bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Meter    0

Koledzy pomóżcie na jakie klasy dzieli się czosnek chodzi mi o wymiary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
5 godzin temu, s4lim3 napisał:

5-5.5, 5.5-6, 6-6+

A jak go sprawnie dzielicie na te wymiary? Wycinacie jakies kolo o takiej srednicy i kazdego tak sprawdzacie czy przejdzie? Czy jakos zwyczajnie miara?

Czy raczej wiekszosc na "oko"

A jak to sprawdza kupiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

No skończony nowy wyorywacz, na razie na pustym polu spróbowany , wchodzi ładnie , teraz mam ogranicznik głębokości w postaci kół i to jest dobre , wcześniej miałem inaczej bez kół a ograniczały głębokość takie ślizgi z boku i trochę mnie wkurzało czasem bo , raz że to była stała głębokość , bez regulacji , dwa trochę dawało nie potrzebny opór a trzy to  i tak czasem zanurzał się nóż głębiej pomimo tych ograniczników , teraz jest ok, ale w praktyce się jednak okaże , będę kopał to powiem co i jak i nagram może filmik.

 

asus921  , są w sprzedaży specjalne kalibratory można kupić , ja mam wycięte w sklejce otwory i to mi wystarcza , w sumie już prawie nie używam ale ludzie jak sortują to muszą mieć żeby głupot nie narobili :).

 

IMG00243.jpg

IMG00245.jpg

IMG00246.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie czy po wykopaniu czosnku myjecie go z ziemi czy od razu go rozwieszacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek9106    1

Wy juz kopiecie a u mnie jeszcze nie oglowiony, moze w przyszlym tyg dopiero a kopanie to za miesiac, ale dobrze bo ladnie rosnie. Ostatnio ladnie padaw w lubliskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

U mnie część koniec czerwca będzie do kopania a reszta początek lipca wydaje mi się. Pomimo że pierwszy raz ktokolwiek w moich stronach uprawia czosnek ze względu na słabe ziemie to ja jestem zadowolony z wielkości główek (oczywiście gdzie sadzony był porządny ząbek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leather50    0
Dnia 14.06.2018 o 18:34, Tomek42 napisał:

No skończony nowy wyorywacz (...)

 

A jak spisuje się u Ciebie brona chwastownik? Daje jakieś widoczne efekty przy małym chwaście? Jak się sprawuje jeżeli jest dość sucho/mokro? Zastanawiałem się nad nią kiedyś tak w sumie :) U mnie Harnaś strasznie cierpi przez brak wody. Odmiana szerokolistna z kolei daje radę na chwilę obecną o dziwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Leather50  u mnie to samo z wodą jak i z odmianami. Tylko z harnasiem mozna sie nie raz zdziwić tj. Duda cienka a główka ładna a w szerokolistnym odwrotnie i zdziwko a to jakie.....

Harnas jeszcze z tydzień powinnen podołać bez deszczu a dłużej to juz wątpię. A jak nie to 2 tyg. I do kopania

Szerokolistny dzis skończyłem pedowac

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23
3 godziny temu, leather50 napisał:

A jak spisuje się u Ciebie brona chwastownik? Daje jakieś widoczne efekty przy małym chwaście? Jak się sprawuje jeżeli jest dość sucho/mokro? Zastanawiałem się nad nią kiedyś tak w sumie :) U mnie Harnaś strasznie cierpi przez brak wody. Odmiana szerokolistna z kolei daje radę na chwilę obecną o dziwo.

Chwastownik super sie spisał zwłaszcza na początku wiosny(lata) bo od razu po zimie spiekło i zabiło ziemię , poleciałem tym to tak pięknie spulchniło że aż miło było patrzeć , i tak do maja nim robiłem , ładnie chwasty wyciąga i miesza ziemię , potem jak już czosnek większy i chwasty mają wzmożony wzrost to już trzeba przejść na inną maszynkę , powiem tylko że przez cały okres wegetacji ani raz nie użyłem środka na chwasty , nawet stompem po posadzeniu nie pryskałem ( bo nie zdążyłem :):)) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Pomijajac wrzucanie zdjec na forum co jest rzecza tragiczna dolaczam zdjecia czosnku. Plantacja 70 ar polowe do przeorania przez brak wody. 

20180616_210120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Panowie co może być przyczyną gnicia pietek czosnku czy to zarazony sadzeniak czy może raczej jakiś grzyb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5
10 godzin temu, mtz820narew napisał:

brak wody ale i materiał do sadzenia słaby może był

Material swoj w tamtym roku mialem naprawde ladny czosnek. Nie sadzilem mniejszego jak 5.5 cm. Teraz tez jest zdrowy ale maly.  Jedyna rada wiercenie studni. 

Tak nawiasem podam bo z rzepakami jest u mnie podobnie. Jesienia za duzo wody, zima -15 bez sniegu, wiosna ani kropli wody. Szacowany plon okolo 1,5 tony z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Widzę że u was to przynajmniej coś urosło  u mnie wszystko uschło wschodnie mazowsze ,ziemia bardziej gliniasta  ,mimo że deszcz obiecują nie pada , jeśli chodzi o walkę z chwastami dobrze jest odchwaszczać przewracarką taśmową do siana .Jeśli by ktoś posiadał zdrowego harnasia do sadzenia to proszę o kontakt

Zdjęcie0133.jpg

Zdjęcie0134.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Właśnie też się zastanawiałem nad tą przewracarką taśmową czy by to nie zastosować na przyszły rok puki czosnek będzie jeszcze małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czosnek w przewadze 5,5-6,5 ale dużo jest 7+, to na sadzeniaka zostawię. Nie nawadniałem uprawy , jedynie po ogłowieniu zastosowałem pewne odżywki dolistne i myślę że to dało efekt. Nie wiem czy się zdjęcia wgrają bo jakiś problem przez dwa dni miałem, ale próbuję.

165.jpg

166.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
6 godzin temu, wojtekbaszak napisał:

U mnie 30a do wczoraj wykopane, zostało 65a, odmiana Harnaś. Ku..a zdjęcia nie mogę wstawić i nie wiem czemu.

Z tel wrzucasz czy na kompie? Ja na tel nie mogę wrzucić a wiadomo najlepiej bo fotka telefonem i od razu by człowiek wrzucił a tak na kompa trzeba. Ja zaczynam za tydzień kopanie,Byłem u rodziców to u nich jeszcze zielony a mój schnie jak głupi. Ale susza straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj