bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Diwad890    10
czyli jakiegos siarczanu potasu trzeba sypnac wiecej 😏
a wlasnie a polecicie mi cos dobrego na dwuliscienne chwasty w czasie wegetacji i zeby nie przychamowalo wzrostu bardzo czosnku
do tej pory goal stosowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2
Dnia 20.07.2018 o 11:42, piotrek9106 napisał:

Odsprzedam troche szerokolistnego na sadzenie. Kto chetny pisac na priw. 

Ile cenisz ? Daj numer zadzwonie to sie dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Jak by ktoś chciał harnasia to zostało mi jeszcze troche na sprzedaż. Możliwa wysyłka lub odbiór osobisty. Woj pomorskie, powiat tczewski. Zapraszam na priv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czy adaptował ktoś z was sadzarkę do ziemniaków na sadzarkę do czosnku(wymiana łancucha,zębatek,itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peterson    0

@luteks77 chcesz przerobić sadzarkę do ziemniaków na sadzarkę do czosnku ? Pomysł jest dobry tylko ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. Też o tym myślałem, ale tyle mam na głowie, że się boje podjąć kolejnego wyzwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Właśnie,mam taki pomysł i zastanawiałem się czy już tego ktoś z forum nie spróbował i jakmu to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek81    1

Witajcie koledzy, ktoś pytał o czosnek mesidor, będę miał prosto z centrali z certyfikatem kaliber 50/60, cena około 22zł/kg, uprawiam go już z 5 sezonów, główki rosły konkretne, 8cm to nie były wyjątki, ten rok nie był łaskawy dla moich pól więc odnawiam sadzonki i zbieram zamówienia jakby ktoś chciał,pisać na priv, odezwę się 

Edytowano przez wolek81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
6 godzin temu, mtz820narew napisał:

zapewne zdrowy i idealny do sadzenia

Takie rzeczy wydają mi się OCZYWISTE.

he co niektórzy piszą iz sami prowadzą plantacje nasienne a w rzeczywistości widzieli je jedynie w ekranie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Witam, 21.07 opryskałem ugór Proalfacypermetrinem żeby powybijać wszystko co tam się znajdowało, następnie 23.08 posadziłem kilka ząbków czosnku żeby zobaczyć czy w ogóle da radę tam wyrosnąć(zrobił się zielony tak jakby chciał wypuścić pęd) ale dzisiaj wykopałem jeden żabek i znajdował się na nim jakiś nicień, był biały i był przyczepiony do ząbka. I teraz nasuwa się pytanie co to za szkodnik, czy powtórzyć oprysk Proalfacypermetrinem oraz czy ten koleżka nie zaszkodzi uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Patitek 285 środek którym opryskałeś pole działa na roślinie a nie wewnątrz gleby,opryskaj Dursbanem z dużą ilością wody dobrze wymieszaj z glebą i najlepiej jak by na to przyszedł kąkretny deszcz,a jeżeli to nicienie to środek Vydate-cena powalająca+ sprzęt do aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Luteks77 kolega pracuje w ProCamie(Bo tam zakupiłem cypermetrin) i powiedział(zgodnie ze swoim kolegą z pracy) że Proalfacypermetrin działa również doglebowo, co jest prawdą bo po ugorze miałem drutowce oraz pędraki a teraz nie ma po nich śladu, a czy to są nicienie tego nie jestem w stanie potwierdzić bo z tego co mówią to nicienia bez mikroskopu bym nawet nie zauważył, może kiedyś uda mi się jeszcze raz go dorwać to zrobię zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Witam. Orac juz pod czosnek planuje sadzic 15 pazdziernika i chyba za szybko. Tylko ze popadalo dzis w nocy 30 litrow na m2. Byl to pierwszy deszcz od miesiaca i dobrze by sie oralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Ja bym orał, przez ten okres ładnie wzejdą chwasty które zniszczysz podczas uprawy. Kazdy chwast teraz zniszczony to chwast mniej podczas plonu głownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj