lat to i kupcy szykują rynek pod siebie i dają wam takie właśnie ceny. Każdy wie ile trzeba nakładu żeby wyprodukować np harnasia 6,5 - 7cm, dobre nawozy, dobra rozsada itd, a wy moją III klasę sprzedajecie na kg? No to chyba że ktoś ma głównie taki "szrot" na polu i chce sie szybko pozbyć to i na kg wypycha, ale niech nikomu nie wmawia że takie ceny są w całej Polsce.

Chłopie, co ty pleciesz? 40-60gr za główkę poniżej 5cm? Jak tyle Ci płacą to tylko się cieszyć. Ja 5+ kupuje po 55-60gr/szt. Poniżej 5, to jest kilówka albo jak gorsza jakość to przemysł i tyle w tym temacie. Ja na zagłębiu jestem raz w tygodniu przynajmniej, więc ceny znam + co noc giełdy obskakuje i hurtownie z towarem. Myślisz, że jak ktoś jest monopolistą to cen nie zna, bo nie rozumiem skąd taki wniosek wysnułeś.
Jak możesz pisać, że konkurencja nie ma wpływu na cenę? Dziecko w podstawówce wie, że im większa konkurencja tym większa walka o klienta i cena korzystniejsza, więc jak to nie ma na cenę wpływu? Czemu cała Polska stamtąd czosnek tacha? Bo jest zagłębie i cena 10-20gr niższa, niż w reszcie kraju. Jeśli u Twojego sąsiada mógłbym kupić czosnek 10gr taniej na główce, niż u Ciebie to raczej pojechałbym do niego załadować, bo po co przepłacać? Konkurencja kształtuje cenę i reguluje rynek w każdej branży.
Może i zaczynają sadzić ale tu nie będzie nigdy tyle czosnku co na południu. Do tego jeśli u was przy każdej chałupie czosnek rośnie, to zawsze jest różnica ceny czosnku między południem, a północą te 10-20gr i na tym ten cały biznes polega.
Wołać to można nawet 80gr tak jak pisałem, ale jeszcze kwestia kto to zapłaci. Ten co bierze 10 główek albo jakiś detalista to może i zapłaci, ale nie hurtownik, co przewala setki tysięcy główek albo miliony w sezonie.

Co do tych cen ze zdjęcia, to są ceny detaliczne, a my tutaj o hurcie rozmawiamy, ale się zgadza, że detal tak ceni.

Edytowany przez borys11, 20 sierpień 2017 - 07:47.

#4253 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 08:36

[czosnek] ile z hektara? Chcialbym namiar na tego goscia co od niego kupujesz bo na tym kalibrze 4-5 co mu każesz scinac to by jeszcze dobrze zarobił, a ile takich pałek na kilo musi wejsc...

Co do konkurencji to rynek czosnkowy jak kazdy inny ma swoja specyfike i tyle na poludniu konkurencja nie ma tak duzej roli co import. Kazdy pamieta dobre ceny z zeszlego roku co bylo zasluga wysokiej ceny hiszpanskiego i chinskiego czosnku oraz mocnego dolara i slabego zlotego. Z 10 zl za kg hiszpana w zeszlym roku, cena spadla na 6zl za kg i stad ceny nizsze o te30 gr w porownaniu do zeszlego roku. Rynek polski nie jest w stanie zaspokoic nawet polowy popytu krajowego stad taka duza rola importu w ksztaltowaniu ceny.

Za duzo ludzi znam zebym uwierzyl ze w jednym domu sprzedaja po 1,20 a w drugim w wyniku konkurencji spuszczaja cene o 10-20 groszy. Za duzo przy tym nakladu zeby tak jechac z ceny, a posrednik zarobi i tak tylko ze pare groszy mniej. Niejednokrotnie zagryzie zeby i kupi.

Edytowany przez czostek, 20 sierpień 2017 - 08:38.

#4254 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 14:09

[czosnek] ile z hektara? Ja mu nic nie każe ciąć. Poniżej 5, no poniżej 45 to już wszystko się tnie, bo nikt nie kupi takiego czosnku na sztuki. 45 z grubym pazurem jeszcze można sprzedać na sztukę sporadycznie, ale gdzie drobniejszy? Takich udajecie czy naprawdę tacy jesteście?
Żebym Ci powiedział skąd takie coś kupuje to musiałbym być durniem. W handlu kontakty to 90% sukcesu.
Znam to solidarnie trzymanie cen przez sąsiadów...między sobą możecie takie bajki opowiadać ale nie mi. Dlatego od jednego co chwile odjeżdżają busy pełne czosnku, a drugi się męczy? Ten co odjeżdżają od niego busy ma taką samą cenę jak ten, który nic nie sprzedaje? Proszę Cię, nie wciskaj mi takich farmazonów.
A jak chcesz dostać ścinke po 6-8 zł to zapraszam chociażby do Pińczowa na giełdę. Wczoraj płaciłem 6zł.
Ba jednym sezonie jeszcze nikt się nie dorobił, a niektórzy by chcieli.
Jak przyjdzie taki rok, że zejścia nie ma i nie płaci, to wtedy aż telefon gorący, bo co chwile tacy fachowcy dzwonią "kiedy będziesz ładował".

#4255 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 15:27

[czosnek] ile z hektara? W tym roku caly drobiazg mi poszedl na sztuki. Jakby nie bylo zbytu to gosc kazalby mi to sciac wiec pisze jak jest. Zawsze sie znajdzie ktos kto mowi jedno a robi drugie ale akurat znam tych ludzi dobrze i wiem ze mowia prawde. Owszem bywaly lata ze jedynka szla po 0,50groszy a w sklepie byla niewiele tansza, wtedy trzeba bylo duzo scinac ale od paru lat jest ok. Powiem wiecej jak bym Ci zrobil zdjecie wiazki co sztuki szly po 20gr to bys nie uwierzyl. Skoro mi to gosc bierze to gdzies to musi pchac. Tak jak piszesz handel to w 90% znajomosci i ci co ich nie mają to drobny scinają.

Edytowany przez czostek, 20 sierpień 2017 - 15:29.

#4256 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 16:29

[czosnek] ile z hektara?

20gr sztuka - ok, ale nie 50 tak jak była mowa wyżej. 20gr od sztuki, jak Ci wejdzie przykładowo 28-30 na kg, to masz 6zł/kg, więc chyba dobrze mówię?
Ścinają właśnie dlatego, bo biorę od nich co roku. Taki producent wie, że jak będzie kicha to i tak do niego przyjade i mu wszystko zabiorę, ale to musi działać w dwie strony. Wtedy można handlować z takimi ludźmi przez lata i tyle.

#4257 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 17:49

[czosnek] ile z hektara? Po 20gr szly juz ponizej 4cm... I to mnie ciekawi gdzie to idzie. Ale nie wnikam, kupiec bierze wiec ok.

#4258 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 18:26

[czosnek] ile z hektara? Jeśli udało Ci się to sprzedać w takiej cenie to dobry interes.

#4259 Share Honda7

Honda7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 sierpień 2017 - 18:37

[czosnek] ile z hektara?

Witam, kupię zdrowy sadzeniak czosnku harnaś lub innej odmiany zimowej. Oferty proszę przesyłać na priv. Interesuje mnie ilość na około 0,5 ha. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o info. Mogę dojechać do 220 km od Opola Lubelskiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share luteks77

luteks77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:pszczoły,konie,rolnictwo.

Napisany 21 sierpień 2017 - 15:01

[czosnek] ile z hektara?

Witam,czy ścinka to są wszystkie te małe szt. i ten który się rozpadł.