bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

s4lim3    7

Licz 24szt na m2, przy Twoim założeniu wychodzi 16.5k ząbków. Ja pisałem to z automatu biorąc jeszcze pod uwagę że sądzę ciagnikem więc mam te przejazdy co też mimo wszystko zabiera i to dość dużo. 150-180 tys zęba na 1ha sądząc ciagnikem to jest wg mnie max co można osiągnąć, ja mam tą dolna granice. Więc faktycznie jak nie będziesz miał przejazdów pod ciagnik tylko odstęp między rządami to wcisniesz ba tych 7a te 16 tys. Wcisniesz nawet i 20 czy 25 ale kosztem czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino126    0

Witajcie. Planuje zasadzić czosnek na 40a, czy ilość 40000 tyś główek to dobre obliczenie? Ziemia 3, ph około 7.

Co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

40000 tyś to 40 milionów :P chyba trochę za dużo :D
A tak na serio to u nas przy sadzeniu ręcznym idzie jakieś 17-18 tyś ząbków na 10a. Znajomy sadzi maszynowo to idzie mu jakieś 13-14 tyś ząbków. Wszystko zależy od rozstawu rzędów i odległości między roślinami w rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czpat99    1
Dnia 23.07.2018 o 20:10, Domino126 napisał:

Witajcie. Planuje zasadzić czosnek na 40a, czy ilość 40000 tyś główek to dobre obliczenie? Ziemia 3, ph około 7.

Co sądzicie ?

Jak chcesz 2ha obsadzić to tak :P Jeśli co 45cm sadzisz to o ile dobrze pamiętam ok 180000 ząbków na ha wychodzi, to według moich obliczeń ok 70000 ząbków trzeba, czyli z jakieś 10000 główek ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino126    0

Źle napisałem chodziło oczywiście o żabki, a główek to 6000 około. Tak siż zastanawiam, od jakiej ilości zacząć pierwszy rok ? Ręcznie ile jestem w stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Sprzedaz? niedaleko mnie jest zaglebie kazdy 2x tyle posadzil co przed rokiem czosnek 5 cm po 20 gr oddaja.

Zastanówcie sie nowi plantatorzy czy jest sens uprawy czosnku cena bedzie leciala na zbity ryj pomimo ze gdzies na bazarkach czy innych straganach bedzie taka sama.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino126    0

dasz namiary tych co sprzedają po 20 groszy? Kupie duża ilość. Z jakiej części Polski jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
3 godziny temu, Fifi123 napisał:

Sprzedaz? niedaleko mnie jest zaglebie kazdy 2x tyle posadzil co przed rokiem czosnek 5 cm po 20 gr oddaja.

Zastanówcie sie nowi plantatorzy czy jest sens uprawy czosnku cena bedzie leciala na zbity ryj pomimo ze gdzies na bazarkach czy innych straganach bedzie taka sama.

 

Ja nie mam czosnku ale pisałem ze jest nasadzone bardzo dużo to i jest teraz cena więc sadzić więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
rybitwy 1 od 70gr do 1zl jak chcesz sprzedać i masz szczęście 5cm tze marketówka po 50gr opchniesz drobniejszy z bulem po 20gr kilowka jak ładna i twarda 3zl weźmiesz ogólnie rok dużo gorszy od tamtego także ciekawie może być i to bardzo niby lipiec to zobaczymy co dalej będzie. amplus nie bierze nawet od swoich a swojego nasadzone do bulu ma. mam 1 ha i 30 arów poszło już na szczęście;) niestety kombajny pokazaly i póki się ręcznie sądziło było ok a teraz pomału dupa się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Też bym kupił  ten 5cm  po 20 gr sporo jak możesz  dać namiar będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0

Sam wykupilem wszystko.

Teraz jak sie ni ebedzie miało 6cm+ czosnku to bedzie sie mialo problem ze zbytem nie oszukujmy sie no chyba ze by w polowie kraju wymrozilo czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0

No niestety jeszcze niedawno w domu mówiłem że postępuje mechanizacja w czosnku i za jakiś czas nie będzie się opłacało, nie myślałem że to nastąpi w tym roku niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja mam jeszcze 0.5 ha do handlu i chwała że jest grubry bo z drobiem problem jak cholera. oczywiście że póki była ręczna praca było spoko a tak weszła mech i dupa po całości jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
@zetorliblin7341 co ty dawales pod kozen i ile zw masz nawet 8cm glowki ? u mnie max 6 ale i tak ich jest bardzo malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
diwad nie podam ci gotowego przepisu bo ja sam dochodziłem lata do tego ale podpowiem że aby aktywować azot w glebie i żeby czosnek rusl piękny to musi być siarka, resztę dojdziesz sam kolego, a ja mam w tym roku 8 około 70% wczoraj podałem po 1,2 taki duży, a drub masakra, ruski mi taki porósł ale przez swoją głupotę tylko ale już się go pozbyłem. mam zdrowego harnasia do sadzenia ale jestem z Małopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego od 5cm do 7 bo 8 mam sprzedana już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinw1981    0
19 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

kolego od 5cm do 7 bo 8 mam sprzedana już

Nie mozna prywatnej wiadomości  do ciebie napisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj