bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

marcinw1981    0
4 godziny temu, max00 napisał:

Witam kupię czosnek messidor 5.5 do 6 cm 

Co to za odmiana czosnku?

Dnia 1.07.2018 o 19:38, Zibo123123 napisał:

Witam Rybitwy za1 max 0.9 za 2 0.5 0.7 poniżej 3 kilówka.Pozdrawiam.

Skad  te śmieszne  ceny podajesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki788    0
Dnia 9.07.2018 o 21:53, marcinw1981 napisał:

Co to za odmiana czosnku?

Skad  te śmieszne  ceny podajesz? 

Pewnie myślał że każdy pójdzie na te ceny i on będzie zbierał zyski hehehe.

Każdy wie że w tym roku z czosnkiem jest lipa teraz wszyscy puszczają ceny, ale za chwilę może go brakować wytrwali mogą zarobić.

A tak na marginesie to tak jak mówiłem rybitwy mają swoją politykę, moim zdaniem to powinien być ktoś kto ustala cenę danego produktu, oczywiście nie jakaś menda powiązana z handlarzami, i sprzedający się tego powinni trzymać, opuszczasz cenę wyjazd z placu. Tylko że to w naszym kraju nie przejdzie za dużo kombinatorów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
Koledzy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia sadzarki zrobionej z tej taśmy od rozsiewacza Kos? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Witam. Koledzy ma ktos czosnek tzw ruski potrzebowal bym 1000 szt pow 5 cm. Prosil bym o kontakt. I ile ruski ma zabkow w glowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibo123123    9

Witam pawel213333 to zależy jaka główka mniejsza od 4 do 5 ząbków większa od 5 do 9  i więcej.Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarop13    0
18 godzin temu, wojtekbaszak napisał:

Witam, czy ma ktoś na sprzedaż Harnasia kaliber 6 i więcej?

Mam propozycja ceny na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedam taki czosnek jak u góry spore ilości 3-4cm 50 gr. małopolska tel. 510 104 545

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Witam, mam pytanie odnośnie stanowiska do posadzenia czosnku. W tym roku planuje zwiększyć produkcję i mam do wyboru dwie działki: jedną po ugorze rósł tam perz został on w 95% wykopany, zostało rozsiane wapno(w sierpniu mam zamiar rozsiać tam dużą dawkę NPK) ale zostały drutowce i pędraki(Co prawda nieliczne ale są) i nie wiem czy nie będą podgryzać korzeni/ główki czosnku, natomiast drugą działkę mam po cebuli, z tego co wiem nie można sadzić czosnku po cebuli więc można powiedzieć że z deszczu pod rynnę.  Zaryzykować i posadzić czosnek po cebuli czy doprawić ziemię po ugorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
2 godziny temu, Patitek285 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie stanowiska do posadzenia czosnku. W tym roku planuje zwiększyć produkcję i mam do wyboru dwie działki: jedną po ugorze rósł tam perz został on w 95% wykopany, zostało rozsiane wapno(w sierpniu mam zamiar rozsiać tam dużą dawkę NPK) ale zostały drutowce i pędraki(Co prawda nieliczne ale są) i nie wiem czy nie będą podgryzać korzeni/ główki czosnku, natomiast drugą działkę mam po cebuli, z tego co wiem nie można sadzić czosnku po cebuli więc można powiedzieć że z deszczu pod rynnę.  Zaryzykować i posadzić czosnek po cebuli czy doprawić ziemię po ugorze?

 

Po ugorze sadź, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
21 minut temu, Tomek42 napisał:

 

Po ugorze sadź, 

Drutowce nie wygryzą korzeni/główek? Obawiam się tylko tego że posadzę i wszystko mi zjedzą. Przepraszam że tak dopytuję ale nie mam pojęcia jak drutowiec reaguje na czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

zagazuj towarzystwo dursbanem raz, a na wiosne jak czosnek wyjdzie popraw drugi raz i na jesien tylko pk  syp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
11 godzin temu, s4lim3 napisał:

na jesien tylko pk  syp

Planuje rozsiać Yara MIla Hydrocomplex, ale taka zawartość N chyba nie zaszkodzi jedynie co to wymyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarop13    0
4 godziny temu, Patitek285 napisał:

Planuje rozsiać Yara MIla Hydrocomplex, ale taka zawartość N chyba nie zaszkodzi jedynie co to wymyje.

Ja stosuję Polimag S. Yara słabiutko rozpuszcza się w glebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
2 minuty temu, Jarop13 napisał:

Ja stosuję Polimag S. Yara słabiutko rozpuszcza się w glebie. 

Będzie miała czas, zostanie rozsiana w sierpniu a w połowie października będę sadził. Raczej zostanę przy Yara Mili bo mnie do siebie przekonali.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
5 godzin temu, Patitek285 napisał:

Planuje rozsiać Yara MIla Hydrocomplex, ale taka zawartość N chyba nie zaszkodzi jedynie co to wymyje.

Poco to tyle przepłacać za jeden woreczek 25 kg 70 zł to koszmar zastosować na zimę pod korzeń 3 metry Polifoski 6 lub 8 i dać wapno magnezowe ze 5 m na 1 ha i będzie rosło kiedyś tylko te nawozy byli teraz to nawymyślali aby tylko kasy nabić .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
2 godziny temu, galan99 napisał:

Poco to tyle przepłacać za jeden woreczek 25 kg 70 zł to koszmar zastosować na zimę pod korzeń 3 metry Polifoski 6 lub 8 i dać wapno magnezowe ze 5 m na 1 ha i będzie rosło kiedyś tylko te nawozy byli teraz to nawymyślali aby tylko kasy nabić .

Najpierw wykorzystam tą Yara Milę która mi została(2,5kg) a jak mi zabraknie to dorzucę Polifoskę 8. Wapno magnezowe już dałem. Jeszcze miałbym pytanie co do odzywek, na wiosnę przydało by się dać jakąś odżywkę i nie wiem czy dać Plonvit Action, Plonvit Kali czy Kristalon Zielony/pomarańczowy aczkolwiek nie wiem czy Plonvit nadaje się do czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj