bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

maly1906    3
Koledzy ponawiam pytanie czy stanowisko po rzepaku nadaje się pod czosnek? Ja też jeszcze czekam z kopaniem ale z tego co widzę to bardzo dużo glowek 5cm i poniżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23
48 minut temu, maly1906 napisał:

Koledzy ponawiam pytanie czy stanowisko po rzepaku nadaje się pod czosnek? Ja też jeszcze czekam z kopaniem ale z tego co widzę to bardzo dużo glowek 5cm i poniżej.

Tez zadawalem te pytanie rok temu. Znalazlem artykol w necie ze nie nadaje sie bo rzepak  zabiera duzo skladnikow mineralnych i jest presja chorob grzybowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

U mnie również widać że mu sucho dokuczyło chociaż jeszcze zielony był gdzie nie gdzie  on jeszcze powinien rosnąć, ale to wiadomo było że plonu nie będzie szybko się pojawiły kwiaty do obcięcia ciekawe tylko jaka cena będzie tego wszystkiego teraz u mnie przeważnie powyżej 5.0 i 4.5 ale są tez większe i mniejsze, panowie jak sądzicie jakz  cena będzie jutro kończę kopanie harnasia.

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
To że rzepak wyciąga składniki to wiadomo ale przecież po rzepaku jest ekstra stanowisko pod zboża to dziwne że pod czosnek się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie w sklepie dziś zobaczyłem pierwszy polski czosnek 5+ w cenie 3.99 a w auchanie byłem to zero polskiego sam azot z Hiszpanii i Egiptu. Ładny około 2.50 za glowke a "fioletowy" z Chin popękany (pewnie 2 letni):-P za 98 gr. To w hurcie taki pewnie kupuja za 10 gr lub mniej. Widziałem ogłoszenie w necie na skup czosnku to za 5.0 płacą 35 gr, pewnie cena wzrosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Ja dzis widzialem w sklepie czosnek hiszpanski za 2 zl glowki 8 do 9 cm i podpisany ze polski. Na te nasze harnasie jak tak dalej pojdzie to nawet nie spojrza ludzie jak  ten hiszpan bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Jakaś sieć sklepów czy wiejski sklepik? W sumie, dużo rozmawiam na ten temat z ludźmi i jeszcze nikt mi nie powiedział że bez różnicy mu czosnek. Każdy gada że polski to polski i wiadomo że mniejszy jak zagraniczny ale najlepszy... Ale fakt jest taki że trzeba coś zrobić z tym chińskim gównem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2
Dnia 25.06.2018 o 21:25, pawel213333 napisał:

Tez zadawalem te pytanie rok temu. Znalazlem artykol w necie ze nie nadaje sie bo rzepak  zabiera duzo skladnikow mineralnych i jest presja chorob grzybowych. 

Samosiewów rzepaku nie bierze zaden herbicyd . Zawsze odrzucam rzepaczyska .

Ja wykopałem 50% to glowki 55-60% to powyżej 6cm . Tylko ze dwa razy nawadniany w suszy . Wczoraj spadło28l/m2 i trzeba czekac na zbiór reszty ale ladnie sie zapowiada . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2
9 godzin temu, ahten napisał:

na jakiej ziemi i jakie nawożenie?

3b ph6,7

zawartos fosforu i potasu bardzo wysokie

1000kg/ha yara mila

200kg/ha kizeryt 

i130kg N w czystym

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Zapewne w tym roku mnostwo czosnku zagranicznego bedzie sprzedawane jako nasz krajowy. Ciekawe ile osob sie przejedzie kupujac material nasadzeniowy. Z kopaniem rusze po niedzieli, moze w sobote cos sprobuje. Odbiorca kazal kopac wszystko co mam wlacznie z glowkami 3 cm. W tamtym roku najtaniej sprzedawalem 50 mm za 1.30 zl przy wiekszych ilosciach 10 gr mniej.

W tym roku trzymajcie cene Panowie, kto ma ladny czosnek spokojnie 1.5 zl za 55 mm wezmie.

Co dziwne juz mam telefony odnosnie sadzeniaka. 

Zapomnialem dodac ze u mnie moze 10 % bedzie kalibru 60 mm, maksymalnie 20  % kaliber 50-55%  a reszta to  juz nizej do 20 mm wlacznie. 

Jeszcze raz pozdrawiam i zachecam wszystkich chetnych do zabawy z czosnkiem 🤣

 

 

 

 

Edytowano przez Zieleniak
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Niedługo się skończy że chiński czy hiszpański będą pchali za polski , teraz jak handlarz sprzedaje musi mieć napisane jaki to produkt ,na zieleniaku koło mnie   wpadła kontrola  i wszystkich przetrzepała i teraz każdy kto handluje opisuje  towar czy to chińczyk czy hiszpan  ,czy nasz krajowy , powoli i za małe sklepiki się wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1557

I tak być powinno. Tak samo w Biedronce etykieta cenowa a na niej markerem napisane "polski",a słowo "czosnek" wydrukowane. Może głupie pytanie ale pierwszy raz mam czosnek, czy już pora żebym go wykopał?odmiana nawet nie wiem jaka bo facet od kogo mam sam nie wiedział. Główka różna,fioletowo biała i trafia się cała biała. Sadzony na początku października. Suszę dały mu trochę popalić ale ostatnio deszcze były więc może coś trochę podrósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
15 godzin temu, piotrek9106 napisał:

Zieleniak ladne jaja sobie robisz :D 

Z czego tu robic jaja kolego. Z tego ze slabiutko mam w tym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj