bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

hardkor113    637

Ile potrzeba ząbków na 7 ary czosnku?Z moich obliczeń wynika że około 20 tyś ząbków możliwe to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
2 minuty temu, adamek1942 napisał:

Astosował ktoś z was sol zamiast siarczanu potasu ?? do wiosny by chlorki wymyło z gleby

Nie sypcie dużo soli bo robi się zasolenie gleby potas i fosfor to podawać w innych nawozach ph  jak polifoska  a chlorki na zimę nie są groźne .

2 godziny temu, Patitek285 napisał:

Najpierw wykorzystam tą Yara Milę która mi została(2,5kg) a jak mi zabraknie to dorzucę Polifoskę 8. Wapno magnezowe już dałem. Jeszcze miałbym pytanie co do odzywek, na wiosnę przydało by się dać jakąś odżywkę i nie wiem czy dać Plonvit Action, Plonvit Kali czy Kristalon Zielony/pomarańczowy aczkolwiek nie wiem czy Plonvit nadaje się do czosnku.

Te wszystkie wynalazki to tylko kasę drenują z kieszeni daj  plonvit + bor + plonowi zboże i będzie bardzo dobrze działać i tanio ale nie te wynalazki .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

daj  plonvit + bor + plonowi zboże i będzie bardzo dobrze działać i tanio ale nie te wynalazki .

Mógłbym dostać na priv instrukcję jaką ilością wody rozcieńczyć plonvity i bor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Ja jak badałem glebę to dostałem w zaleceniach nawożenia żeby zastosować sol zamiast siarczanu glebę mam o odczynie zasadowym i być morze te związki z siarczanów jeszcze pogorszą sprawę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Sadzil ktos czosnek po czosnku. Jestem zmuszony tak zrobic w tym roku. Juz zasialem tam gorczyce i rozwale przed orka obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
24 minuty temu, pawel213333 napisał:

Sadzil ktos czosnek po czosnku. Jestem zmuszony tak zrobic w tym roku. Juz zasialem tam gorczyce i rozwale przed orka obornik.

Przed posadzeniem czosnku nie jest wskazane rozrzucanie obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
54 minuty temu, Patitek285 napisał:

Przed posadzeniem czosnku nie jest wskazane rozrzucanie obornika

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Najczęściej podawany powód to że rozwijają się choroby i szkodniki, ale sam tego nie potwierdzę ponieważ nie sadziłem czosnku bezpośrednio po oborniku. Musiałby wypowiedzieć się ktoś z forum kto ma większą wiedzę o uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jak w.w . Także dawałem pod czosnek Oborniki i odziwo tam gdzie go było najwięcej czosnek był najładniejszy, ponadto również stosowalem nawozy sztuczne. 

Każdy robi według siebie najlepiej a nie zawsze dobrze, warto sprawdzać różne warianty, a z reszta nie ma przepisu na to aby sprawdzał sie co roku, rok roku różny, różna aura, przebieg jak i czas trwania poszczególnych pór roku.

He musimy być jak guma w gaciach i dostosować sie do tej d*py-pogody ktora sie zmienią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Mam jeszcze pytanie, na polu po ugorze rozsiałem wapno magnezowe bodajże 11.07 i chciałbym jeszcze zasilić ziemię obornikiem w sierpniu(w tym samym czasie kiedy będę rozsiewać PK) i nie wiem czy nie będzie wytwarzał się amoniak czy jakieś inne czary ze zmieszania wapna z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Po pierwsze obornika nie stosuje się pod warzywa w tym samym roku tylko na 3 rok po całkowitym rozłożeniu , można sadzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał, choć czego nie wolno a jednak stosuje się. Pod czosnek dawałem obornik w tym samym roku, pod ogórki na jesieni zeszłego roku, nie powiem złego słowa, w tym roku też tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498
2 godziny temu, galan99 napisał:

Po pierwsze obornika nie stosuje się pod warzywa w tym samym roku tylko na 3 rok po całkowitym rozłożeniu , można sadzić .

pierdu pierdu pierdu pierdu a warzywa rosną :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
3 godziny temu, galan99 napisał:

Po pierwsze obornika nie stosuje się pod warzywa w tym samym roku tylko na 3 rok po całkowitym rozłożeniu , można sadzić .

Obornik obornikowi nie równy. Jeden ma masło -a to w cenie a drugi mokrą słomę  i także obornik

 

A ponadto co roku pod warzywa dajemy obornik wiadomo bydlecy sezonowany lub taki co ma b.mało słomy, raz dałem koński -pierwszy i ostatni. Ze swinskim także były próby ale to odpad nic nie wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
29 minut temu, janczar810 napisał:

Obornik obornikowi nie równy. Jeden ma masło -a to w cenie a drugi mokrą słomę  i także obornik

 

A ponadto co roku pod warzywa dajemy obornik wiadomo bydlecy sezonowany lub taki co ma b.mało słomy, raz dałem koński -pierwszy i ostatni. Ze swinskim także były próby ale to odpad nic nie wart.

A czemu koński odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
15 godzin temu, s4lim3 napisał:

czosnek po czosnku ryzyko

 

20tys zęba to kolego na 13 arów :)

A w jakim rozstawie sadzić? 

Pytam bo pierwszy raz chce zasadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Tez bede w tym roku pierwszy raz sadzil. Rozstaw w rzedzie co 10cm a miedzy rzedami 33cm. Wychodzi 30szt. na m2. Takie dostalem wskazówki na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

10-12 cm w rzędzie, no ale dokładnie tak jak piszesz, chociaż ja w tym roku co 40 cm miedzy rzędami bo  musiałem się pod kombajn i sadzarkę dostosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To jakim cudem ci wychodzi 20 tyś ząbków na 13 arów?Jak mi wychodzi na 7 arów tyle.Chyba że ja coś źle licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj