bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinw1981    0
4 minuty temu, pawel213333 napisał:

W tym roku to eksperyment. Tak doradzil mi facet od ktotego bralem czosnek szerokolistny. A on sadzi juz 20 lat i glowki mial tak dusze ze szok. W ta susze nowoz jak sie rozpusci to chyba w zimie.

Ja tez dawalem nawoz zawsze przed sadzeniem. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Tzn za jaki  czas masz zamiar sadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

nawóz lepiej dac pod pług czy agregat ? Pierwszy rok wchodze w tą uprawe i chce poznac opinie. Po orce też planuje agregatem troche głębiej robic jak kiedyś pod tytoń, żeby lepiej sie sadziło :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
ja pół beczki robię zaprawy i w worku raszlowym wkładam ząbki do niej i po 20 min wyjmuję na plandeke zeby przeschly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galazka100    1
5 godzin temu, Diwad890 napisał:

ja pół beczki robię zaprawy i w worku raszlowym wkładam ząbki do niej i po 20 min wyjmuję na plandeke zeby przeschly

A jaką zaprawę stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

A ja mieszam w betoniarce kinto duo potem funaben bo środki na robaka to szkoda kasy tak wgl. Dziś luskarka uruchomiona pora zacząć przygotowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
26 minut temu, mtz820narew napisał:

Panowie jak sadzicie sadzarka to późnej nie ma problemu ze sprzedażą ?? łodyga trochę pogieta przy główce

A jaki ma być problem 

 

Przed chwilą, Diwad890 napisał:

jeszcze do kinto duo funaben? O tym jeszcze nie słyszałem i pomaga to coś?

Głównie to chodzi mi o to żeby był dobrze pokryty zaprawą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
8 minut temu, mtz820narew napisał:

pytam się tylko,w tym roku już też będę pierwszy raz sadzarka sadzil aż nie mogę się doczekać 😉

A dużo sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0

Jaka dawkę zaprawy proszkowej Sarox 75 WS stosujecie do zaprawianie czosnku? Pisac na priw

Edytowano przez marcinw1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Mam ponad 300kg czosnku plus i coś ponad 100kg swojego także ponad 400kg ogólnie a pola mam ogólnie pod czosnek pół hektara ale raczej to nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
1 minutę temu, mtz820narew napisał:

Mam ponad 300kg czosnku plus i coś ponad 100kg swojego także ponad 400kg ogólnie a pola mam ogólnie pod czosnek pół hektara ale raczej to nie starczy

spoko ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Kupię duże ilości czosnku 5+ jak ktoś ma to poproszę o oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Można teraz zacząć łuskać czosnek? Nie będzie jakichś negatywnych efektów przy sadzeniu? Bo mam zamiar sadzić pod koniec października i nie wiem czy teraz wyłuskać i mieć spokój czy przed samym sadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja mam już wyłuskany. Potem porozkładałem na rafach i dosechł i nic mu nie powinno byc. Łuskałem wcześniej, bo teraz nie miałbym czasu, a tak z mamą sobie powoli łuskaliśmy :P Z tego co rozmawiałem ze "starymi" plantatorami czonsku, to też tak robią i nic sie nie dzieje, a co będzie to sie okaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj